Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 8 910 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 8 910 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 1 Dovolená byla katastrofální. To co CA nabízí přes CK je nehoráznost. Napsali jsme CK reklamaci, ale delegátka nám na dovolené odmítla...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla katastrofální. To co CA nabízí přes CK je nehoráznost. Napsali jsme CK reklamaci, ale delegátka nám na dovolené odmítla sepsat reklamační protokol - na dovolenou stouto CK už nikdy - ještě měsíc po dovolené jsme měli střevní problémy.

Nejsem anonym - Marie a Vladimír z Ostravy Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování - špína.... po dobu celého týdne se ani jednou neuklízelo, neměnily se ručníky. Delegátka byla na to upozorněna, vůbec ji to nezajímalo. Reklamační protokol nechtěla sepsat, vše chtěla řešit ústně. Několikrát jsme s manželem již navštívili Řecko - ale tento hotel byla jedna hrůza.

Strava
Hned druhý den dostal manžel ze stravy v hotelu střevní problémy a já pak další den. Nebyli jsme sami - další rekreanti měli problémy - delegátka nám navrhla, jízdu taxíkem k lékaři..... bohužel v autě nebylo WC..

Snídaně - zelený salám, vajíčko natvrdo, sýr, oschlý chleba, o čaj nebo kávu se muselo "prosit".

Večeře - tučné jídlo (i vyprosená dieta - tučná..) - a na jídlo se čekalo i přes hodinu - majitelka obsluhovala svoje příbuzné příp. platící hosty - katastrofa!!!!

Služby hotelu
Bazén i okolí bazénu špína. Ručníky se za týden neměnily, v koupelně byl odtokový kanál a z toho byl nehorázný puch, který se šířil až do pokoje. Koberce špinavé, nevyluxované - prostě hrůůůůza.

Pláž
Avizovaná pláž tam vůbec nebyla - jen 2 metry špinavého písku pod opěrnou zdí komunikace. Na tzv. pláž to nebylo inzerovaných 150m(leda tak vzdušnou čarou), ale chodilo se po rušné cestě asi 400m a pak po schůdcích.dolů...

Anonym, 21.10.2016, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel:Georgina Apartman

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

špína všude... 2 fotografie

Georgina Apartman, Zakynthos, Řecko Anonym 2016-10-21 1 1 10 Georgina Apartman

Celkem: 5 Hotelový komplex je rozdělen na dvě část stará/nová, zde je zásadní rozdíl, který dělá první dojem z hotelu. Co se týče okolí je to...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotelový komplex je rozdělen na dvě část stará/nová, zde je zásadní rozdíl, který dělá první dojem z hotelu. Co se týče okolí je to poměrně v odlehlé části takže určitě je to vhodné pro pro rodiny s dětmi, zároveň hotel má spousty vyžití a atrakcí pro děti což byl jeden z důvodu proč jsem se pro něj rozhodli. Je blízkou hlavního města Rhodosu takže tam celkem pohodlně dojedete autobusem za 30 minut. Trochu jsem byli otráveni z rozvodu z a na letiště protože jsem si vybírali hotel, který je blízko letiště a navzdory tomu jsem objeli defakto celý Rhodos než jsem se dostali do hotelu. cca 2 hodiny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
CK má celkem špatně popsán rozdíl mezi starým a novým pokojem starý odpovídá 3 hvězdičkám a taky to tak vypadá. Nový je 4 hvězdičkový a odpovídá tomu za co platíte. Navíc náš pokoj nazvaný jako rodiny byl tak malý že jsem si neměli pomalu kde otevřít kufr to nás velice zklamalo. Navíc v nabídceCK nenajde mezonetové pokoje které jsou součásti nové části hotelového komplexu a jsou opravdu nádherné.Vzhledem k tomu, že jsem cestovali s malým dítětem tak bychom ocenili třeba dvě místnosti abychom mohli v jeden místnosti sedět večer když malá už spala spala. Neodpovídalo to fotkám, nicméně některé pokoje i ve staré části byly prostorné na druhou stranu byly daleko od bazénu.

Strava
Strava byly poměrně jednotvárná, a to si myslím, že nejsem nějak extra nároční klienti

Služby hotelu
Služby hotelu byly dobré, nic jsem nepostrádali, výhodou je malá obchůdek který je součástí hotelu, v případě že si chcete něco speciálního koupit.

