Maďarsko Maďarsko

 • Jak trávit čas

  Vodáctví

  Hustá říční síť, jež území Maďarska protkává, je velkým lákadlem pro všechny vodáky. Většina z nich míří do východních oblastí Maďarska. Pro romantické projížďky na loďkách je jako stvořené Tiské jezero.

  Rybaření

  Oblíbenými rybářskými revíry v západním Maďarsku jsou Balaton a jezero Velence. Ve východním Maďarsku je pro rybáře připravené jezero Tiské. K lovu na všech těchto místech je třeba vlastnit rybářské povolení, které lze získat například v prodejně rybářských potřeb. Potřebné informace vám ochotně podají v příslušných turistických informačních kancelářích.

  Jachting, windsurfing a vodní lyžování

  Používání motorových lodí je povoleno pouze na Tiském jezeře. Jeden z nejkrásnějších jachetních přístavů v Maďarsku je Balatonkenese na Balatonu. Pro vodní lyžování je ideální areál v Balatonfüredu. Windsurfingu se sportovci věnují nejčastěji na jezeře Velence, na Tiském jezeře a na Balatonu. U Balatonu funguje také velmi kvalitní škola windsurfingu.

  Golf

  V současné době se Maďarsko může pochlubit již 14- ti golfovými hřišti, z nichž 4 jsou 18- ti jamková. Všechna golfová hřiště patří pod Maďarský golfový svaz. Mezi ta nejznámější golfová hřiště v Maďarsku patří hřiště Pólus Palace Golf & Country Club ve městě Alcsútdoboz, Pólus Palace Thermal Golf Club Hotel v Gödu u Budapešti a Pannonia Golf & Country Club rovněž v Alcsútdobozu.

  Jízda na kole

  Cyklistika je v Maďarsku stále oblíbenějším sportem, proto se i síť cyklostezek neustále rozšiřuje. Oblíbené jsou především výlety kolem Balatonu nebo Tiského jezera. Letáky s přehledem cyklistických tras vám rádi poskytnou v mnohých turistických informačních kancelářích. Jízdní kola lze bez problémů přepravovat v označených vagónech některých vlaků.

  Jízda na koni

  Jezdectví a chov koní má v Maďarsku dalekosáhlou tradici a milovníci koní si tady přijdou skutečně na své. Slavnou jezdeckou školu, hřebčín, jezdecký a lovecký hotel najdete při dvoru Hubertus v městečku Balatonfenyves. Kromě klasických vyjížděk na koních zde můžete absolvovat kurz drezúry a skoků a projížďku v kočáře taženém koňských spřežením. Oblíbené je rovněž jezdecké centrum Rádpuszta v Balatonlelle nebo město Zánka na severním břehu Balatonu. Mezi nejstarší jezdecké stáje v Maďarsku patří Magony Tanya. Ke stáji s hřebčínem lipicánů patří také útulný penzion.

  Létání

  Vyhlídkové lety, paragliding a závěsné létání jsou atrakcemi rozšířenými především u Balatonu. Pokud jste vášnivými příznivci létání, zamiřte na letiště Zalakaros, Siófok nebo letiště u Dáky.

  Bobová dráha

  Vyzkoušet si v Maďarsku můžete i méně tradiční sporty. Vyhlášené bobové dráhy najdou milovníci tohoto druhu zábavy ve Visegrádu, v Šoproni a v letovisku Balatonfüzfó. Otevírací doba těchto zařízení se liší v závislosti na právě probíhajícím ročním období.