Dovolená Bulharsko 2015 | Invia.cz

Bulharsko Bulharsko

Mapa - Bulharská republika

Oficiální název: Bulharská republika
Hlavní město: Sofija (Sofie)
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: Největší procentuální zastoupení mají v Bulharsku ateisté a bez vyznání (60 %), následují pravoslavní se 30 %, muslimové 7 %, ostatní 3 %
Úřední jazyk: Úředním jazykem je bulharština, důležité nápisy jsou v latince, domluvíte se také rusky nebo jinými evropskými jazyky
Časový posun: po celý rok platí východoevropský čas (VEČ), tzn. o hodinu víc

Bulharsko - zájezdy od 4 201 Kč

O BULHARSKU

Tradiční Bulharsko - vyhledávaný cíl pro každého

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, která se však vlivem sousedních jazyků poměrně dost vzdálila slovanskému typu. Domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější, uspějete nejspíše s ruštinou. V náboženském složení obyvatelstva převládají pravoslavní. Bulhaři jsou velmi temperamentní a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech se obdarovávají květinami a i mezi neznámými lidmi je značně rozšířené tykání. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas. Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit zvyklostem cizinců a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé - snadno tak může dojít k nedorozumění. Při cestě do Bulharska se není třeba obávat žádných zvláštních rizik. V místech větší koncentrace lidí je vhodná zvýšená opatrnost vůči kapsářům, toto opatření však samozřejmě neplatí pouze pro Bulharsko. Také se turistům nedoporučuje, vydávat se samostatně na odlehlá místa.

Kulturně ovlivněno na podobu dnešního Bulharska

Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi - díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 metrů. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi. V zimě se Černé moře poměrně často bouří, v létě je ale poklidné. Jeho voda obsahuje málo soli, neboť se do ní vlévají řeky Dunaj a Dněpr.

Oblíbenost v mnoha směrech

Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar, Primorsko a další destinace.

Zejména v posledních letech vzrůstá počet turistů, kteří si Bulharsko nevybírají pouze pro letní dovolenou u moře, ale také jako lyžařskou destinaci. Velmi oblíbeným je moderní lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin, dalšími vyhledávanými potom Borovec v pohoří Rila a Pamporovo v Rodopech.

Bulharsko - zájezdy od 4 201 Kč

Nejnovější recenze Bulharsko

Celkem: 6,8 dovolená se nám líbila,byly jsme spokojené

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dovolená se nám líbila,byly jsme spokojené Zobrazit celou recenzi

Jana N., 12.10.2015, Datum pobytu: 20.8. - 30.8.2015
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Primorsko, Hotel:Janko

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Janko, Primorsko, Bulharsko Jana N. 2015-10-12 6.8 1 10 Penzion Janko

Celkem: 7,5 Celkový dojem veľmi dobrý. Jedinú výhradu sme mali na váhu batožiny. 15kg na osobu ,na dlhšiu dovolenku,je skutočne málo.

 • 8 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem veľmi dobrý. Jedinú výhradu sme mali na váhu batožiny. 15kg na osobu ,na dlhšiu dovolenku,je skutočne málo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie dobré, čisté, tiché.

Strava
Mali sme len raňajky, tie boli OK.

Pláž
Pláž bola len niekoľko desiatok metrov od hotela. Nebola preplnená, voda bola čistá, len občas bolo viac rias, no na ďalší deň bola pláž vyčistená. Super plážové bufety.

