Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 2 663 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 2 663 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 8,6 Dovolená se vcelku vydařila i přes počáteční nepřízeň počasí.Procestovali jsme celou západní část ostrova,vypůjčeným vozem a potom i...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se vcelku vydařila i přes počáteční nepřízeň počasí.Procestovali jsme celou západní část ostrova,vypůjčeným vozem a potom i jednodenním zájezdem s bezvadnou a skvělou průvodkyní Andreou,která se nám všem moc věnovala a starala po celou dovolenou.Doporučujeme výlet lodi na starou pevnost Spinaloga... Takže vřele všem doporučuji.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na přespání dobré,tv,lednička . Každý den úklid a na pokoji láhev s pitnou vodou...příjemný a velice ochotný pán recepční. Ale vše podstatné se dělo ve čtyřhvězdičkovém hotelu, který byl naproti přes silnici.

Strava
Strava all inclusiv, neměla chybu, všeho hodně kuchaři stále doplňovali.Nikoho nezajímalo kolikrát a co jste si dali.Mnoho ovoce ,zeleniny i pitiho.Večér na baru zdarma pití do 23 hodiny..

Služby hotelu
Krásný bazén s lehátky a slunečníky zdarma. Pláž je hned u hotelu a lehátka jsou také zdarma.. Po celý den možnost občerstvení v baru u bazénu..pití, snack..

Pláž
Pláž písčitá čistá a denně uklizená, s dostatkem lehátek a slunečníků, a za stálé kontroly plavčíka

Stanislav L., 16.04.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Anna Aparthotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

4 fotografie

Anna Aparthotel, Kréta, Řecko Stanislav L. 2015-04-16 8.6 1 10 Anna Aparthotel

Celkem: 4 Vzhledem k ceně (LM) se dá zájezd hodnotit jako jakž takž. Za plnou cenu by to ovšem byla tragédie. Hotel obývají jen klienti jedné české...

 • 2,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k ceně (LM) se dá zájezd hodnotit jako jakž takž. Za plnou cenu by to ovšem byla tragédie. Hotel obývají jen klienti jedné české CK a Rusáci - ti mají jasně navrch. Češi jsou jen na doplnění kapacity. Příklad: v televizi je asi 20programů, z toho asi 8 ruských (všechny stejné), potom něco řeckého, český samozřejmě žádný. A to prosím CK tento hotel uvádí jako klubový!! Slečna delegátka byla docela příjemná, pouze její informace o např. možnosti pronájmu auta byly mírně řečeno nepřesné. Co bylo ovšem naprosto super, to byly výlety. Absolvovali jsme dva - Knossos a pláž Elafonisi. Díky paní průvodkyni (Češka asi 20let žijící v Řecku) to byly skutečně dva perfektní dny, kdy jsme se dozvěděli o Krétě i Řecku spoustu zajímavých věcí. Bohužel tato paní průvodkyně nemá s CK nic společného, takže není vůbec jisté, že bude účastna i dalších výletů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Důrazně varujeme před ubytováním v pokoji č. 309!!!! Je to asi nějaký bývalý chlívek. Plíseň je úplně všude, nejvíc samozřejmě v koupelně, dřevěné zárubně dveří shnilé.... Vybavení pokoje je asi ještě z doby těsně po válce ve stylu, co dům dal. Hrůza, děs. Vše jsem poctivě vyfotil a natočil na video a zaslal na CK. Jediná odpověď byla ve smyslu, že vybírají pouze kvalitní ubytování atd bla bla bla.

Strava
Jednotvárná, především snídaně. Oproti Egyptu nebo Turecku je samozřejmě mnohem skromnější, ale dá se bez problémů přežít. Dost nám (a nejen nám) vadilo, že káva k večeři nebyla v rámci all inklusive, ale za (snad) 2 Eura!

Strava ale byla nakonec v porovnání s ubytováním a koupáním to nejpříjemnější z celého pobytu. Což je docela hrůza.

Služby hotelu
Bylo po sezóně, takže není co hodnotit. Nic se nedělo, s tím je ovšem nutno počítat.

Pláž
Pláž průměrná, písečná. Problémem celé této destinace je ovšem počasí - především silný vítr, z toho potom velké vlny, které nám z toho týdne znemožnily 5 dnů koupání. Takže něco hodnotit je dost těžké. Škoda, že tuto informaci získáte až pouze náhodou na místě od delegátky, v katalogu není ani slovo.

