Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 2 451 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 2 451 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 4,2 Průměrná dovolená.

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Průměrná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni jsme byli v přízemních pokojích s kuchyňkami, tedy pokoji, které jsou inzerovány jako studia s kuchyňkami, které jsou primárně pro klienty, kteří nemají v hotelu zajištěné stravování. V popisu zájezdu bylo uvedeno, že budeme ubytováni ve standardním pokoji hotelového typu. Pokoj byl vcelku prostorný ale to je asi jediný klad. Špatné uspořádání nábytku znemožňující plynulý pohyb po pokoji zejména kuchyňka umístěná v přechodu z ložnice do koupelny. Koupelna je kapitola sama o sobě. Koupelna je malá, nebyl zde absolutně žádný odkládací prostor pro kartáčky na zuby a ostatní hygienické a kosmetické pomůcky. Ve spárách sprchového koutu plíseň, závěs sprchové koutu zejména v dolní části nechutný.

Balkón jsme měli společný s pokojem, který byl vedle nás. Balkón byl velký. Na balkóně umístěn rozbitý sušák. Výhled z balkonu na zeď sousedního hotelu.

Wi-fi jsme v našich pokojích nechytili.

Strava
Snídaně super. Sýry, uzeniny, míchaná vajíčka, párečky, vařená vejce, zelenina, tzatziky, pomazánky, jogurt, snídaňové cereálie, croissanty, marmeláda, med. Káva, čaj. Snídaně hodnotím velice kladně.

Večeře - výběr ze dvou chodů. Nemohu hodnotit, jsem vegetarián, tato jídla jsem nejedla. Při příjezdu jsem se ptala slečny delegátky, zda je možno pro mě večeře možno přizpůsobit - toto odmítla.

"Salátový bar" je příliš optimistický název pro nakrájenou zeleninu: okurka, paprika, cibule, nakrouhané zelí, nastrouhaná mrkev.

Nápoje k večeři se platí.

Služby hotelu
Nevyužili jsme.

Pláž
Pláž nejblíže hotelu naprosto příšerná.

My jsme chodili kousek dál na "Jasmín beach", která byla čistá. Jednou za týden byl upraven písek. Vstup do moře přes kameny. Moře průměr.

Kateřina H., 27.08.2015, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2015
Oblast: Řecko Řecko, Chalkidiki, Hotel:Electra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Electra, Chalkidiki, Řecko Kateřina H. 2015-08-27 4.2 1 10 Hotel Electra

Celkem: 8,8 Pěkná dovolená s dobře situovaným hotelem.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená s dobře situovaným hotelem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel působí rodinným dojmem, má pouze 32 pokojů, což se promítá i do intenzivnějšího vztahu s personálem, který brzy znáte jménem. Pokoje jsou čisté, denně jsme měli ustlané postele a doplněné toaletní papíry. Jakmile jsme nechali ručník na zemi, byl hned vyměněn. Pokoj se však nikdy nevytíral nebo neluxoval. Bohužel, se celou budovou rozléhá chod čerpadla. Slabší povahy se moc nevyspí.

Strava
Stravování all inclusive obsahovalo nabídku jídel formou bufetu. Jídla jsme nikdy nezažili nedostatek. K obědu byl výběr z dvou typů masa, dvou příloh, dvou salátů, omáček, pečiva a dezertů (ovoce, melouny, zmrzliny). Na žádost nám připravili svačinu místo oběda, když jsme jeli na celodenní výlet. Jídlo nám chutnalo, i když kuchyně byla typicky řecká. Kávu v hotelu nabízí pouze překapávanou, takže na espresso jsme chodili do restaurací, na výběr je široký cenový rozsah od 1 do 4 eur. Limonády, které se v hotelu čepovaly, chutnaly dost chemicky, takže jsem si dávali spíše pivo nebo vinný střik.

Služby hotelu
Hotel nabízí výlety, půjčovnu aut a motorek. Z široké palety autopůjčoven ve městě jsme si vybrali levnější, s nulovou spoluúčastí v případě nehody (firma ABBA, cena malého čtyřdvéřového auta s klimatizací 115 euro na 3 dny). Večer v rámci hotelu funguje bar s levnější nabídkou koktejlů (za 3 eura, jinde za min 6 euro). Nevyužili jsme žádné nabídky na organizované výlety a sami jsme si autem projeli celý ostrov: krásné město Kerkyra s úzkými uličkami a atmosférou Benátek (ale bez kanálů), hora Pantokrátor (autem se dá vyjet až na vrchol), palác Achillion (digitální průvodce je i v češtině), osada Lefkimmi s benátskou architekturou, hrad Angelokastro tyčící se vysoko nad mořem), návštěva kouzelných jeskyň v Paleokastritze v motorovém člunu atd...

Pláž
Pláž nejblíže hotelu je menší, s menším počtem lidí, ale čistá s krásně průzračnou vodu. Na dno dosáhnete ještě 50 m od břehu. K dispozici jsou 2 lehátka se slunečníkem za 6 euro, když jsme přišli po 4. hodině, Spiros nám slevil na 4 eura. Pláže na celém Korfu však patří státu, takže si můžete lehnout na svou deku kdekoli a nemusíte si pronajímat lehátka.

