Bulharsko Bulharsko

Mapa - Bulharská republika

Oficiální název: Bulharská republika
Hlavní město: Sofija (Sofie)
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: Největší procentuální zastoupení mají v Bulharsku ateisté a bez vyznání (60 %), následují pravoslavní se 30 %, muslimové 7 %, ostatní 3 %
Úřední jazyk: Úředním jazykem je bulharština, důležité nápisy jsou v latince, domluvíte se také rusky nebo jinými evropskými jazyky
Časový posun: po celý rok platí východoevropský čas (VEČ), tzn. o hodinu víc

Bulharsko - zájezdy od 18 990 Kč

O BULHARSKU

Tradiční Bulharsko - vyhledávaný cíl pro každého

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, která se však vlivem sousedních jazyků poměrně dost vzdálila slovanskému typu. Domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější, uspějete nejspíše s ruštinou. V náboženském složení obyvatelstva převládají pravoslavní. Bulhaři jsou velmi temperamentní a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech se obdarovávají květinami a i mezi neznámými lidmi je značně rozšířené tykání. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas. Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit zvyklostem cizinců a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé - snadno tak může dojít k nedorozumění. Při cestě do Bulharska se není třeba obávat žádných zvláštních rizik. V místech větší koncentrace lidí je vhodná zvýšená opatrnost vůči kapsářům, toto opatření však samozřejmě neplatí pouze pro Bulharsko. Také se turistům nedoporučuje, vydávat se samostatně na odlehlá místa.

Kulturně ovlivněno na podobu dnešního Bulharska

Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi - díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 metrů. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi. V zimě se Černé moře poměrně často bouří, v létě je ale poklidné. Jeho voda obsahuje málo soli, neboť se do ní vlévají řeky Dunaj a Dněpr.

Oblíbenost v mnoha směrech

Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar, Primorsko a další destinace.

Zejména v posledních letech vzrůstá počet turistů, kteří si Bulharsko nevybírají pouze pro letní dovolenou u moře, ale také jako lyžařskou destinaci. Velmi oblíbeným je moderní lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin, dalšími vyhledávanými potom Borovec v pohoří Rila a Pamporovo v Rodopech.

Bulharsko - zájezdy od 18 990 Kč

Nejnovější recenze Bulharsko

22.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2014

 • Celkem: 8,8
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Na to ,že je září jsme byly spokojené.Tři dny zataženo,tři dny slunečno.Koupat se nedalo,stále červená vlajka.vynahradily jsme si to v bazénu.

Až na pár drobností to byla hezká dovolená.Doporučuji i rodinám s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj téměř pod střechou,2 patra výtahem,pak dojít po svých. Výhled do ulice,částečně i na moře.

Hotel musel stavět šílený architekt :-) , první tři dny jsme bloudily,než jsme si našly svoji trasu k pokoji,do jídelny,na pláž (abychom nemusely obcházet hotel).Pak už to bylo super.

Jinak hotel je luxusní,venkovní bazén jsme nezkusily,ale ve vnitřním jsme byl pořád.Alespoň částečně si vynahradit plavání.

Strava
Strava výborná,měly jsme polopenzi,každý den k večeři něco jiného.Jsme spíš vegetariánky,tak jsme byly spokojené.

Snídaně se opakovaly,ale byl velký výběr sladkého ,slaného,ovoce .....

Služby hotelu
První a poslední den velké zklamání.Příjezd v 8:30, pokoje samozřejmě ještě nebyly k dispozici.Nabídli nám uložení kufrů v čítárně,a snídani jen za 7 leva.Na pokoj jsme čekaly do 14:30!Vedro , nemožnost se nikde převléknout a strávit čekání na pláži.

Poslední den,odjezd na letiště v 6:50, jsme měly dostat balíček se snídaní sebou,měly jsme jí zaplacenou a delegátka nám domluvila s hotelem ,že to budeme mít připravené na recepci. Bylo nám recepční sděleno,že nemáme nárok protože dnes končíme.Žádný balíček tam pro nás nemá.Takže snídaně vyšuměla,hotel si pomohl :-).

