Bulharsko Bulharsko

Mapa - Bulharská republika

Oficiální název: Bulharská republika
Hlavní město: Sofija (Sofie)
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: Největší procentuální zastoupení mají v Bulharsku ateisté a bez vyznání (60 %), následují pravoslavní se 30 %, muslimové 7 %, ostatní 3 %
Úřední jazyk: Úředním jazykem je bulharština, důležité nápisy jsou v latince, domluvíte se také rusky nebo jinými evropskými jazyky
Časový posun: po celý rok platí východoevropský čas (VEČ), tzn. o hodinu víc

Bulharsko - zájezdy od 3 990 Kč

O BULHARSKU

Tradiční Bulharsko - vyhledávaný cíl pro každého

Bulharsko má 7,5 milionu obyvatel. Poměrně velká část z nich žije v hlavním městě Sofie. Úředním jazykem je bulharština, která se však vlivem sousedních jazyků poměrně dost vzdálila slovanskému typu. Domluvit se světovými jazyky bývá obtížnější, uspějete nejspíše s ruštinou. V náboženském složení obyvatelstva převládají pravoslavní. Bulhaři jsou velmi temperamentní a pohostinní, při nejrůznějších příležitostech se obdarovávají květinami a i mezi neznámými lidmi je značně rozšířené tykání. Specifikem v bulharské komunikaci je přikyvování na znamení nesouhlasu a zavrtění hlavy na souhlas. Mnohdy se Bulhaři snaží přizpůsobit zvyklostem cizinců a užívají tato gesta v opačném významu, než je v Bulharsku obvyklé - snadno tak může dojít k nedorozumění. Při cestě do Bulharska se není třeba obávat žádných zvláštních rizik. V místech větší koncentrace lidí je vhodná zvýšená opatrnost vůči kapsářům, toto opatření však samozřejmě neplatí pouze pro Bulharsko. Také se turistům nedoporučuje, vydávat se samostatně na odlehlá místa.

Kulturně ovlivněno na podobu dnešního Bulharska

Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi - díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 metrů. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi. V zimě se Černé moře poměrně často bouří, v létě je ale poklidné. Jeho voda obsahuje málo soli, neboť se do ní vlévají řeky Dunaj a Dněpr.

Oblíbenost v mnoha směrech

Mezi nejčastěji navštěvovaná střediska letní rekreace patří Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Nessebar, Primorsko a další destinace.

Zejména v posledních letech vzrůstá počet turistů, kteří si Bulharsko nevybírají pouze pro letní dovolenou u moře, ale také jako lyžařskou destinaci. Velmi oblíbeným je moderní lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin, dalšími vyhledávanými potom Borovec v pohoří Rila a Pamporovo v Rodopech.

Bulharsko - zájezdy od 3 990 Kč

Nejnovější recenze Bulharsko

28.07.2014 - Boris S. - Přečteno: - Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2014

 • Celkem: 9
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nemal chybu. Starava, ranajky skvele. Vyhlad na more, odporucam. :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie na velmi dobrej urovni. Hotel bol čisty, udrziavany, Bez chyb

Strava
Strava bola vynikajuca. Ranajky velmi chutne, vyborne varili. Všetkeho bolo vzdy dost.

Pláž
Plaz bola asi 100m od hotela. Vyborna dostupnost. Prenajom slnečnika na plazi 5 Leva. Plaž bola trosku znečistena od fajčiarov. Inak bez chyb. More čiste.

Ancora Playa, Primorsko, Bulharsko Boris S. 2014-07-28 9 1 10 Hotel ANCORA PLAYA

28.07.2014 - Silvia S. - Přečteno: - Datum pobytu: 16.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 4,8
 • 3,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka dobrá. Prostredie príjemné, všade veľa stánkov s občerstvením, oblečením, suvenírmi... Pekný bol výletík do Nessebaru, kam sme sa dostali dopravou za 0,5€ na osobu. Vždy sme sa mali na čo pozerať. Počasie nám vyšlo, more fantastické. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie nie je extra luxus, ale na prespanie stačilo. Dva krát za pobyt vymenili posteľnú bielizeň a uteráky. Uteráky boli síce vypraté (už asi 10000 X) ale, bolo na nich vidieť odtlačky špirály a makeupu. Každý deň bolo upratané, vysypané smeti, doplnený WC papier. Ešte že sme bývali len na štvrtom poschodí, lebo výťahy chodili, ako sa im chcelo, takže som skôr zbehla dole schodmi, ako výťahom, ktorý ma povozí najskôr hore, potom stojí na každom poschodí...Na prístelke sa veľmi spať nedalo, celé sa to rozpadávalo a keď bola rozložená, tak sa v mikro izbietke neotvorí skriňa. Ináč všetko fungovalo, ako má.

