Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 2 850 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 2 850 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 5,4 Za cenu "německé cestovní kanceláře" 7 tis. výborná dovolená. 4 hvězdičky ale v žádném případě, možná slabé 3.

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Za cenu "německé cestovní kanceláře" 7 tis. výborná dovolená. 4 hvězdičky ale v žádném případě, možná slabé 3. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj klasický, špatný odtok vody a někdy silný zápach z odpadu. Denně čisté osušky, 2x za pobyt čisté lůžkoviny, pohodlné matrace. Pokoj každý den hezky uklizený, dokonce "naaranžovaná" noční košile.

VIFI za poplatek tuším 6 E za 2 hod., nevyužívali jsme. Chodili jsme do taverny Ideal bar, dali si Rethsinu a mohli surfovat jak dlouho jsme chtěli.

Strava
Každý si vybral.... žádný problém. Jen nás dost iritovali naaranžované melouny a ananasy, které nikdy nebyly nakrájeny. Jablka, hrušky, kivi, banány. Zelenina čerstvá výborná. Tzaziky denně, několikrát mousaka, z ryb pouze úplně nechutný pangasius. Nepříjemný člověk, který dozíral v jídelně na provoz, nikdy nepozdravil neusmál se. Číšnici perfektní. Podle nás nepitelná káva jakéhokoliv druhu.

Služby hotelu
Perfektní animátoři, v žádném případě otravní, chceš se zapojit - jsi vítán, nechceš - lež.

Perfektní barman ve večerním baru i obsluha v baru u bazénu. Spokojenost. Bazény čisté.

Vynikající lehátka u bazénu, typ polohovací sedací pytle, úplně super.

Pláž
Pláž mizerná, kamenitá ale super bylo, že jsou podél stromy a dalo se schovat ve stínu. Sami jsme si odnášeli ráno lehátka od bazénu a ze zahrady k moři (cca 20 m), možná během hlavní sezony to bude jiné. Večer je sbírali a uklízeli. Moře krásné, čisté, v našem termínu se dalo v pohodě koupat.

Anonym, 27.05.2015, Datum pobytu: 19.5. - 26.5.2015
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel:Medblue Kremasti

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Medblue Kremasti, Rhodos, Řecko Anonym 2015-05-27 5.4 1 10 Medblue Kremasti

Celkem: 8,2 Velmi dobrý celkový dojem, odpočinková dovolená

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý celkový dojem, odpočinková dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalitní ubytování odpovídající nabídce, jediný rušivý moment byl občasný výskyt komárů na pokoji.

Strava
Naprosto dostačující

Služby hotelu
Služby odpovídaly nabídce, nic jsme nepostrádali. Příjemné je bezplatné pravidelné každodenní zajištění dopravy hotelovým autobusem do nedalekého městečka.

Pláž
Rozsáhlá pláž s hrubším pískem, v době našeho pobytu naprosto volná i přes překvapivě teplé počasí

Miroslav K., 27.05.2015, Datum pobytu: 16.5. - 23.5.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel:Akti Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Akti Palace, Kos, Řecko Miroslav K. 2015-05-27 8.2 1 10 Akti Palace Deluxe

Celkem: 7,2 Hotel odpovídal spíše na 3 hvězdy, max. 3+.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel odpovídal spíše na 3 hvězdy, max. 3+. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Není, co vytknout.

Strava
Ne moc rozmanitá, ale za týden šlo si vybrat, ovšem na 14 dní je třeba vylepšit !

Jeden nápoj na večeři zdarma by odpovídal ceně 14 590,- / týden (polopenze).

Služby hotelu
Skvělé, hlavně recepce, super !

Pláž
Dál od hotelu než všichni očekávali a do cca 19.5.2015 absolutně neodpovídala obrázku, jak pro trosečníky.

Nevím proč, ale od 20.5.2015 do 23.5.2015 proměna pláže o 300%. Najednou přijel bagr, začali se natírat rezavá železa pradávných stánků, slunečníky, lehátka, WC atd. a za 3 dny byla jako na obrázcích v katalogu, ale to jsem již odjížděl. Osobně mi to moc nevadilo, protože jsem spíš turista a procestoval jsem za týden cca 900 km po nádherné Krétě - (soutěska Samaria, Matala, Ag. Nikolaos a jeskyně zrození boha Zeuse.

