Polsko Polsko

 • Jak trávit čas

  V Polsku se nachází mnoho pohoří, proto je zde oblíbeným sportem horská turistika. Beskydy, Karpaty, Krkonoše a Tatry představují plno možností, jak poznat krásnou přírodu. Dalším oblíbeným sportem je horolezectví. Praktikují ho všichni od dětí až po důchodce. K horolezectví lidé vyhledávají místa jako Tatry, Pieniny, Beskydy, Gorce. Lyžaři už určitě slyšeli o lyžařském centru Zakopne. Toto středisko se nachází v Tatrách a je zde vše, co od moderního lyžařského centra očekáváte. Lyžuje se také v Szczyrk nebo Ustron v Beskydech a na jihu Polska.

  Za krásami přírody vyrazte k Velkým mazurským jezerům. Leží na severní hranici země a je jich okolo 4000. Zde můžete vyrazit na procházkách po stezkách nebo se vykoupat v některém z jezer.

  Oblíbená je také cyklistika, v horách je plno cyklistických stezek.

  V poslední době se také v Polsku rozšířil golf. Existuje zde 57 golfových klubů a nesčetně golfových hřišť. Slouží těm, kteří si chtěji odpočinout od hluku a mají rádi klid.

  V neposlední řadě je čím dál oblíbenější jachting. Polsko pokytuje ideální podmínky k tomuto sportu, hlavně díky velkým jezerům v severnějších regionech země. Nejvíce milovníků jachtingu jezdí na Velká mazurská jezera. Mějte však na paměti, že pokud se vypravíte do Polska a chtěli byste strávit prázdniny na jachtě, můžete si plachetnice pronajmout pouze v případě, že vlastníte jachtařský průkaz.

  Ti, kteří obdivují krásu a sílu koní, mohou navšívit jezdecké kluby, které Polsko sčítá přes 400 v Polském jezdeckém svazu. Jezdectví má v Polsku velmi dlouhou a hlubokou tradici. Mimo jiné se můžete v létě projet v kočáře taženém koňmi nebo také v zimě na saních.

  Poláci jsou také velmi temperamentní a přátelští, v každém větším městě si turista přijde na své. V průběhu jednoho večera si můžete zatančit ve stylu 70. let, poslouchat jazz nebo se účastnit slam poetry doplněné alkoholem, takzvané novodobé básnické soutěže. Pro klidnější místa vyhledejte některou z kaváren, které jsou velmi stylové. Pořádají se zde také nejrůznější výstavy a setkání s významnými lidmi. Můžete se také formou diskuze nebo promítání podívat na nejrůznější exotická místa.