Bulharsko Bulharsko

Mapa - Bulharská republika

Oficiální název: Bulharská republika
Hlavní město: Sofija (Sofie)
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: Největší procentuální zastoupení mají v Bulharsku ateisté a bez vyznání (60 %), následují pravoslavní se 30 %, muslimové 7 %, ostatní 3 %
Úřední jazyk: Úředním jazykem je bulharština, důležité nápisy jsou v latince, domluvíte se také rusky nebo jinými evropskými jazyky
Časový posun: po celý rok platí východoevropský čas (VEČ), tzn. o hodinu víc

Bulharsko - zájezdy od 6 090 Kč

O BULHARSKU

Tradiční Bulharsko - vyhledávaný cíl pro každého

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, která se však vlivem sousedních jazyků poměrně dost vzdálila slovanskému typu. Domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější, uspějete nejspíše s ruštinou. V náboženském složení obyvatelstva převládají pravoslavní. Bulhaři jsou velmi temperamentní a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech se obdarovávají květinami a i mezi neznámými lidmi je značně rozšířené tykání. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas. Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit zvyklostem cizinců a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé - snadno tak může dojít k nedorozumění. Při cestě do Bulharska se není třeba obávat žádných zvláštních rizik. V místech větší koncentrace lidí je vhodná zvýšená opatrnost vůči kapsářům, toto opatření však samozřejmě neplatí pouze pro Bulharsko. Také se turistům nedoporučuje, vydávat se samostatně na odlehlá místa.

Kulturně ovlivněno na podobu dnešního Bulharska

Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi - díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 metrů. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi. V zimě se Černé moře poměrně často bouří, v létě je ale poklidné. Jeho voda obsahuje málo soli, neboť se do ní vlévají řeky Dunaj a Dněpr.

Oblíbenost v mnoha směrech

Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar, Primorsko a další destinace.

Zejména v posledních letech vzrůstá počet turistů, kteří si Bulharsko nevybírají pouze pro letní dovolenou u moře, ale také jako lyžařskou destinaci. Velmi oblíbeným je moderní lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin, dalšími vyhledávanými potom Borovec v pohoří Rila a Pamporovo v Rodopech.

Bulharsko - zájezdy od 6 090 Kč

Nejnovější recenze Bulharsko

Celkem: 6,4 Spokojenost i když moře celkem daleko a hlavně pláže a lehátka v blízkosti placené.

 • 7 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost i když moře celkem daleko a hlavně pláže a lehátka v blízkosti placené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po prvním šoku kdy nám byl dán pokoj asi pro zaměstnance s kuchyní a starým zařízením jsem okamžitě odmítla a vrátila se na recepci kde mi bylo řečeno ,že tohle jsem si zaplatila.Po hádce s rečepní jsem se chystala okamžitě kontaktovat delegáta jelikož za tohle jsem opravdu nezaplatila mi byl nabídnut pokoj dle fotek prezentující hotel.

Takže nakonec jsem byla spokojená.

Strava
Ze začátku pobytu jsme ochutnávali vše bohužel jídlo se neustále opakovalo a nic prakticky nebylo kořeněné malý výběr ovoce a hlavně na takový hotel malá kapacita restaurace,v době jídel se není kam posadit takže se postává a čeká se.

Služby hotelu
Personál usměvavý ale bohužel málo kdo mluví anglicky.

Na recepci za celou dobu jen jedna příjemná recepční která ovládala více jazyky včetně češtiny.

Mrzí mne že dělají neustálé rozdíly mezi Čechy a Rusy.

Pláž
Pláž asi 300-400 metrů není označená takže nevíte jak se tam dostat musí se proplétat mezi hotely.

Jinak pláž udržovaná jen se tam neposadíte natož si lehnout vše se platí když nezaplatíte vykážou vás.

Helena Štaubertová, 30.10.2014, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2014
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel:Diamant residence hotel & spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Diamant residence hotel & spa, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Helena Štaubertová 2014-10-30 6.4 1 10 Hotel DIAMANT RESIDENCE HOTEL & SPA

Celkem: 6,2 V Pomori sme boli prvý krát s vedomím, že je to menšie stredisko. Pre toho kto očakáva ruch a hojnosť priležitosti na zábavu bude...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
V Pomori sme boli prvý krát s vedomím, že je to menšie stredisko. Pre toho kto očakáva ruch a hojnosť priležitosti na zábavu bude lokalita v ktorej sa nachádza hotel velkým sklamanim. V starej časti Pomoria si ale pridu na svoje aj oni akurat musia cestovať bud taxikom alebo lokalnou mhd.

