Bulharsko Bulharsko

Mapa - Bulharská republika

Oficiální název: Bulharská republika
Hlavní město: Sofija (Sofie)
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: Největší procentuální zastoupení mají v Bulharsku ateisté a bez vyznání (60 %), následují pravoslavní se 30 %, muslimové 7 %, ostatní 3 %
Úřední jazyk: Úředním jazykem je bulharština, důležité nápisy jsou v latince, domluvíte se také rusky nebo jinými evropskými jazyky
Časový posun: po celý rok platí východoevropský čas (VEČ), tzn. o hodinu víc

Bulharsko - zájezdy od 3 633 Kč

O BULHARSKU

Tradiční Bulharsko - vyhledávaný cíl pro každého

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, která se však vlivem sousedních jazyků poměrně dost vzdálila slovanskému typu. Domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější, uspějete nejspíše s ruštinou. V náboženském složení obyvatelstva převládají pravoslavní. Bulhaři jsou velmi temperamentní a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech se obdarovávají květinami a i mezi neznámými lidmi je značně rozšířené tykání. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas. Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit zvyklostem cizinců a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé - snadno tak může dojít k nedorozumění. Při cestě do Bulharska se není třeba obávat žádných zvláštních rizik. V místech větší koncentrace lidí je vhodná zvýšená opatrnost vůči kapsářům, toto opatření však samozřejmě neplatí pouze pro Bulharsko. Také se turistům nedoporučuje, vydávat se samostatně na odlehlá místa.

Kulturně ovlivněno na podobu dnešního Bulharska

Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi - díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 metrů. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi. V zimě se Černé moře poměrně často bouří, v létě je ale poklidné. Jeho voda obsahuje málo soli, neboť se do ní vlévají řeky Dunaj a Dněpr.

Oblíbenost v mnoha směrech

Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar, Primorsko a další destinace.

Zejména v posledních letech vzrůstá počet turistů, kteří si Bulharsko nevybírají pouze pro letní dovolenou u moře, ale také jako lyžařskou destinaci. Velmi oblíbeným je moderní lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin, dalšími vyhledávanými potom Borovec v pohoří Rila a Pamporovo v Rodopech.

Bulharsko - zájezdy od 3 633 Kč

Nejnovější recenze Bulharsko

20.08.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 29.7. - 8.8.2014

 • Celkem: 6,4
 • 8,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka celkom dobrá, termín výberu dovolenky vzhladom k počasiu bol super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zariadenie izby bolo priemerný štandard, nemám žiadne námietky. Izba priestranná a kúpeľňa tiež.

Strava
Strava ma vôbec ničím neohúrila. Očakávala som viac, ale dalo sa vybrať.

Služby hotelu
Personál hotela bol milí a ochotní. Jediné čo by som vytkla je čistota v okolí bazéna. Za lehátkami na zemi špina a bordel, upratovačky upratovali hlavne len tie časti, ktoré boli priamom vedľa bazéna a najviac viditeľné. A samozrejme niektorí hostia hádzali jedlo vrabcom, pričom čím viac jedla, tým viac vrabcov a tým viac omrviniek..... ale zato personál nemôže.

Pláž
Ešte že tam bol odvoz 8-miestnym vozidlom asi tak každú pól hodinu.... 250m k moru dolu kopcom po schodoch...hore sa išlo oveľa ťažšie....

Edelweiss, Zlaté Písky, Bulharsko Anonym 2014-08-20 6.4 1 10 hotel Edelweiss, Bulharsko, Zlaté Piesky

20.08.2014 - Miroslava Petírová - Přečteno: - Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2014

 • Celkem: 9,5
 • 10 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Milí a vstřícní majitelé domu. Vždy se snažili maximálně vyjít vstříc. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení a čistota domu i pokojů perfektní. Úklid pravidelný, bez připomínek.

Strava
Stravovali jsme se individuálně.

Služby hotelu
Bez negativních připomínek - viz výše.

