Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 2 928 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 2 928 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 6 Kos je krásný, dovolenou jsme si užili, procestovali jsme celý ostrov. Hotel byl hezký, akorát strava 4 * opravdu neodpovídalo....

 • 9 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Kos je krásný, dovolenou jsme si užili, procestovali jsme celý ostrov. Hotel byl hezký, akorát strava 4 * opravdu neodpovídalo. Doporučuji vybírat hotely spíše na západě ostrova. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo moc pěkné, výhled jsme měli na bazén a zahradu, občas bylo trochu rušno.

Strava
No, jídlo katastrofa. Po třech dnech jsem toho měli dost a jedli jsme mimo hotel, což docela lezlo do peněz. Ale i ten nejlevnější gyros z ulice byl stokrát lepší než to, co servírovali v hotelu. Přišlo mi, že se hotel chce zavděčit hlavně českým turistům, takže vařili i česká jídla, ovšem hrozně. Vepřový na houbách s rýží byl pro mě vrchol! Když jedu do ciziny, chci ochutnat jejich kuchyni!!! Ryba sice byla každý den, ale zmražená treska opravdu není to, co bych si představovala. Nejlepší byly snídaně a k obědu saláty. Večeřeli jsme mimo hotel.

Služby hotelu
Služby vyhovující. Po příjezdu jsme zjistili, že nám nefunguje klimatizace a ovládání od televize. Po oznámení na recepci bylo do hodiny vše vyřešené.

Pláž
Bohužel je škoda, že jsme tam byli zrovna v době, kdy byla migrační vlna na vrcholu, takže z pláže jsme měli opravdu špatný pocit. Na oblázkovou nejblíže hotelu jsme nechodili vůbec, ležet mezi hromadou záchranných vest, člunů, odpadků, pneumatik atd. opravdu není to, proč na dovolenou jedu. Chodili jsme na písečnou pláž dále od hotelu, sice se tam platily lehátka, ale bordelu po uprchlících tam bylo podstatně méně. A navíc odtud byl krásný výhled na západ slunce.

Anonym, 09.02.2016, Datum pobytu: 14.9. - 24.9.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel:Apollon

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Apollon, Kos, Řecko Anonym 2016-02-09 6 1 10 Apollon

Celkem: 9,4 Velmi vstřícný personal, krasne prostředí, večer koupání v bazénu a možnost popíjení drinku venku, doprava na pláž zdarma, poradí s...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi vstřícný personal, krasne prostředí, večer koupání v bazénu a možnost popíjení drinku venku, doprava na pláž zdarma, poradí s možnostmi navštívit okolí místním autobusem, do hlavního města za 1.70 Eur busem, mila recepce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Poradí, vstřícní na recepci, možnost zapůjčení protikomarove zásuvky na noc, klimatizace na pokoji, výborně na noc

Strava
Neskutečný vyber z několika chodu, bufetove snídaně, večeře, množství kombinaci, velmi výborná kuchyně!!! Několik druhu výborného masa, příloh, dezert, spousta zeleniny a melouny.

Služby hotelu
Klimatizace, zásuvky proti komarum, úklid, doprava na pláž a vyzvednutí z pláže, snadná dohoda, všichni mluví anglicky. Mily a vstřícný personal.

Pláž
Objevili jsme nádhernou pláž dole pod kopcem, témeř bez lidi, nádherná zátoka, vedle byly take lehátka na pronajem, ale uprednostnovali jsme při tamější čast bez lidstva. K restauraci jsme jen během dne zašli na oběd (kolem7Eur). Tuto pláž je třeba trochu objevit, jinak se dostanete ve vedlejším městečku na pláž, kde je dost lidstva.

Hana O., 08.02.2016, Datum pobytu: 24.7. - 31.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel:Montaniola

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Montaniola, Korfu, Řecko Hana O. 2016-02-08 9.4 1 10 Montaniola hotel

Celkem: 10 Krásná dovolená v krásném hotelu a prostředí. Byli jsme moc spokojeni a hotel můžeme jen doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená v krásném hotelu a prostředí. Byli jsme moc spokojeni a hotel můžeme jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 08.02.2016, Datum pobytu: 5.7. - 12.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel:Mavrikos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mavrikos, Zakynthos, Řecko Anonym 2016-02-08 10 1 10 Mavrikos

Celkem: 10 Do hotelu se rádi vrátíme, moc se nám líbil, personál by velmi vstřícný a sympatický, jídlo bylo super!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Do hotelu se rádi vrátíme, moc se nám líbil, personál by velmi vstřícný a sympatický, jídlo bylo super! Zobrazit celou recenzi

Anonym, 08.02.2016, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2015
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel:Mavrikos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mavrikos, Zakynthos, Řecko Anonym 2016-02-08 10 1 10 Mavrikos

Celkem: 8,2 Dovolená byla skvělá, ubytování taky, výměna ručníků jen když byly špinavé, cca 1x výměna za pobyt, ale to by nevadilo. Strava...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá, ubytování taky, výměna ručníků jen když byly špinavé, cca 1x výměna za pobyt, ale to by nevadilo.

Strava výtečná,bázény, tobogán i moře skvělé.

Akorát jsme si vše zařizovali sami,jen nám byl ukázán autobus.Ubytování v angličtině při příjezdu autobusu jsme zvládli a hledání pokoje v areálu potmě taky.

Slečnu zastupitelku jsme viděli 2x, další den na informační schůzce a poslední den těsně před odjezdem autobusu, nás spočítala a to bylo vše.Na letiště jsme jeli zase jen sami cestující, bez informací a nemluvící řidič ( ani anglicky ), na letišti jsme to pak s ostatními cestujícími ale vše našli a zvládli.

Kréta a hotelový komplex jsou moc pěkné.Lehátka v ceně, pláž zdarma,2 bazény a výtečná strava vše vykompenzovali. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 14.01.2016, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Eri Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (2)

Eri Beach, Kréta, Řecko Anonym 2016-01-14 8.2 1 10 Aquapark Eri Beach & Village Hotel

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800