Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 2 221 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 2 221 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 7,6 Luxusní party dovolená. Přesně co jsme hledali, velmi rušné místo, hotel přímo na hlavní třídě, do všech obchodů blízko, kolem spoustu...

 • 9 Ubytování
 • 3 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Luxusní party dovolená. Přesně co jsme hledali, velmi rušné místo, hotel přímo na hlavní třídě, do všech obchodů blízko, kolem spoustu restaurací. Celkově 10-15 minut na Beach Road, ulici, která skýtá asi 20 klubů. Diskotéky na Beach Road naprosto famózní, najdete i klub přímo na pláži.

Hotel IRO klasika, nutnost dokoupení klimatizace, nedá se tam jinak vydržet. Služby super, hotel obsahuje i fitness místnost. U bazénu byly vždy volné místa na sezení i ležení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi jednoduché, ale vše co jsme potřebovali (po dokoupení klimatizace).

Strava
V hotelu podprůměr. Snídaně prakticky bez ovoce, nebylo si co vybrat. Ze sýrů, šunky, apod. minimální výběr.

Večeře vcelku dobré, ale chyběly mi ryby. Zeleniny bylo dostatek. Zákusek vždy jen jeden druh a meloun (ne moc dobrý). Pití k večeři potřeba dokoupit.

Jídlo ve Sweethome (dvakrát velká porce pita gyros a velká obyč voda za 8 euro) a dalších restauracích okolo je cenově příznivé. Většinou dostanete i malou pozornost (panáka, trochu melounu,..) . Supermarket s potravinami pár kroků od hotelu.

Služby hotelu
Služby skvělé. Úklid a vše v pořádku.

Pláž
Pláž nedaleko, vedle větší pláže, kde se dají zakoupit lehátka na jeden den ale i rozložit vlastní osušky, najdete další malé pláže, moc krásné, dá se tam vykoupat bez lidí. Vlny střední, díky tomu se i hůře šnorchluje. Přístup do moře fajn. Pozor na občas ostré kameny.

Markéta K., 29.07.2015, Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Iro

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Iro, Kréta, Řecko Markéta K. 2015-07-29 7.6 1 10 IRO

Celkem: 7,6 Dovolená se nám líbila až na nezájem paní delegátky od počátku zájezdu až do jeho konce.

 • 4,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila až na nezájem paní delegátky od počátku zájezdu až do jeho konce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování připomínalo kobku. Při sprchování nám kanálkem vytýkala voda. A při velkém dešti jsme měli v pokoji po kotníky vody.

Strava
Strava výborná. Velká spokojenost.

Služby hotelu
Všichni moc příjemní, hlavně barman.Žádné připomínky až na provozní hotelu a recepční.

Pláž
Krásná pláž, ocenili jsme možnost lehátek a slunečníků.

Dana K., 29.07.2015, Datum pobytu: 21.6. - 5.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Kavros Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kavros Beach, Kréta, Řecko Dana K. 2015-07-29 7.6 1 10 KAVROS BEACH

Celkem: Na první dojem pokoj nic moc, hlavně velmi maličký balkon v přízemí, ale celkově docela klid, skvělý bazén, který jsme také každý den...

Celkové shrnutí
Na první dojem pokoj nic moc, hlavně velmi maličký balkon v přízemí, ale celkově docela klid, skvělý bazén, který jsme také každý den chvíli využili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na ubytování by se dalo ledacos zlepšit, měli jsme přistýlku a tím pádem méně místa.

Strava
Měli jsme jen snídani, stále stejnou, ale stačila nám, večeře jsme pořídili ve městě, skvělé jsou u některých restaurací akce jídlo s nápojem,jinak samotné nápoje vyjdou dráž.

Služby hotelu
Personál ochotný a milý.

Pláž
Různé druhy pláží v dosahu,pro koupání delší je skvělé zajet autobusem do Malie- zastávka Malie beach, je to chvilka cesty a je to tam úžasné.

Alena B., 29.07.2015, Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Marianna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Marianna, Kréta, Řecko Alena B. 2015-07-29 Marianna Hotel

Celkem: 10 Všetkým odporúčam hotel Niriides Beach (Kolymbia). Strava, obsluha, hotel a poloha hotela veľmi dobrá. Do tohto hotela sa určite vrátim.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všetkým odporúčam hotel Niriides Beach (Kolymbia). Strava, obsluha, hotel a poloha hotela veľmi dobrá. Do tohto hotela sa určite vrátim. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Veľmi pekný hotel s niekoľkými 2-3 poschodovými budovami. Izba veľká, pekná a čistá. Denne uprataná. Veľká terasa s výhľadom do peknej záhrady. Niektorí sa v recenziách sťažujú na veľkosť kúpeľne a úzku vaňu. Ja neviem koľko má človek vážiť, aby mu bola úzka vaňa. Ja mám 60 kg a kúpeľňa mala normálnu veľkosť. Chladnička je trošku malá, ale na nápoje stačí, dokonca aj veľké fľaše sa do nej zmestia. Izba klimatizovaná. Upozorňujem len na veľké množstvo komárov. Na Rodose som bola aj pred 7 rokmi a nepamätám sa, aby tam boli komáre.

