Polsko Polsko

Oficiální název: Polská republika
Hlavní město: Warszawa
Státní zřízení: pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: rímští katolíci 95%
Úřední jazyk: polština
Časový posun: GMT +1, od března do září GMT +2

Lokality v Polsku

Polsko - zájezdy od 380 Kč

O POLSKU

Polsko je zemí ležící ve střední Evropě, která hraničí s Českem, Německem, Slovenskem, Běloruskem, Ukrajinou, Litvou a Ruskem. Hlavní chloubou Polska jsou hory a s nimi spojená krásná příroda. Tatry, Beskydy, Karpaty či Krkonoše jsou stejně jako různé historické památky hlavními lákadly pro turisty jak v létě tak v zimě. Dalším výjimečným místem jsou Velká mazurská jezera a také Baltské moře, které se nachází na severní hranici země. Polsko je přísně katolickou zemí, kde se slaví všechny katolické svátky. Mezi nejnavštěvovanější města patří hlavní město Varšava, dále Krakov, Vratislav, Gdaňsk nebo díky své minulosti také Osvětim.

Polsko - zájezdy od 380 Kč

Nejnovější recenze Polsko

Celkem: 4,2 Hledání hotelu: pokud zadáte GPS souřadnice do navigace, skončíte na lesní mýtině cca 50 km od cíle. Po zadání města a názvu hotelu vše...

 • 3,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 1 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hledání hotelu: pokud zadáte GPS souřadnice do navigace, skončíte na lesní mýtině cca 50 km od cíle. Po zadání města a názvu hotelu vše OK.

Při tel.jednání s CK mi jako invalidovi přislíbili pokoj hned vedle výtahu.Ve skutečnosti jsme dostali ten nejvzdálenější, za námi byla už jen tělocvična a ještě byly v cestě dvoje schody.

V nabídce je uvedena vzdálenost od pláže 100 m, ve skutečnosti je to víc než dvakrát tolik.

Strava byla velmi chutná, dostatečný výběr.

Koupena byla vydlážděná kachlíky, které klouzaly i suché. Na mokrých to bylo jako namydlené. Je vybavena nejmenším sprchovým koutem, jaký snad existuje.Moje manželka je drobné postavy a měla problém se v něm otočit. Já se svými 193 cm jsem se otočil jen ve dveřích.

Horor nastal třetí den, kdy jsem v kluzké koupelně spadl a zlomil si nohu.Pojištovna mi zajistila odvoz k lékaři, ale za cca 30 hodin po nahlášení. V nemocnici jsem čekal na vyšetření od 15 hod do 2 hod v noci.Mezi čekáním jsem zjišťoval co bude dál. Já jsem měl v rámci pojistky nárok na odvoz sanitkou domů, ale jak se domů dostane manželka která neřídí a auto s věcmi, to prý je jenom náš problém. Vyřešil jsem to asi jediným možným způsobem, odmítl jsem okamžitou operaci, nechal si nohu dát do dlahy. Další den mne mimořádně ochotný personál hotelu pomohl nacpat do auta za volant a já jsem to odřídil domů a v Olomouci se nechal hospitalizovat.

Na tuto dovolenou do smrti nezapomeneme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
viz výše

Strava
Strava velmi chutná, pestrá, personál ochotný. Jen nechápu, proč když jsme měli náramek stál ještě u dveří do jídelny dozor, kterému se muselo hlásit č. pokojr a jména. Docela to zdržovalo.

Služby hotelu
nestihli jsme je využít

Pláž
Pláž je podstatně dál než uváděných 100 m.

Jiří Vlasák, 21.09.2019, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2019
Oblast: Polsko Polsko, Hotel: Jawor

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,6 Podle očekávání - spokojenost

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Podle očekávání - spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkný pokoj, TV, Wi-Fi, lednice

Strava
Nám velmi chutnalo , ráno a večer švédské stoly ( večer 1 teplé jídlo - polévka) , oběd výběr ze tři jídel ( jedno dietní).

Služby hotelu
Denně úklid, čisté ručníky, na pokoji župany k bazénu

Tadeáš P., 20.09.2019, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2019
Oblast: Polsko Polsko, Hotel: Zameczek

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Dovolená byla perfektní,počasí neovlivňuje,tak jsme pořádali výlety.S horším počasím jsme v září trochu počítali.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla perfektní,počasí neovlivňuje,tak jsme pořádali výlety.S horším počasím jsme v září trochu počítali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo dobré, během týdne nám 3krat měnili ručníky. Jen chyběla lednice,ale vzhledem k počasí jsme využili balkon.Jen byl špatný signál wifi.To je asi jediná chyba.

Strava
Strava dobrá,jen by možná večeře mohla být déle a ne do 18hod.jednou,když jsme byli na výletě, jsme ji nestihli.Obed je od13hod.do14hod.A mohlo být více polských jídel.Jinak dobře.

Služby hotelu
Hotel byl v pořádku,v klidné oblasti.

Pláž
Bohužel jsme se nekoupili,voda byla chladná.Plaz čistá.V období září už končila sezóna,takže lidé spíš na procházkách. I kdyz pár se jich i opalovalo.

Romana Fojcíková, 17.09.2019, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblast: Polsko Polsko, Hotel: Victoria SPA (Kołobrzeg)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 8,8 příjemné

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
příjemné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré vzhledem k ceně

Pláž
výborná, 5 minut na pláž

Jarmila S., 09.09.2019, Datum pobytu: 2.9. - 6.9.2019
Oblast: Polsko Polsko, Hotel: RS Sopot 34

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Polsko