Kedže sme tam boli so 4 ročnou dcerou klud nam celkom vyhovoval. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Boli sme ubytovaní v menšom rožnom apartmáne s výhladom na cestu a bazén susedného hotela. Aj ked sme si pred odjazdom cez Inviu pokusili zarezervovať apartmán s výhladom na bazen pri prichode do hotela nam bolo povedané, že tam žiadna taká rezervacia nie je a nič ine volné ako izba čo nám davajú nemajú. S tým, že ak by sa ale uvolnila tak nas prestahujú.

Vybavenie apartmánu bolo postačujúce, velkým plusom bola práčka. Aj keď tam bola kuchyňa zaroveň bolo zakázané variť na izbe. Bolo tam pár zvlašnosti typu: nočne lampičky v spalni mali vypinače na sebe umiestnene vo výške asi 170cm stym že neboli nad postelou ale na susednej stene; bojler v kupelni bol presne nad wc a ked človek na to pozabudol tak si donho udrel hlavu.

Upratovali sice každý deň ale dlažka vždy zostala s tenkou vrstvou vody.

Strava
Mali sme zaplatené ranajky, tie boli podávane formou švedskych stolou. Najesť sa dalo celkom slušne aj keď ponúkana paleta pokrmov nemusi postačovať každému. S menšími variáciami boli v ponuke tie isté veci.

Kedže hotel sa nachadza hneď na okraji Pomoria v susedstve velkeho 5 hviezdičkového komplexu je dosť problematicke stravovanie v blizkosti ak nechcete navštevovať drahé reštaurácie patriace tomuto komplexu.

Ak si chcete ale len niečo kúpiť v potravinách tak tie su len 3min vzdialené. Ak sa ale chcete isť najesť do nejakej reštauracie mimo treba isť peši asi tak 20min do mestečka. V niektorých reštauráciách maju dokonca menu aj po slovensky. Boli sme aj v starej časti Pomoria kde v centre a pri plážach je možnosti stravovania neúrekom. Tam sa však treba vybrať bud taxikom alebo autobusom pretože na pešiu prechadzku je to dosť daleko.

Služby hotelu
Služby hotela sme nevyužívali okrem pripojenia na wifi ktoré nie vždy fungovalo spolahlivo. Hotel ma svoj bazen na ktorý svieti slnko len doobeda potom je v tieni a voda v nom nema šancu sa zohriať a preto je večšinu času velmi studená.

Pláž
Hotel sa nenachádza pri mori treba k nemu isť asi tak 10min. Pláž je dostatočne dlhá a velká ale asi 85% jej dlžky zabera už spominaný 5 hniezdičkový komplex a pri vode tam sú napevno inštalovane prístrešky, slnečníky a lehatka za ktoré sa musí platiť. Zvyšok je volný kam si ludia nosia svoje vybavenie.

Výhodou je pozvolné klesanie dna, more bolo večšinu času bez velkých vln. Velmi vhodna pre malé deti. Niektoré dni bola na brehu vyplavená trava a vo vode pri brehu vela rias. Plaž sice udržiavali ale prednostne platene sekcie. Okrem občasneho výskytu predavačov varenej kukurice a šišiek sa na plaži neda nič kupiť. Sú tam sice bary ale tie patria ku komplexu a su k dispozícii len ludom tam ubytovanym. Na opačnom konci pláže sa sice nachádza jeden bufet s palacinkami a vedla neho aj bar ale na taku velku plaž je to nepostačujúce.

Pláže v starej časti Pomoria su menšie, užšie, strmšie klesajúce do vody a velmi často s velkými vlnami.

Radovan L., 29.10.2014, Datum pobytu: 15.8. - 26.8.2014
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Pomorie, Hotel:Marina Holiday Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Marina Holiday Club, Pomorie, Bulharsko Radovan L. 2014-10-29 6.2 1 10 Marina Holiday Club

Celkem: 8,6 Krásná dovolena

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolena Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytováni dobra,malé pokoje.Vybaveni pokojů staré.Nemohli jsme se dostat na balkon protože dveře byli rozbité ,ale denně uklizeno.