Strava
Strava bola výborná. Veľké množstvo jedál, ktoré kuchár okamžite doplňoval a ešte sa aj milo usmieval. Každý deň bol iný druh cestoviny, zemiakov, ryže, boli tam ryby, kuracie mäso a samozrejme množstvo gréckych špecialít z mäsa. Na večeru podávali vždy inú polievku. Množstvo ovocia, zeleniny, šaláty, syr, zákusky, zmrzlina, ..... Mali ste si z čoho vybrať. Z nápojov tam bolo naozaj všetko. Na raňajky džús, káva, čaj, čokoláda až po večeru, kde ste si mohli naliať aj pivo alebo víno. Personál bol veľmi milý a ochotný. Stoly boli vždy čisté a pripravené pre ďalších hostí. Jediné, čo ma zarazilo je ako často museli meniť obrusy na stoloch. Ľudia po sebe nechávali naozaj riadny „svinčík“. Neviem, či aj doma po každom jedle menia obrus. Ak sa niekto sťažuje na stravu v hoteli Niriides Beach, tak doma má asi zlaté kľučky a 4-hviezdičkový hotel mu nestačí. Pozdravujem aj úžasného a sympatického šéf kuchára Nikolasa.

Služby hotelu
Bazén bol dostatočne veľký, ale plavci budú sklamaní, pretože ľudia boli v bazéne s nafukovačkami, deti skákali a plávali krížom-krážom. Mne to ale nevadilo, lebo ja som prišla na dovolenku kvôli moru. Pri bazéne fungoval bar a neskôr večerný bar, takže drinky ste mohli popíjať až do polnoci. V hoteli bola aj časť vyhradená pre malé deti s rôznymi ihriskami, hrami, v hale bol biliard a internet, ale za poplatok.

Pláž
Pláž je neďaleko hotela, asi 10 minút cesty. Keďže som už na Rodose bola, vedela som, že sú aj krajšie pláže. Na celý pobyt sme si požičali skúter (130 € na 10 dní) a rozhodli sa, že každý deň pôjdeme na inú pláž. Nakoniec sa nám zapáčili dve pláže, na ktoré sme chodili do konca pobytu. Najkrajšie pláže sú Ladiko severne od Kolymbie (asi 20 km) a Tsambika južne od Kolymbie (asi 5 km). Samozrejme aj ostatné pláže sú pekné napr. v Lindose.

Anonym, 29.07.2015, Datum pobytu: 10.7. - 21.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel:Niriides Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Anthony Quinn 3 fotografie

Niriides Beach, Rhodos, Řecko Anonym 2015-07-29 10 1 10 Mária V., Vranov n/T.

Celkem: 5,4 Na dovolenou nás jelo 11, 7 dospělých a 4 děti, když jsme vybírali dovolenou recenze na tento hotel byly skvělé, ovšem jak se blížil čas...

 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolenou nás jelo 11, 7 dospělých a 4 děti, když jsme vybírali dovolenou recenze na tento hotel byly skvělé, ovšem jak se blížil čas odletu stále se zhoršovaly. Takže jsme odlétali s obavami a s pocitem už dopředu zkažené dovolené. Nakonec však vše dopadlo dobře. Hotel a jeho zařízení odpovídá *** a ceně pořízení zájezdu. Vybavení starší a jednoduché - nejsme v Hiltonu!

Všichni jsme si dovolenou skvěle užili, odpočinuli jsme si, děti se vyblbli v moři i v bazénu, i na pořádný večírek došlo. Doporučujeme zapůjčit auto alespoň na 3 dny a projet si celý ostrov. navštívit památky, kláštery, hrady, Lindos, Rhodos,.... ale také vnitrozemí a užít si pohostinnost tamních obyvatel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je pravda, že ve většině pokojů, které naše skupina obývala byli menší problémy s odpady, tu špatně odtékaly, tu občas přetékaly, občas vytékala klimatizace. Ale nebylo to nic strašného, co by mělo kazit dovolenou. Byli jsme už v Řecku 5x, a tak tyto nedostatky přičítám řecké nátuře. Úklid byl denně, takže nakonec vše uklizeno, ručníky vyměnili každý den, povlečení převlečeno za 10 dní 4x.

Strava
Naprosto odpovídá ceně. Snídaně se sice opakovaly, ale to je běžné. Obědy a večeře se střídali v cyklu asi 3-4 dní. Jídlo bylo chutné, každý si mohl vybrat co rád. Ano, nebyly to prohýbající se stoly v hale velikosti tělocvičny jako v Egyptě. Ano, občas bylo poznat, že zpracovali nespotřebovanou šunku do těstovin, ale to děláme doma taky.

Jestliže bylo jídlo nechutné, tak jak tady čtu, nechápu co všichni dělali s těmi horami jídla, které si snášeli na talířích ke stolům při každém jídle.

Služby hotelu
Bar u bazénu fungoval dobře. Barman se sice občas tvářil otráveně, ale každému vyhověl, když měl dobrou náladu, a to bylo většinou, byla s ním a také s jeho ženou legrace. Bar zavíral ve 23,00, a to barman dodržoval, takže ti co měli pokoje směrované k bazénu, měli klidné noci.

Hotelový bazén by snesl více lehátek. Během našeho pobytu vládla urputná vedra, takže odpoledne býval bazén lehce zakalený, ale po noční údržbě bylo ráno vše v pořádku.

Součástí hotelu je i malý supermarket s nápoji, nanuky a vším potřebným na pláž.

Pláž
Pláž je dlouhá a úzká a písčitá. Moře je průzračné, lehátka za poplatek. Na konci pláže, je místo pro ty co nechtějí platit za lehátka. My jsme našli na kraji Pefki krásnou zátoku se skalami a oblázkovou pláží. Nevýhodou je, že je to od hotelu celkem daleko, asi 20 min. pěšky, ale odměnou nám bylo, že jsme v této romantické a opravdu krásné a čisté zátoce byli úplně sami.

Anonym, 29.07.2015, Datum pobytu: 15.7. - 25.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel:Thalia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pláž v zátoce 2 fotografie

Thalia, Rhodos, Řecko Anonym 2015-07-29 5.4 1 10 Thalia

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800