Anonym, 10.04.2015, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2014
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Mari Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

koupelna 6 fotografií

Mari Beach, Kréta, Řecko Anonym 2015-04-10 4 1 10 Mari Beach

Celkem: 1 Přidělený pokoj byl ve velice špatném stavu - špína, zatuchlost, prach,nevětranost, velice malá možnost k uložení věcí, člověk se tam...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Přidělený pokoj byl ve velice špatném stavu - špína, zatuchlost, prach,nevětranost, velice malá možnost k uložení věcí, člověk se tam sotva otočil, aby se o něco nepraštil, ze dveří mohl rovnou skočit do postele. S ohledem na dobu ubytování - po půl noci, nebylo možno řešit reklamaci. Druhý den jsme vše urgovali a zjistili, že rozdělení do pokojů je v kompetenci recepční, takže vznesené připomínky jsem uplatnili na tomto místě. Celý den jsme řešili ubytování ( druhý den dovolené v háji), chtěli na nás volat i policajty. Delegátka spolčená s personálem hotelu, arogantní, příšerná, neochotná něco řešit. Nakonec jsme rezignovali. Pozor - zjistěte si kde budete bydlet- písemně. Nás podvedli, dali nás do toho horšího, ač jsme neměli žádný last a cena zájezdu vyšla na 15 tis. Místo slibovaného výhledu na moře a exotickou zahradu jsme čuměli do zdi a na věšáky s prádlem, smrad z žumpy - večer, přes den smrad z kuchyně. Hned vedle naší ubykace výběh s prasatama ( aspoň někdo sympatický). Pokud se týká čistoty pláží v okolí, tak bych to hodnotil na průměrné úrovni, Moře pěkné až na vyvedenou kanalizační armaturu do moře o průměru 1 metr. Vidím i problém s dobou dojezdu. Pokoje bylo nutno opustit už ve 12 hod. a odjezd od hotelu na letiště ve 20.35 hod, Večer člověk nemůže vylézt ven, aby ho nesežrali komáři, takže zalígrovaný na pokoji. V této lokalitě chcípl pes. Není ani žádná možnost procházek, pokud vás nezajímají korsa po sámoškách. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
jednalo se o pokoj maximálně na průměrné úrovni a to s maximálním stupněm skromnosti. V žádném případě poskytnutá úroveň ubytování neodpovídá ceně, kterou jsme zaplatili

Strava
Strava byla na dobré úrovni, i když stále stejné, jen s malými změnami. Jinak nemáme připomínky ke stravování.

Služby hotelu
viz výše

Pláž
viz výše

Anonym, 07.04.2015, Datum pobytu: 8.8. - 13.8.2014
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel:Stella Maris

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Stella Maris, Kos, Řecko Anonym 2015-04-07 1 1 10 Stella Maris, Kos, Řecko

Celkem: 6,2 Od hotelu jsem očekávala více. Zklamalo mne vybavení pokoje.

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Od hotelu jsem očekávala více. Zklamalo mne vybavení pokoje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje mne zklamaly nejvíce, starší vybavení, malá koupelna bez okénka, proto se tu pořád držela vlhkost, Překvapil mne i neomítnutý strop. Na přespání stačilo, luxus to rozhodně není. Jinak ručníky, každý den čisté, uklízečky chodili pravidelně každý den.

Strava
Ke stravě není co vytknout všeho bylo dostatek a jídlo velmi chutné, po celý den možnost nápojů.

Pláž
Pláž u hotelu je malinká a uměle vytvořené, drží se v ní naplavené chaluhy, bylo to nepříjemné při vstupu do moře. Větší pláž se nacházela cca 500m, zde spoustu lehátek za poplatek.

Anonym, 05.04.2015, Datum pobytu: 16.6. - 23.6.2014
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Aphrodite beach club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Aphrodite beach club, Kréta, Řecko Anonym 2015-04-05 6.2 1 10 Aphrodite beach club

Celkem: 9,4 Byli jsme na Krétě s dětmi a přáteli a velice jsme si to užili. Byla to skvělá dovolená a rozhodně bych ji zopakovala. Hotel byl velice...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme na Krétě s dětmi a přáteli a velice jsme si to užili. Byla to skvělá dovolená a rozhodně bych ji zopakovala. Hotel byl velice příjemný s milým personálem, měli jsme krásné pokoje. Celkově mohu doporučit, rozhodně bych se tam vrátila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné a prostorné ubytování, vždy čisto, uklízelo se denně.

Strava
Jídlo nám chutnalo.

Pláž
Pláž asi tak 5 min chuze.

Anonym, 02.04.2015, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2014
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Malievi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Malievi, Kréta, Řecko Anonym 2015-04-02 9.4 1 10 Malievi

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800