Pláž
Pláš byla hezká, je třeba počítat s lehátky za 10 euro za dvě lehátka a slunečník, moc místa na ležení přímo na písku tam není ale taky se to dá. Zejména jsem ocenili klidné moře vzhledem k tomu, že jsem tam byli s malou dcerou.

Petr K., 20.10.2016, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel:Virginia Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Virginia Suites, Rhodos, Řecko Petr K. 2016-10-20 5 1 10 Virginia Suites

Celkem: 8,8 Velive krásná a příjemná dovolená.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velive krásná a příjemná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, každý den uklizeno.Ručníky a osušky měněny každý den.Povlečení postelí měněno obden.

Strava
Myslím si, že kdo neni vybíravý,určitě si v nabídce jídel vybere.

Služby hotelu
Hotel velice příjemný,personál hotelu milý a vstřícný.

Pláž
Jedním slovem nádherná.

Eva P., 20.10.2016, Datum pobytu: 16.9. - 27.9.2016
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel:Golden Sun & Golden Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Golden Sun & Golden Beach, Zakynthos, Řecko Eva P. 2016-10-20 8.8 1 10 Hotel Golden Sun and Beach

Celkem: 6,4 Dovolenou jsme si užili a tak se dají nedostatky přehlédnout.

 • 5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili a tak se dají nedostatky přehlédnout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dost hrozná vana, jde vidět že je to levné ubytování. Příplatek 5Eur za 1noc klimatizace taky moc nepotěšil.

Strava
Cesta do jiného hotelu člověka otráví, ale jídlo bylo skvělé.

Služby hotelu
Nic neobvyklého, vše probíhalo jak má.

Pláž
Vstávali jsme dřív aby jsme měli nějaké pěknejší místo a né v davu. Druhá pláž byla kamenitá ta byla daleko a měla plno velkých rádobyschodů, cesty sem a tam by byli dost náročné.

Anonym, 20.10.2016, Datum pobytu: 1.8. - 8.8.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Apartmány Thalia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Thalia, Kréta, Řecko Anonym 2016-10-20 6.4 1 10 Thalia Apartments CLEVER

Celkem: 7 Krásné moře, příjemný obsluhující personál. Nekvalitní ubytování, neodpovídalo kategorii. Nereklamovala jsem jen proto, že jsem kupovala...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Krásné moře, příjemný obsluhující personál. Nekvalitní ubytování, neodpovídalo kategorii. Nereklamovala jsem jen proto, že jsem kupovala týden před a nezeptala se, na co sleva je. Beru to jako podvod Ck, poučení pro příště, budu volit jinou ck, pokud ještě někdy s ck pojedu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl velmi tmavý, stísněný do rohu, prakticky bez výhledu. Balkon nepoužitelný pro sevření mezi sousední dva. Bez rozsvícení neobyvatený pokoj. V koupeně vypadla skříňka pod umyvadlem. Nebylo denně myté umyvadlo a vodovodní baterie nad nim a zrcadlo. Nefunkční Wi-fi na pokoji.

Strava
Kvalitní kuchyně. Velmi pozorný personál, příjemné. Zastíněná terasa na jídlo. Bohužel chybí klimatizace v jídelně, nedá se tam stolovat.

Služby hotelu
Služby hotelu jsme nevyužili více, než bylo zaplaceno. Snad jen informace o odjezdech linkových autobusů, odpovídalo realitě.

Pláž
Velmi příjemná je zahrada hotelu, s přirozeným stínem stromů s dosahem Wi-fi. Prochází se přes ni na pláž. Pláž je malá a v sezóně dost plná. Málo upravovaná, písková, ale s tolerovatelnou čistotou. Neomyvatelné matrace na lehátkách. Sprchy se sladkou vodou, převlékárna. Moře je čisté, dá se krásně koupat i při vlnách, bezpečné pro malé děti. Velké nafukovací skákadlo, velmi dobré k zábavě dětí, neruší. Podél skal se dá šnorchlovat. Příjemný plážový bar.

Radmila D., 20.10.2016, Datum pobytu: 6.8. - 13.8.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Bali Star

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bali Star, Kréta, Řecko Radmila D. 2016-10-20 7 1 10 Bali Star

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622