Madeira Madeira

 • Zdraví

  Lékařská péče

  Zdravotní péče na Madeiře je na velmi dobré úrovni. Nachází se zde přes 50 zdravotnických center, kde se můžete nechat ošetřit. To se hodí, pokud uklouznete kolem levády nebo se zraníte v horách.

  Před odjezdem na dovolenou se důrazně doporučuje sjednat si cestovní zdravotní pojištění. Pokryje náklady spojené s nezbytným ošetřením i případné další výdaje (převoz do ČR). Evropský průkaz zdravotního pojištění zajistí občanům EU bezplatné ošetření ve státních nemocnicích v případě nutnosti neodkladného zákroku. Zdravotnická péče v soukromých zařízeních je bohužel velmi drahá.

  Na klinice Santa Luzia ve Funchalu (Rua da Torrinha 5, telefon: 291 200 000) už několik let působí český lékař, MUDr. Jan Vojtík. V případě závažných zdravotních problémů či zranění se lze obrátit na lékaře v největší nemocnici na ostrově – Hospital Cruz de Carvalho (Avenida Luís de Camões 57, telefon: 291 705 600), kde pracuje anglicky mluvící personál. V nouzových situacích volejte záchrannou službu na bezplatném evropském tísňovém čísle 112.

  Lékárny

  Lékárny (farmácias) mají na dveřích cedulky s adresou nejbližších otevřených poboček. Stejně jako v ČR tu bývají označené zeleným křížem. Jejich obvyklá otevírací doba je ve všední dny od 9:00 do 19:00, v sobotu do 13:00. Polední pauza bývá mezi 13:00 a 14:00.