Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 4 590 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 4 590 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 7,4 Dovolená se nám moc líbila.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila. Zobrazit celou recenzi

Ladislava Škrnová, 22.06.2016, Datum pobytu: 6.6. - 16.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel:Astris Sun

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Astris Sun, Thassos, Řecko Ladislava Škrnová 2016-06-22 7.4 1 10 Astris Sun Hotel

Celkem: 9,8 Krásná dovolená co se týká pobytu, horší nebo špatná co se týká cesty.

 • 10 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená co se týká pobytu, horší nebo špatná co se týká cesty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ideální, prostorná čistá studia s výbornou polohou a velmi milým majitelem. K moři i do města kousek, minimarket hned vedle ubytování.

Pláž
Hezká široká pláž s pozvolným vstupem do moře a slunečníky za jeden objednaný nápoj. Ideální prostor pro sportování na pobřeží.

Monika K., 22.06.2016, Datum pobytu: 10.6. - 19.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Olympská riviéra, Hotel:Studia Kalypso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Studia Kalypso, Olympská riviéra, Řecko Monika K. 2016-06-22 9.8 1 10 Studia Kalypso

Celkem: 4,8 dobrý

 • 6 Ubytování
 • 4 Strava
 • 2 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
dobrý Zobrazit celou recenzi

František Sybol, 22.06.2016, Datum pobytu: 5.6. - 19.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Leptokaria, Hotel:Asterios

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Asterios, Leptokaria, Řecko František Sybol 2016-06-22 4.8 1 10 ASTERIOS

Celkem: 8,8 O.K.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
O.K. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
DOBRÉ

Strava
VÝTEČNÉ

Služby hotelu
DOBRÉ

Pláž
DOBRÁ

Martin Barášek, 22.06.2016, Datum pobytu: 11.6. - 18.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel:Euro Village Achilleas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Euro Village Achilleas, Kos, Řecko Martin Barášek 2016-06-22 8.8 1 10 HOTEL EUROVILLAGE ACHILLEAS

Celkem: 10 Náš celkový dojem je úžasný. Jeli jsme ve 3 lidech a chtěli si užít prostě někde moře a pohodu. Milý lidé všude kolem. V hotelu taková...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Náš celkový dojem je úžasný. Jeli jsme ve 3 lidech a chtěli si užít prostě někde moře a pohodu. Milý lidé všude kolem. V hotelu taková rodinná atmosféra. V místě se dá půjčit auto, skútr, kolo a objevovat ostrov, který do 1 hod projedete z jednoho konce na druhý. Záleží na čase, financích a co člověk chce stihnout. CK nabízela i zajímavé výlety na okolní ostrovy např. Být tam déle než týden dalo by se toho vidět ještě mnohem více. Jo a pokud si někdo klade otázku ohledně migrantů na KOSU tak jsme nepotkali ani živou duši, snad jen v Kosu 2 babičky co chtěli drobné na jídlo ;-). Kos je hezké město, velké tak akorát, s hodně obchody, tavernami a památkami. Kdo rád nakupuje bude také ve svém živlu :-). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo standardu 3 hvězdičkového hotelu a ceně zájezdu. Pokoj celkem jednoduchý a účelně vybavený.Na pobyt k moři myslím dostačující, v mém případě - 1 pokoj, koupelna a balkón. TV a klimatizaci na pokoji jsme ani nevyužily, zato malá lednička na pokoji posloužila dobře :-). Žádný problém během pobytu, každý den úklid, vytření, převlékání postele, což mi někdy přišlo skoro až moc... Paní Nina(majitelka) a její personál je velice ochotný a cokoli jsme potřebovali s námi hned řešila. Doporučuji přibalit repelent!, komáři přes den nalétají do pokoje a pak to chce večer dobrou mušku :-).

Strava
Stravování naprosto v pohodě. Snídaně i večeře formou bufetu a jídla habaděj. Člověk to ani nestačil všechno kolikrát ochutnávat. Kdo rád jí bude spokojen :-). Pokud někdo rád během dne "kafuje", není špatný mít sebou malý vařič s hrnkem na kafe na pokoji pro soukromou potřebu a udělat si pohodu na balkóně, jinak samozřejmě buď u baru za pár euro či v okolních tavernách mají kafe též ;-). Nám toto někdy celkem chybělo a jeden manželský pár z Čech nám poradil pro příště :-)

Služby hotelu
Služby hotelu a především personál byl velice příjemný a měli jsme s nimi v průběhu milý přátelský vztah. Např. paní majitelka Nina (starší noblesní dáma) když zjistila, že my a pár dalších lidí končí v určitý den pobyt, přesunula kvůli nám řecký večer, abychom si ho mohli také užít. Bazén u hotelu krásně čistý a vždy k použití. U baru veselá paní Julia nebo pan Christos připraveni plnit přání na baru. Jsou k dispozici šipky, stolní tennis, kulečník, minigolf, tennis... člověk si zkrátka přijde na své.

Pláž
Pláž byla písčitá a asi těch 500m od hotelu jak psala i CK, což není problém, stačí malá procházka kolem palem a dalších hotelů, taveren apod.:-). Voda čistá a na pláži tak lidí akorát, byli jsme zde v červnu takže lidí myslím nebylo ještě tolik, což nám vyhovovalo. Vstup do vody velice pozvolný, takže 20m od břehu dospělý člověk ještě stačí. U pobřeží jsou dobré větrné podmínky takže alespoň jsou trochu vlny a dá se využít i na vodní sporty (Windsurfing, Kitesurfing). Opalování a koupání dle libosti :-)

Jan S., 22.06.2016, Datum pobytu: 12.6. - 19.6.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel:Nina

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Nina, Kos, Řecko Jan S. 2016-06-22 10 1 10 Dovolená hotel Nina 12.6. - 19.6.

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800