Nadežda M., 12.10.2015, Datum pobytu: 4.7. - 15.7.2015
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel:Kiparisite

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kiparisite, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Nadežda M. 2015-10-12 7.5 1 10 Kiparisite

Celkem: 10 velká spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
velká spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
na nic si nestěžuji

Strava
každý si vybral

Služby hotelu
dobrý dojem

Pláž
super

Jitka M., 12.10.2015, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2015
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Sveti Vlas, Hotel:Paradise Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Paradise Beach, Sveti Vlas, Bulharsko Jitka M. 2015-10-12 10 1 10 PARADISE BEACH

Celkem: 7,2 Dovolená byla velmi příjemná až na nějaké drobné nedostatky

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla velmi příjemná až na nějaké drobné nedostatky Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování bylo v blízkosti pláže, což bylo velmi příjemné, jediný špatný dojem byl ze zatuchlosti pokoje, který nebylo možné vyvětrat

Strava
Ke stravě nemám nic, ale k obsluze a úklidu stolů, velmi špatná organizace ze strany personálu, nestíhali uklízet stoly, byl tam v tomto směru velký nepořádek a pro lidi, kteří se přišli najíst a našli volné stoly s nepořádkem po předchozích jedlících, stačilo jen správně dozorovat tyto pracovníky a zorganizovat jejich činnost a vše mohlo být v pořádku.

Služby hotelu
velmi dobrý, úklid každý den, čistota v pořádku

Pláž
pláž písčitá, vstup do vody na začátku kamenitý, pak písek, trochu nepohodlné, jinak čisté, uklizené

Veronika Šeďová, 12.10.2015, Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2015
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Elenite, Hotel:Elenite Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Elenite Holiday Village, Elenite, Bulharsko Veronika Šeďová 2015-10-12 7.2 1 10 Elenite Holiday Village

Celkem: 9,6 Dovolená se nám moc líbila, delegát z CK byl velice ochotný a vyšel nám ve všem vstříc. Hotel se nachází hned u pláže a také má blízko k...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, delegát z CK byl velice ochotný a vyšel nám ve všem vstříc. Hotel se nachází hned u pláže a také má blízko k promenádě, ale večer byl na pokojích klid, žádný hluk, což bylo super. V Albeně je spousta zeleně, čímž je od ostatních lokalit v Bulharsku liší. Byly jsme i na výlete v Balčiku a na Kaliakře. Dovolená se nám moc líbila a ani jsem nechtěli domů. V tomto hotelu jsme byly jediné češky, ale vůbec nám to nevadilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovány jsme byly v menším pokojích vč.soc.zařízení a klimatizace, kterou jsme ale využily pouze tři dny. Byla tam i televize, ale tu jsme ani nezapnuly. K pokoji patřil balkón, kde bylo posezení s výhledem přímo na moře. Pokoje byly čisté. Ubytování odpovídalo tak třem hvězdičkám.

Strava
S jídlem jsme byly moc spokojeny - snídaně, obědy i večeře byly bohaté - velký výběr masa, příloh, hodně ovoce, zeleniny, zákusků. My jsme si vždy vzaly takové množství, aby jsme to snědly. Ale byly tam i takoví "nenažranci", kteří si nabrali spousta jídla, měli toho plné stoly a pak to tam nechali.

Přes den byl neustále venku před restaurací k dipozici snack (pizzy, ovoce, zmrzlina, ....). Super bylo, že jsme si po jídle mohly odnést kávu, pití, ovoce, zákusky na pokoj nebo na pláž pod slunečník a nikomu to nevadilo.

Byly tam dva bary, jeden u bazénu a druhý ve vestibulu. Většinou jsme využívaly bar venku - na výběr byla spousta pití, drinků,...

Služby hotelu
Personál jak u baru, tak v restauraci byl velmi milý ochotný, usměvavý - se službami jsme byly spokojené

Pláž
Pláž byla dlouhá a široká s jemným pískem, pozvolný vstup do vody. Slunečník s dvěma lehátky byl zdarma a nestalo se nikdy, že by byly všechny obsazeny. V moři byla spousta malých mušliček - hodně jsme si jich nasbíraly. Když si přivstanete, můžete vidět i nádherný východ slunce!!!

Iveta P., 12.10.2015, Datum pobytu: 14.8. - 21.8.2015
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Albena, Hotel:Club Dobrotiza Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Dobrotiza Beach, Albena, Bulharsko Iveta P. 2015-10-12 9.6 1 10 Club Dobrotiza Beach

Všechny recenze Bulharsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800