Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 4 496 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 4 496 Kč

Nejnovější recenze Řecko

23.07.2014 - Zdeňka H. - Přečteno: - Datum pobytu: 1.7. - 11.7.2014

 • Celkem: 9,6
 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená.Hezké ubytování,příjemný,starostlivý personál,krásné prostředí, příroda,pláže,ryby a klid.Asi nejhezčí část ostrova,navíc nedaleko od letiště. Naprosto jsme si to užili a klidně bychom se tam znovu vrátili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké čisté velké pokoje s dostatečně vybavenou kuchyňkou vč. digestoře, velká terasa.Klimatizace a trezor v ceně,což bylo skvělé.Jen některé matrace by mohly být měkčí,ale někomu mohou zase vyhovovat více. Pokoj denně uklízen,obden čisté povlečení a ručníky.Teplé deky ve skříni.

Strava
Strava vlastní. Dostatečně vybavená kuchyňka vč. digestoře. Možnost pečiva,pití,jogurtů,salámů,.... na recepci.Taverny cca 700-1000m Minimarkety též.

Služby hotelu
Recepce,potraviny,denní ůklid pokojů,tipy na výlety,příjemný a pečlivý personál, rodinná atmosféra. VTT mají v Pigadii smluvní půjčovnu scooterů s přistavením stroje přímo k ubytování,půjčovné na 24h za příznivé ceny.Benzínové stanice nedaleko.

Pláž
Několik hezkých pláží. Nejbližší pláž s placenými slunečníky 6€ (Plati se skoro všude v Řecku) cca 250m,další pláže navazují. Většinou na plážích různě jemný písek nebo menší kamínky. Pozvolný vstup do vody i možnost skoku z hladké skály. U pláží taverny a minimarkety. Možnost vodních sportů. Nedaleko ubytování Byla jedna malá soukromá plážička,kam jsme chodili. Naprostá spokojenost.

Ardani Bay, Karpathos, Řecko Zdeňka H. 2014-07-23 9.6 1 10 Ardani Bay

23.07.2014 - Lenka P. - Přečteno: - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 9,4
 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné, klidné letovisko. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj vybavený standartně, jeho zařízení odpovídá ceně. Personál hotelu je ochotný, vstřícný.

Strava
Jídlo v hotelu bylo pestré, nám vyhovovalo jak chutí, tak možností výběru. Možnost navštívit restaurace v okolí je do nočních hodin. Setkali jsme se s milými lidmi, rychlou a ochotnou obsluhou. Samozřejmostí bylo okamžité podávání karafy s vodou.

Služby hotelu
Se službami jsme byli spokojeni.

Pláž
Přístup k pláži je v popisu zájezdu uveden správně, bohužel nám osobně nevyhovovalo množství kamenů, a tak jsme pobývali na místě písčité pláže, s pozvolným vstupem do moře, bez větších vln s možností šnorchlování pro děti. Nachází se cca půl hodiny podél pobřeží západním směrem od hotelu. Mohli jsme použít lehátka, slunečník za zakoupení občerstvení.

Sunny Bay, Kréta, Řecko Lenka P. 2014-07-23 9.4 1 10 Sunny Bay

23.07.2014 - Aleš C. - Přečteno: - Datum pobytu: 10.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 7,8
 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Milí, příjemní lidé nejen v hotelu, ale na celé Krétě. Je příjemné, že na Krétě nepanují tak velká vedra. Teplota do 30 C.

Dost často pofukuje čerstvý, osvěžující vítr. Čisté moře, krásná botanická zahrada. Výhodou je možnost spojit odpočinek u moře s nahlédnutím do úžasné historie. Doporučuji půjčit auto a prohlédnout si mnohá krásná místa, jak u moře, tak ve vnitrozemí. Dojem z příjemné dovolené nám poněkud pokazilo velké množství ruských "výletníků", kteří

mají ke slušnému chování celkem daleko. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá kategorii, pravidelný úklid, čisto, výměna ručníků - vše v pohodě.

Strava
Strava byla příjemným překvapením. Samozřejmě je to otázka úhlu pohledu. Pro nás bylo milé, že k večeři, která byla

formou švédských stolů, byla v nabídce vždy nějaká místní specialita a ryba. K tomu i evropská klasika.

Snídaně na všechny způsoby. Čajíček, kávička...........

Služby hotelu
Příjemní lidé, kteří si uvědomují, že turismus je jejich živobytí.