Pláž
Dům Barbovi je blízko pláže - dostupnost snadná. Pláž celkem čistá, množství lidí dost velké, ale je možnost jít na vzdálenější místo s menší "obložností". Voda čistá. Několik dní jsme zažili vodu klidnou, vhodnou ke šnorchlování, jinak přijatelné vlny - žlutá vlajka, což bylo příjemné zpestření, zvláště pro děti.

Dům Barbovi, Obzor, Bulharsko Miroslava Petírová 2014-08-20 9.5 1 10 Dům Barbovi

20.08.2014 - Lukáš - Přečteno: 20× - Datum pobytu: 1.8. - 12.8.2014

 • Celkem: 6,2
 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Príjemná dovolenka za relatívne rozumnú cenu po zľave. Pôvodná cena mi príde predražená. Personál OK, s výnimkou niektorých neochotných, tváriacich sa, že nepočujú zamestnancov.

Celkový dojem z dovolenky príjemný, no neoslovila ma na toľko, aby som sa tam inokedy vrátil. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola OK, nič extra, nič strašné.

Strava
Zo stravy sa dalo vyberať, ale viac menej sa opakovala. Napriek tomu mi nevadilo nabrať si obed 4-5x...Kto nemá rád kôpor, neodporúčam :-)

Služby hotelu
Služby hotela boli minimálne, no pre nenáročného zákazníka postačujúce.

Pláž
S prístupom k pláži som bol nadmieru spokojný. Vzdialená cca 60 metrov od hotela. Piesok pekný, miestami boli mušle, ktoré nepríjemne rezali do chodidiel...no dalo sa zvyknúť

Gladiola, Zlaté Písky, Bulharsko Lukáš 2014-08-20 6.2 1 10 Gladiola/Akacia

20.08.2014 - Eva P. - Přečteno: - Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2014

 • Celkem: 9,3
 • 9,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi proležené matrace!Jinak pěkné, čisté každý den vytřeno.

Strava
Pořídili jsme si vlastní

Pláž
Velká pláž pěkná,celkem čistá.Pozvolný přístup k pláži i do moře.Městská pláž malá,špinavá.Navštívili jsme také pláž u kempu (po staré cestě směr Kiten,nechá se projít i z velké pláže).Pěkná,široká,nepřelidněná samozřejmě s občerstvením.

Penzion Ivan, Lozenec, Bulharsko Eva P. 2014-08-20 9.3 1 10 Ivan

20.08.2014 - Marek S. - Přečteno: 30× - Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2014

 • Celkem: 9,6
 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
K Primorsku asi není není třeba nic moc popisivat. Naprostá spokojenost. Poměr cena-kvalita je vynikající. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rodinný hotel Level je pro běžného (nezhýčkaného) rekreanta naprosto dostačující standard, odpovídající třem hvězdám. Pro čtyřčlenou rodinu (děti 7 a 10) ideální. Někde jsem tady četl kritiku na postele. Naše i v sousedním pokoji byla naprosto luxusní. Vysoké pevné madrace. Dědi na přistýlkách (rozkládací křesla), ale dostčovali by i pro dospělého. Všude čisto, klídek a pohoda.

Strava
Strava (snídaně) není úplně ideální. Je dostačující, ale chybí možnost dát si něco teplého, např míchaná vajíčka, párky... Ale pokud člověk střídá klasiku a obden na sladko, tak se to dá.

Služby hotelu
Naprosto zásadní, bazén a na střeše s přístupem do 24°°h. Pro děti ideální. Nic jiného jsme nevyužívali.

Cestovka poskytovala zdarma slunečníky.

Pláž
Na pláž je to kousek. Severní pláž pěkná, čistota nic moc - všude vajgly :-( . A chce to chodit trochu dál, od přeplněných částí se slunečníky.

Level, Primorsko, Bulharsko Marek S. 2014-08-20 9.6 1 10 Level

Všechny recenze Bulharsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800