Strava
My sme mali len raňajky, dalo sa vybrať. Škoda, že nebolo viac druhov ovocia iba dyňa. Káva bola z automatu, chutila ako z automatu :-) . Pre deti tam bol puding (ružový, asi jahodový), krupica, mlieko, cereálie, ryža v mlieku, lekvár, akožemed a akožemaslo. Ďalej tam boli vajíčka na tvrdo, praženica,párky, lacná saláma, alebo nárez, dva druhy syra, paradajky, uhorky, biely a tmavý chlieb, čajové pečivko.

Služby hotelu
Na recepcii sa dá napojiť na wifi, ale dosť dlho načítavalo. Pri hoteli je bazén s lehátkami, pre hotelových hostí zadarmo, len sa treba preukázať kartičkou, ako na raňajky.

Pláž
Pláž pekná,piesočná, udržiavaná, aj more čisté. Za dve lehátka a slnečník sa platí 12€, ale to sme vedeli. Na pláži je dosť veľa ľudí.

Condor, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Silvia S. 2014-07-28 4.8 1 10 Condor

28.07.2014 - Anonym - Přečteno: 18× - Datum pobytu: 17.7. - 27.7.2014

 • Celkem: 1
 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená příšerná!!!!!!!V Primorsku jsme byli po 3 a letos poprvé zklamaní,hotel byl jedna velká katastrofa. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme na pokoji všude plísen!!!!!!!Plesnivé polštáře,personál neochotný nám polštáře vyměnit,byli jsme s malým dítětem.Pokoje neuklízeli,byla to hruza,odpadky jsme si vynášeli sami,uklízela jsem si sama.Bazeny špinavé nevyčištěné,všude zakouřeno,veškerý personál kouřil na recepci,hotel byl doslova prohulený.

Strava
Zkažené salámy,zkažené melouny,káva studená,příbory upatlané,kuchař připravoval jídla s cigaretgou v puse,opravdu děs!!!!!Skleničky i talíře smrděli zatuchlinou,u bazénu pokaděná lehátka od racku a jiného ptactva,všude kolem vajgly a smrad z odpadu.

Služby hotelu
Nula absolutně je nic nezajímalo,delegátky Vám vše odkývají a ještě přiznají že to vědí ale nic se nemění.

Pláž
To bylo jediné v pořádku a super.Ale jiný HOTEL ANCORA PLAYA JE DĚS!!!!!!!!!

Ancora Playa, Primorsko, Bulharsko Anonym 2014-07-28 1 1 10 Ancora Playa

28.07.2014 - Helena K. - Přečteno: 69× - Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2014

 • Celkem: 8
 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
vhodné pro mládež-střed nočního života Zobrazit celou recenzi

Ubytování
chcete li v noci klid, vyžádejte si tišší pokoj, vyjdou vám vstříc

pokoje pěkné, čisté

Strava
pestrá

Služby hotelu
ok

Pláž
poplatek za pláž.servis-24leva/den

moře velmi klidné,pozvolné

Alba, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Helena K. 2014-07-28 8 1 10 Alba

28.07.2014 - Nikol Irschiková - Přečteno: 11× - Datum pobytu: 3.7. - 13.7.2014

 • Celkem: 7,2
 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si uzily. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl přesně takový jak jsme si představovaly a takový jaký jsme si precetly v popisu. Pokoje pravidelně uklizely. Kolem bazénu vzdy cisto.

Strava
Strava nám vyhovovala. Samozřejmě se jídlo opakovalo, ale to jako v jiných hotelech. Vždy si bylo z čeho vybrat. Měly jsme AI.ale odpovídalo to spise PP. S tim rozdílem ze jsme si v lobby baru do 10hodin mohly dat alkohol, žádný bar na plazi a u bazénu s využitím teto zaplacené služby nebyl i když jsme to měly napsáno v popisu.

Pláž
Plaz v poradku

Fiesta Beach M, Slunečné Pobřeží, Bulharsko Nikol Irschiková 2014-07-28 7.2 1 10 Fiesta M

Všechny recenze Bulharsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800