Strava
Večeře byli výborné , všeho dostatek.Na snídanich chyběli ovocné jogurty.Svaciny pro děti během dne super.

Služby hotelu
Program pro děti i dospělé super,občas už toho Animatori měli plny zuby.Slecny na recepci nerozuměli anglicky ani rusky ,takže popisovaní rozbitych dveří a poproseni ,ze je chceme otevřít inned ,neboť v pokoji je dusno....... ........

Pláž
Pláže jižní a severni byli úžasné.

Renata, 29.10.2014, Datum pobytu: 28.6. - 5.7.2014
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Primorsko, Hotel:Belvedere

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Belvedere, Primorsko, Bulharsko Renata 2014-10-29 8.6 1 10 Belvedere Alexandria Club

Celkem: 9 Bola to uplne dokonala dovolenka, uz druhykrat sme si vybrali tento hotel. Na Slnecnom pobrezi najdete vsetko, co potrebujete k super...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Bola to uplne dokonala dovolenka, uz druhykrat sme si vybrali tento hotel. Na Slnecnom pobrezi najdete vsetko, co potrebujete k super dovolenke, vybornu plaz, neskutocne vela moznosti na zabavu a nakupy za velmi vyhodne ceny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je zrekonstruovany, ma pekne izby, krasnu zahradu a velky bazen aj bazen pre deti.

Strava
Tazko si predstavit lepsiu stravu a vacsi vyber, uplne parada, vela druhov zeleniny, masa, zakuskov aj ovocia.

Služby hotelu
Personal je velmi mily, ochotny a profesionalny.

Pláž
Plaz je trochu dalej od hotela, cca 500 m, ale da sa zvladnut, plaz je piesocnata, vstup pozvolny a vela-vela moznosti sportu a zabavy aj na plazi. Tento hotel urcite odporucam pre mladych, pre rodiny s detmi, vlastne pre vsetky vekove kategorie, vsetci si pridu na svoje.

Anonym, 27.10.2014, Datum pobytu: 23.6. - 30.6.2014
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel:Dunav

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Dunav, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Anonym 2014-10-27 9 1 10 hotel Dunav - Slnecne Pobrezie

Celkem: 5,4 Na dovolené v Bulharsku jsem byla poprvé a naposledy:))

 • 6 Ubytování
 • 10 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolené v Bulharsku jsem byla poprvé a naposledy:)) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Malinkatá koupelna, když jsme se vysprchovali 4 lidi tak celá koupelna plavala, neodtýkalo to

Strava
K stravě nemám co vytknout, výborné jídla, obsluha bezproblémová, zaměstnanci úsměvavý, vše v pořádku

Služby hotelu
Wi-Fi za poplatek - docela velkej, tudíž příště jiný hotel

Pláž
Bulharská policie - přístup děsný, pláž bez záchodů a sprch,lidé namačkaní na sebe.. vepředu byly jen Ti kteří si zaplatili lehátko 8levů + slunečník dalších 8levů, delegátem jsme nebyly upozorněni že se na pláži dosti krade, tudíž jsme šli do moře za 5minut jsme byly zpět a věci nikde - jedná se o oblečení, časopisy, fotoaparát, hřebeeny, mobilní telefony,( abysme si mohli vyfotit pláž) jinak jsme tam fotoaparát a telefon nebrali! Poté co jsme zaregistrovali krádež, na pláži když jsme personál jednoho baru požádali aby zavolali policii dělali že nerozumí, poté snámi nekomunikoval - ignoroval nás, jak jsem už psala, policie neochotná situaci řešit, po 6h. jsme konečně s domluvou delegátem(bulh. původu ale uměl česky) se začalo něco dít, delegát začal komunikovat více s policajtama, což moc nešlo, bylo tam hodně případů krádeží z pláže, tudíž když jsme neuměli anglicky nebo jsme nebyly rodilé bulhaři měli jsme smůlu. Na protokol jsme čekali druhý den 4h. než se policajt uráčil nám ho dát, prostě dovolená za všechny prachy, z tohoto důvodu bych si radši dovolenou v Bulharsku, a celkově na Slunečném pobřeží odpustila, a jela někam kde se chovají lépe.

Anonym, 27.10.2014, Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2014
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Slunečné Pobřeží, Hotel:Bohemi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bohemi, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Anonym 2014-10-27 5.4 1 10 Bohemi

Všechny recenze Bulharsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800