Lidi si docela stěžovali. Nemyslím si, nechat tzv. "přes zimu a jaro" pláž zbytečně pustnout. Pokud ovšem dle hotelu a Kréty začíná sezona až 1.6. , doporučuji jet na tento hotel po 1.6. :)

Miloš Soják, 26.05.2015, Datum pobytu: 16.5. - 23.5.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Sissi Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sissi Bay, Kréta, Řecko Miloš Soják 2015-05-26 7.2 1 10 Sissi Bay Hotel & SPA

Celkem: 1,6 Jen díky krásám ostrova Santorini to byla pěkná dovolená, uvedené závady však považuji za natolik závažné, že nás výrazně poškodily. Cena...

 • 1 Ubytování
 • 2 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Jen díky krásám ostrova Santorini to byla pěkná dovolená, uvedené závady však považuji za natolik závažné, že nás výrazně poškodily. Cena za poskytnuté služby je neadekvátní a inzerovaná mimosezonní cena 160,- € za noc je nehoráznost, neboť kvalita ubytování odpovídá maximálně studentským ubikacím a ne původně požadovaným a inzerovaným ****. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
1.

Při příletu nebyl na místě delegát, nebyl zajištěn odvoz, cesta taxíkem stála 35 €.

2.

Ubytování nebylo v objednaném hotelu Vinsanto Villas - byl plně obsazen, místo toho jsme byli ubytování v hotelu Avaton, zjišťovat to musel taxikář, po dvou dnech jsme byli stěhováni do Vinsanto Villas.

3.

Ve Vinsanto Villas jsme byli ubytováni v sklepní místnosti bez oken jen s prosklenou polovinou dveří, charakteru vězeňské cely, vyvolávající stísněné pocity. Místnost studená, vlhká, s nefunkční televizí, páchnoucí toaletou, s nařízením, že použitý toaletní papír se nesmí vhazovat do toalety, poškozenou sprchovou baterií. Místo dvoulůžka jen úzký betonový sokl, na něm velmi tvrdá matrace. Nefunkční WiFi, signál zachytitelný jen při pobytu mimo místnost a to ještě ne všude. Prostor před místností (terasa) slouží jako vstupní cesta na recepci, před terasou veřejná cesta s poměrně vysokým pohybem osob - soukromí žádné. Vedle terasy ruina, prostor fungující jako dílna a sklad, probíhaly zde betonážní práce soklů slunečníků atd. Ve výbavě kuchyňského koutu není sporák či mikrovlnka, jen konvice na vodu s poškozeným spínačem. Hlučná lednice. Voda z kohoutku není pitná, to i v hotelu Avaton.

Prakticky žádné vybavení kuchyně, kuch. nábytek pravděpodobně starý, nekvalitně repasovaný.

Snídaně přinášeny dle objednávky z předchozího dne, kterou bylo nutno doručit na špatně přístupnou recepci - množství schodišť, velmi špatné značení jak cesty k recepci tak hotelu samotného. Stravování formou bufetu nebylo možné, přinášená strava podřadné kvality, teplá jídla servírována studená.

4.

Při odjezdu byla nutná důrazná intervence na recepci, aby byl zajištěn odvoz na letiště, personál nevěděl, netušil, vyřizování trvalo mnoho hodin.

5.

Hotel jsem vybíral na internetu podle webových stránek http://www.vinsantovillas.com, zde je prezentace naprosto neodpovídající realitě, stránky jsou velký podvod. Hotel nemá jediný bazén, při přímém dotazu bylo personálem sděleno, že mají domluvu s jiným ubytovatelem poblíž.

Pláž
není, není ani na webu perezentovaný bazén

Anonym, 26.05.2015, Datum pobytu: 17.5. - 24.5.2015
Oblast: Řecko Řecko, Santorini, Hotel:Vinsanto Villas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vinsanto Villas, Santorini, Řecko Anonym 2015-05-26 1.6 1 10 Vinsanto Villas

Celkem: 9,4 Naprosto bez připomínek a to vzhledem k tomu, ze se díky včasnému termínu nedalo koupat v moři. Jinak by nám dost vadil vstup do moře...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto bez připomínek a to vzhledem k tomu, ze se díky včasnému termínu nedalo koupat v moři. Jinak by nám dost vadil vstup do moře (chaluhy). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše v naprostém pořádku, úklid každý den, výměna ručníku dle požadavků.

Strava
V době. menšího obsazeni hotelu se to projevilo i na výběru jídel. Jinak jídlo dobré.

Služby hotelu
V hotelu kde jsme byli ubytováni. jsme žádné služby necerpali.

Pláž
Viz výše.

Jana K., 26.05.2015, Datum pobytu: 16.5. - 23.5.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Anna Aparthotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Anna Aparthotel, Kréta, Řecko Jana K. 2015-05-26 9.4 1 10 Anna Aparthotel CLEVER

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800