Storno dovolené

Jak na stornování zájezdu? Na co máte nárok?

Kdy mohu stornovat zájezd?

Zájezd můžete stornovat kdykoliv po uzavření smlouvy až do dne odjezdu. Dovolujeme si vás upozornit, že storno poplatky se mohou navyšovat dle počtu dní, které zbývají do odjezdu na dovolenou. Storno podmínky jsou vždy uvedené ve všeobecných obchodních podmínkách pořádající cestovní kanceláře, které jste obdrželi společně s platební e-mailem.

Jak stornovat zájezd?

Odstoupení od Smlouvy (storno) musí být provedeno výhradně písemnou formou a zasláno buď na adresu odstoupeni@invia.cz, nebo se obraťte na našeho prodejce, který s vámi zájezd zařizoval. Jméno a kontakt máte pravděpodobně ve svém e-mailu nebo v uzavřené smlouvě. Pokud jste zájezd objednávali na pobočce, můžete si najít telefon a další kontakty v seznamu poboček Invia. Storno je nutné podat v pracovní době od pondělí do pátku 9:00–17:30 hod nebo v pracovní době dané pobočky.

Koronavirus a storno

Pokud je důvodem storna koronavirus, přečtěte si prosím sekci často kladené otázky spojené s koronavirem.

Proč byste měli provést oficiální storno?

Pokud se rozhodnete na zájezd nenastoupit a nikomu to neoznámíte, tak mohou cestovní kanceláři vznikat zbytečné náklady. Pravděpodobně se po vás také bude v den začátku dovolené shánět. Navíc i vy se tím připravíte o možnost získat zpět své peníze.

Od kdy je platné podání žádosti na storno zájezdu?

Cestovní agentura Invia je v roli zprostředkovatele zájezdu, a proto je důležité podat písemnou žádost na storno s předstihem několika dnů. Rozhodující je čas doručení žádosti pořádající cestovní kanceláři.

Dostanu zpět své peníze?

Na to nelze jednoduše odpovědět, protože záleží na mnoha okolnostech. V běžné situaci platí standardní obchodní podmínky cestovních kanceláří a pojištění, tyto podmínky se ale u každé cestovní kanceláře liší. Konkrétní storno podmínky proto hledejte přímo u pořádající cestovní kanceláře – jméno najdete na vaší cestovní smlouvě nebo ve všeobecných obchodní podmínkách cestovní kanceláře, které jste obdrželi společně s platebním e-mailem.