Malá snídaně až v letadle ,asi kolem půl jedenácté.

O jídlo jsme se zajímaly jen proto,že obě se sestrou bereme léky,a potřebujeme je zajíst.

Jinak služby bez námitek.Denně čisté ručníky,obden ložní prádlo,vyluxováno,vytřená podlaha.

Přístup číšníků k nám ,obyčejným Čechům, je nepříjemný.Z Němců,Rusů, se můžou zbláznit,a my měly pocit,že je obtěžujeme.I přes to,že jsme si dávaly k večeři nějaké to vínko,a i malý tuzér při placení jsme nechávaly, studený čumák servírky neroztál.

Recepční převážně mluvily anglicky, trochu rusky, a jedna starší obstojně česky.

Peníze jsme měnily v recepci,do nějaké směnárny nebo banky jsme si netroufly,kvůli nevýhodnému kurzu.

Pláž
Pláž krásná,dlouhá a na zdejší poměry čistá.Přístup z hotelu po nalezení nejkratší cesty trval 5 minut.

Škoda,že nám celý týden moře bouřilo a nemohly jsme si zaplavat :-( .Do vody jen po kolena,spodní vlny podrážely nohy,a jak byl někdo víc ve vodě než ke kolenům,už ho plavčíci hnali ven.

Villa List, Sozopol, Bulharsko Anonym 2014-09-22 8.8 1 10 Villa List

22.09.2014 - Josef Švancer - Přečteno: 37× - Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2014

 • Celkem: 3,8
 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
uspokojivý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré

Strava
úroveň stravování velice slabá z důvodu neochoty personálu

Služby hotelu
ubytování na dobré úrovni, recepce a denní bary z důvodu personálu na velice slabé úrovni

pro hotel ****.

Pláž
neupravená pláž, rozbitá lehátka a stínidla, dostupnost dobrá.

Astoria, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Josef Švancer 2014-09-22 3.8 1 10 Hotel Astoria

22.09.2014 - Pavlína V. - Přečteno: - Datum pobytu: 20.8. - 30.8.2014

 • Celkem: 5,4
 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila částečně. Mi vadilo, že večer nebyl žádný program pro dospělé. Ve 23 hodin již nehrála ani hudba v baru. Prostě velká nuda. Sedět do 2 rána u baru každý večer to byla jediná nabídka. Za ty peníze bych očekávala větší vyžití. Animační týmy to snad jen zábava pro děti. Nelíbil se mi ani výlet po řece s možností koupele na pláži. Za ty peníze to snad nemyslíte vážně. Ještě, že jsme nejeli celá rodina. V dnešní době tahat z lidí takovým způsobem peníze to je fakt pod úroveň. Přes den byly programy pěkné. Strava byla také vyhovující. Pokoj byl vybaven dobře, ale uvítala bych větší prostor. Celkový dojem - na takovou dovolenou už bych fakt nechtěla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl malý, jako přistýlku bych uvítala postel místo rozkládacího křesla. Služby v pořádku.

Strava
Strava byla slušná, uvítala bych větší sortiment, hlavně ryby. Jinak služby v jídelně v pořádku.

Služby hotelu
Služby v pořádku.

Pláž
Pláž byla blízko, přístupná. Vadily nám skalnaté kameny ve vodě. Děti byly odřené i já jsem musela vyhledávat místa, abych se o kameny neodřela. Uvítala bych větší a písečnou pláž běžnou pro Bulharko.

Hermes, Carevo, Bulharsko Pavlína V. 2014-09-22 5.4 1 10 Hotel & Apartments Hermes Alexandria Club