Pláž
Krásné místo, malá zátoka, průzračná voda, písčitá plážička, slunečníky. Taverna s milým majitelem. Na nás trochu víc lidí, hlavně sobota, neděle.

Ormos Atalia, Kréta, Řecko Aleš C. 2014-07-23 7.8 1 10 Ormos Atalia

23.07.2014 - Miroslav Havel - Přečteno: - Datum pobytu: 6.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 8,6
 • 9,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla pokud ne vůbec nejlepší, tak jedna z nejlepších co jsme zažili. Krásné stabilní počasí, velmi hezké (menší a klidné) středisko Pefkos, na jižní národy překvapivě čisté s čistou pláží. Velké množství příjemných restaurací, byť díky tomu, že je středisko zvyklé nejvíce na britské turisty, možná jemně dražší. Organizace v pořádku, od delegátky (Jitka) jsme toho moc nepotřebovali, ale co jsme chtěli (informace, půjčení auta) řešila sama, aktivně a výborně. Doporučuji výlet do města Rodos, nám se tam velmi líbilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá prezentovaným dvěma hvězdičkám a ceně. Žádný luxus, ale dostatečně velký pokoj s normální koupelnou, běžné zařízení. Čistota na úrovni, velmi dobrý pravidelný úklid a častá výměna ložního prádla, ručníků a osušek. Skvělá terasa s úžasným výhledem na moře (ten mě dostal a celou a dovolenou jsem si výhled velmi užíval). Je dobré mít pokoj ve vyšším patře (ne úplně v přízemí), lepší terasa, lepší výhled a lepší možnosti přirozeného větrání. Příjemný bazén, nijak velký ale pro počet ubytovaných dostatečný a hlavně s hloubkou 2m na jedné straně. Lehátek a slunečníků dostatek, nebylo třeba zabírat je, vždy když jsme kolem desáté šli k bazénu, naše tři jsme měli volné.

Strava
Měli jsme jen snídani a díky za to. Pět stejných možností na snídani celých 14 dní beze snahy, přidat na omeletu alespoň rajče :-) Neumím si představit, jak tady dělají jinou stravu než snídani. Kdyby to šlo, spíše bych jel úplně bez stravy a snídani si připravil sám v apartmánu. Jinak možností se dobře najíst je dost (od nákupu výborné zeleniny a přípravu salátů k obědu) až po každý den jinou výbornou veřeři v některé z restaurací. Jídlo od cca 7 do 15 EUR.

Služby hotelu
Jedná se o apartmány, takže hlavní službou je úklid (na jedničku), případně si dát něco na baru u bazénu (standard). Trezor za 20EUR, klimatizaci jsme používat nechtěli. Organizace a přístup dobrý.

Pláž
Pláž (chodili jsme na větší pláž ve středisku) není ani tak nijak velká, ale příjemná. Hezký písek a na písečnou pláž úžasně čisté moře (jen dva dny při velkém větru a vlnách byla voda trochu zakalená), jinak je i v hloubce krásně vidět až na dno, žádné řasy nebo něco takového. Přístup do vody vhodný i pro děti, přičemž dál se pak dá příjemně plavat. Délku cesty neumím odhadnout, cca 500-800 metrů, možná jinak :-) Nám to nevadilo, ale pro ty, kteří mají nějaký problém s pohybem upozorňuji, že poslední kousek do apartmánu je do prudkého kopečka a umím si představit, že někdo by s tím mohl mít problém. Slunečníky na pláži za poplatek 4EUR na lehátko.

Karpathios Studios, Rhodos, Řecko Miroslav Havel 2014-07-23 8.6 1 10 KARPATHIOS STUDIOS

23.07.2014 - Paulína T. - Přečteno: - Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 6,8
 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Mínus byla jedině místní MHD, která jezdila pouze do Thessaloniki (3,60 euro) a na Olympiádu. Pokud by měl někdo zájem víc cestovat doporučuji si zapujčit auto. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl hezký, jenom by jsem vytkla hrozně tvrdou postel, moc jsem se nevypsala. V televizi byl naladěný i český program Relax :)

Strava
Jídlo bylo rozmanité a vynikající

Služby hotelu
Příjemní a ochotní delegáti. Jídlo o pití bylo trošku drahší.

Pláž
krásná a čistá

Electra, Chalkidiki, Řecko Paulína T. 2014-07-23 6.8 1 10 Hotel Electra

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800