Ilona A., 27.08.2015, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2015
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel:Pantheon Hall

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 2 fotografie

Pantheon Hall, Korfu, Řecko Ilona A. 2015-08-27 8.8 1 10 Pantheon Hall

Celkem: 9,3 Dovolenou jsme kupovali na poslední chvíli, takže jsme byli rádi, že jsme našli tak milé, čisté a příjemné ubytování v Nidri. Celkový...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme kupovali na poslední chvíli, takže jsme byli rádi, že jsme našli tak milé, čisté a příjemné ubytování v Nidri. Celkový dojem z oblasti - tak řekové nejsou zrovna nejvíce pořádní málo kde se neválejí odpadky ale s tím jsme počítali. Hlavní pro nás bylo, že okolí na Lefkádě je nádherné a všude je plno zeleně! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné čisté a jednoduché. Tyto slova ubytování v Katině nejlépe vystihuje ! Balkón s příjemným posezením kuchyňka - malé ale se vším co je potřeba. Nejsme nároční a nám to vystačilo .. Personál a starší paní co se tam v podstatě o vše stará je milá usměvavá a není s ní žádný problém. Mají tam i suchozemské želvy, u kterých jsme strávili denně i hodinu pozorováním :)

Strava
Stravu jsme neměli. Ale nebyl to žádný problém.. Hned přes cestu je pekárna s denně čerstvým pečivem, které tam i sami pekli.

Pláž
Pláž je malá ale pohodlná věčně jsme někde cestovali, takže jsme tam často nebyli. Ale když jo neměli jsme sebemenší problém. Moře čisté klidné a všude kolem nás plavali rybičky :)

Anonym, 27.08.2015, Datum pobytu: 13.8. - 24.8.2015
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel:Studia Katina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Studia Katina, Lefkada, Řecko Anonym 2015-08-27 9.3 1 10 Studia Katina

Celkem: 2,2 Na Krétě jsem už jednou byl a věděl jsem že Řekové jsou bordeláři tak mě nic nepřekvapilo.

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Na Krétě jsem už jednou byl a věděl jsem že Řekové jsou bordeláři tak mě nic nepřekvapilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel zvenčí působí honosně ale obrázky k upoutání zákazníků cestovek jsou focené když byl hotel nový. Podle toho to také vypadá uvnitř. Cestovní kanceláři jsme zdělili že jsme senioři a proto nás asi strčili do takového sklepního pokoje,který byl zřejmě přidělán pro větší kapacitu. Jinak plně souhlasím s anonymem který končil 15.8.2015 a mi jsme do toho samého pokoje. Žádný balkón žádný výhled prostě sklep. Klimatizace by měla být v hotelu se 4* samozřejmostí. Tak že další 2000 navíc. To bylo ale avizováno.

Strava
Strava-něco příšerného. Myslel jsem že ochutnám nějaké ryby nebo nějakou Řeckou kuchyni ale omyl. Víte jak chutnají žampiony z plechovky jen ohřáté jako příloha nebo fazole v rajské omáčce z plechovky. Brokolice uvařená na páře tak že se rozpadá a vůbec neosolená. Každý den kuře,těch máme u nás v Čechách dost to nemusím jezdit do Řecka. Nic pořádně ochucené.Jediná ryba byl Pangas-nejhorší to ryba. Sůl jediná v jídelně pro sto lidí. To je Řecko? To se ta paní majitelka nestydí? A co vy z Invie to nevíte co nabízíte?

Služby hotelu
Co jsme mluvili s českými turisty v okolí tak byly jinde spokojeni. Myslím stravu a ubytování.

Pláž
Pláž a moře dle očekávání dobré.

Miloš Z., 27.08.2015, Datum pobytu: 15.8. - 26.8.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Klio apartmány

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Klio apartmány, Kréta, Řecko Miloš Z. 2015-08-27 2.2 1 10 Klio apartmány

Celkem: 6,6 Příjemné prostředí odpovídající ceně zájezdu. Vstřícný a milý personál. Jídla dost, chutné, vždy doplněné o zákusek a ovoce. Limitováni...

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné prostředí odpovídající ceně zájezdu. Vstřícný a milý personál. Jídla dost, chutné, vždy doplněné o zákusek a ovoce. Limitováni jsme byli větší vzdáleností hotelu od pláže. Ten kdo přijede poprvé opravdu neví. Zlepšení bych viděla v komunikaci s delegátem, který by informoval o vychytávkách okolí (př. jak se dostat procházkou na pláž, počet pláží a tak) a vylepšení úklidu na pokojích. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jednoduše zařízené (dle ceny zájezdu to stačí). Velké mezery jsou v úklidu a doplňování toaletního papíru, ale to je řekům asi vlastní :-)

Strava
Strava dobrý a pestrá. Více by jsme ocenili podávání místních jídel (jako jsou ryby). Možná jinak uspořádat, aby se netvořily velké fronty.

Služby hotelu
Služby hotelu solidní.

Pláž
Pláž byla poměrně daleko. Dál než se uvádělo v nabídce zájezdu. Jezdí tam sice několikrát denně hotelový minibus, ale menší procházka by neuškodila. Jen kdyby nemusela být po úzké a nebezpečné silnici. Neškodila by informace, možná od delegáta,na nějakou místní zkratku (nebo alespoň přehlednou mapku). Také o počtu a dostupnosti místních pláží. Bylo jich víc, ale to nám sdělili až čeští turisti ubytovaní tamtéž na konci našeho pobytu.

Zuzana J., 27.08.2015, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Nicolas Villas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Nicolas Villas, Kréta, Řecko Zuzana J. 2015-08-27 6.6 1 10 Nicolas Villas Aparthotel

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800