Polsko Polsko

  • Zajímavá místa

    Perlou Polska a také hlavním městem je Varšava. Jejím symbolem, který naleznete v centru starého města, je siréna. Varšava byla za druhé světové války zničena, takže musela být téměř celá zrekonstruována. Dominantou města je Palác vědy a kultury, který je vysoký 240m. Další zajímavou památkou je Katedrála sv. Jana Křtitele. Královský zámek Svatojánská ulice je pojítkem mezi Zámecký náměstím s Náměstím Starého města. Jedním z největších divadel v Evropě je Velké divadlo, které bylo v roce 1944 téměř celé zničeno a poté postupně zrenovováno.

    V Polsku jsou rozšířené také lázně. Lázeňské pobřežní město je Kolobrzeg, dalšími známými lázněmi a rekreačním střediskem je např. Sopot. Ale v Polsku je plno takových lázeňských center a míst, které nabádají k odpočinku a klidné procházce krásnou přírodou.

    Další možností na výlet je Krakov, které patří do světového dědictví UNESCO. Krakov je městem kostelů a malých křivolakých uliček s nezaměnitelnou atmosférou. Polské tradice jsou jednoznačné spojené s křesťanstvím. Slaví se zde všechny katolické svátky a v každém městě jsou hlavní dominantou právě církevní stavby.

    Osvětim – městečko známé pod něměckým názvem Auschwitz se stalo svědkem nepředstavitelného lidského zla. Za druhé světové války se stalo největším nacistickým vyhlazovacím táborem, kde zahynulo na 1,5 miliónu lidí. Pronásledováni byli především Židé, ale i Romové, Sovětští zajatci a také mnozí další. Většina našla svou smrt v plynových komorách. Děsivá expozice nutí návštěvníky se zamyslet nad základními ideami humanity a lidské důstojnosti.