Maďarsko Maďarsko

 • Zajímavá místa

  Budapešť - hlavní město nabízí nejvýznamnější památky jako parlament, postavený v novogotickém slohu, budova s vysokou 100 metrovou kupolí ukrývá 10 nádvoří, 30 schoďišť a skoro 700 místností. Jednou z nejstarších čtvrtí je Belváros s budovou radnice a Národním muzeem, k dalším památkám patří kostel sv. Alžběty, bazilika sv. Šťěpána nebo Kossuthovo náměstí.

  Balaton - největší jezero střední Evropy je symbolem Maďarska, krásným místem v okolí Balatonu je Veszprém, které je ukryté v kopcích a nabízí gotickou katedrálu, biskupský palác a středověké měšťanské domy.

  Kaposvár – staré město, které bylo podle legendy založeno, stejně jako Řím, na sedmi pahorcích. Celé město má romantický nádech a vedle chrámů a kostelů stojí za návštěvu hrad Siklos z 12. století.

  Hajdúszoboszló - lázně, které pomáhají lidem především s bolestmi zad a kloubů. Ve zdejších muzeí je možnost seznámit se s historií města, vidět zajimavé exponáty z dob historie, cenné malby, grafiky i lidovou tvorbu.

  Hrad Pécsvárad – nachází se na úpatí pohoří Macsek. Hrad byl jednou z nejvýzmnějších staveb ve středověku. V současnosti je tento hrad pomátkou založení maďarského státu. Jako první maďarský král Stefan zde obdržel maďarskou korunu od římského papeže.