21.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2014

 • Celkem: 9,2
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ten kdo si chce opravdu uzit klidnou a pohodovou dovolenou doporucuji Bulharsko- Lozenec Merlin Alexandria club hotel. S pritelem jsme poprve leteli do Bulharska a nejen,ze jsme si prijemne odpocinuli,poznali jsme take mnoho novych lidi,veci a zvyklosti. Prijely jsme jako posledni turnus sezony a tak to i v okoli vypadalo,obchody byly uz skoro vsechny zavrene coz nas trosku mrzelo,ale chapaly jsme to a hlavne nebyl problem si dojet do nedalekeho Careva nebo dokonce i do Primorska. Pocasi nam vyslo pul na pul. Ctyri fny krasne,ctyri dny prselo,ale zabavit se tam da i kdyz prsi. Pocasi se bohuzel koupit neda. Nejvic nas prekvapila perfektni pripravenost a dokonalost co se tyce CK Alexandria kdy cesta od Prahy az do Bulharska nemela zadnou chybu. Se vsim vsude poradili a pomohli. Bulharsti delegati cesky mluvici byli taky bezvadni. Celkove shrnuti "SUPER"!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Merlin je prijemny hotel,ctyri hvezdicky jsou na miste...pokoje vyborne vybaveny,uklizi tam kazdy den a kazdy den vymenuji rucniky a dodavaji toaletni papir. Terasy prijemne,my osobne si ji uzily i s vyhledem na more takze naprosta dokonalost s kavickou po ranu:-)

Strava
All inclusive bez toho uz ani ranu. Proste obzerstvi...Jak snidane,tak obedy a vecere byly naprosto genialni,,velky vyber tepleho jidla,salatu,ovoce,zelenina,zakusky...naproste obzerstvi,kazdy jsme si tam kazdy den prisly na sve a osobne nepochopim komu tento vyber nemuze stacit, protoze vic uz to ani nejde...co se nam velice libilo tak byla mikrovlna trouba hned v jidelne...takze pokud nekomu prislo jidlo studene tak si klidne mohl jidlo prihrat. Piti to snad nema ani cenu komentovat,mohli jsme si dat colu,fantu,sprite,dzus,pivo atd...svaciny byly taky vzdy pripravene mezi snidani a obedem a mezi obedem a veceri. Jedina vec co nas zklamala co se jidla tyce tak posledni den pred odjezdem. Tim,ze jsme byly poslednimi klienty nas obrali o trochu vetsiho vyberu jidel,proste uz nam jich nabidly mene nez za celou dobu,hlavne nas to mrzelo z toho duvodu,ze jsme platily stejne jako ostatni,ale bohuzel.

Služby hotelu
Sluzby byly naprosto genialni,delegat nas cekal pred hotelem kde nas privital,hned jsme sly na recepci kde nam predaly klic od pokoje a pasku na ruku. Prvni dojmy byly uzasne. Citily jsme se tam jako lide kterych si tam vazi. U baru, v jidelne i na recepci se o nas vzdy vstricny personal postaral.

Pláž
Jelikoz jsme prijely po sezone plaz uz tak udrzovana nebyla,ale vzdy jsme si sve mistecko nasly. V dobe kdy byl dest a bourky byly take obrovske vlny a to nas plavcici vyhanely z more coz byla skoda,ale i tak jsme si par dni v mori uzily. Neni to jak v Chorvatsku ani v Recku ale more to je:-)))

Merlin, Lozenec, Bulharsko Anonym 2014-09-21 9.2 1 10 Merlin

21.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2014

 • Celkem: 6,4
 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, počasí se vydařilo v období 8.9-15.9. jsme měli trochu obavu. Cena odpovídala kvalitě hotelu. (cena last minute) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V hotelu nás ubytovali do pokoje, kde byla po celé zdi plísen. Po domluvě s recepční nám pokoj vyměnili za lepší.

V koupelně po vysprchování byla vždy velká kaluž vody, protože chyběla jedna část sprchovacího koutu. Jinak byl pokoj velký a prostorný s balkonem.

Strava
Strava byla chutná, velký výběr a každý si vybere. Jen toho ovoce mohlo být víc.

Služby hotelu
Hotel má krásný bazén. Animátoři se hodně snažili.

Pláž
Na pláž jsme moc nechodili.... ale moře bylo teplé. Nelíbilo se nám, že všude po pláži ležely nedopalky od cigaret a pokud jsme nechtěli ležet na léhátku za které se platilo, tak jsme museli mít ručník daleko od břehu.

Kalina Garden, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Anonym 2014-09-21 6.4 1 10 KALINA GARDEN

Všechny recenze Bulharsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800