Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 3 990 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 3 990 Kč

Nejnovější recenze Řecko

01.09.2014 - Anonym - Přečteno: 37× - Datum pobytu: 14.8. - 21.8.2014

 • Celkem: 7,6
 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Nejkrásnější dovolená na které jsme zatím byli. Určitě se plánujeme na Lefkádu v budoucnu vrátit :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v hotelu Odyssey, no..co bychom chtěli, odpovídá těm **. Avšak na pokoj jsme chodili opravdu jen spát, takže nám to ani nevadilo. První dvě noci jsme nemohli vůbec spát, protože jsme byli ubytováni v přízemí a v pokoji nad náma blbla klimatizace, tudíž pokaždé, když ji zapli, tak šílený rámus. Ráno jsem to zmínila na recepci, někdo to tam opravoval, ale asi né moc efektivně, takže jednu noc bylo ticho, další opět rámus, ale zvykli jsme si. Stačily nám každý večer dvě láhve jejich výborného vínka a spali jsme jak mimina :) Postele trošku nepohodlné, ale jinak ubytování dobré. Jak říkám, dvě hvězdičky odpovídají.

Strava
V nabídce pouze snídaně a ty byly výborné. Každý si tam přišel zrovna na to, na co měl chuť. Palec hore! :)

Služby hotelu
Pokoj uklizený denně a ob den povlečené postele. Personál milý, usměvavý..

Pláž
Městská pláž pěkná, čistá, písčitá. Ale hodně lidí. Doporučuji pláž Milos, navštívili jsme ji několikrát a opravdu nádhera. Byli jsme i na jiných plážích na ostrově ( Porto Katsiki, Egremni, ..), ale Milos byla podle nás nejrásnější,ta strašná fuška, aby se tam člověk dostal za to stojí. Vodní taxi jsme nevyužili ani jednou, právě ta cesta, to je ono ;)

Odyssey, Lefkada, Řecko Anonym 2014-09-01 7.6 1 10 Odyssey

30.08.2014 - František - Přečteno: 20× - Datum pobytu: 9.8. - 20.8.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená ve vile byla super, naprostá spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní dle našich představ.

Strava
Vařili jsme si sami.

Pláž
Nádherná písčitá pláž v těsné blízkosti vily, cca 100m.

Vila Maria, Korfu, Řecko František 2014-08-30 10 1 10 VILA MARIA

30.08.2014 - Jiří Halama - Přečteno: 26× - Datum pobytu: 29.7. - 5.8.2014

 • Celkem: 6,6
 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkově se nám zájezd velmi líbil, skvělá poloha hotelu v blízkosti historického jádra města, pláž prakticky za rohem, nádherné počasí a krásné zážitky z Lindosu, Kameirosu, Údolí motýlů atd. Večerní město kouzelné, nádherné procházky. Jediné, co kalilo dojem z dovolené byla kvalita ubytování a stravování. První pokoj byl doslova dezolátní(dezolátní kuchyňský kout) a koupelna neskutečně malá(nutno překračovat(!) toaletu, aby se člověk dostal do sprchy, při otevřených dveřích se tam prakticky nevejde ani ten jeden člověk). Druhý nabídnutý pokoj (Dvojlůžko + dvě přistýlky (rodinný pokoj) byl daleko lepší a koupelna vyhovující. Jen klimatizace byla cítit po plísních. V Jídelně byly nevyměňované ubrusy, tak po některých hostech zůstávaly nevzhledné památky na ubrusech.Vyjma dvou dní bylo jídlo naprosto stejné - velmi chutné, ale stejné.Výlety autem po ostrově byly krásné, moc se nám líbila navštívená místa. pronájem aut bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
viz celkové shrnutí:

Jediné, co kalilo dojem z dovolené byla kvalita ubytování a stravování. První pokoj byl doslova dezolátní(dezolátní kuchyňský kout) a koupelna neskutečně malá(nutno překračovat(!) toaletu, aby se člověk dostal do sprchy, při otevřených dveřích se tam prakticky nevejde ani ten jeden člověk). Druhý nabídnutý pokoj (Dvojlůžko + dvě přistýlky (rodinný pokoj) byl daleko lepší a koupelna vyhovující. Jen klimatizace byla cítit po plísních.

Strava
viz celkové shrnutí:

V Jídelně byly nevyměňované ubrusy, tak po některých hostech zůstávaly nevzhledné památky na ubrusech.Vyjma dvou dní bylo jídlo naprosto stejné - velmi chutné, ale stejné.

Personál však velmi příjemný a vstřícný.

Služby hotelu
Trezor za rozumný poplatek, možnost koktejlu v hotelovém baru za rozumnou cenu.

Pláž
Od hotelu přes hlavní silnici, okolo casina. pláž písčitá, koupání skvělé. jelikož je pláž za návětrnou stranou ostrova, nebývají zde velké vlny.

El Greco, Rhodos, Řecko Jiří Halama 2014-08-30 6.6 1 10 El Greco

29.08.2014 - Anonym - Přečteno: 10× - Datum pobytu: 21.8. - 28.8.2014

 • Celkem: 3,2
 • 2,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 9 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Thassos a stredisko Pefkari odporúčam každému, hotel Kapahi odporúčam ľuďom s mimoriadne pevnými nervami, vynikajúcim zdravím a flegmatickou povahou, pretože inak hrozí infarkt ak si pozriete čo ste v tomto hoteli zaplatili a čo ste za to reálne dostali..... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
izby malé, "vyžité", voda v úmývadle tiekla tak, že šálku 2dcl ste plnili 2 minúty, sprchovací kút - ak to tak možno nazvať je pre liliputána, ak budete mať šťastie možno vám izbu za pobyt upracú aj viac ako 1x, ak budete mať smolu tak vám kôš na WC vynesú za pobyt tiež 1-2x , kto bol v Grécku vie čo ten kôš obsahuje.....

Strava
neviem či ju mám hodnotiť, nechcem písať nič neslušné, tak to poviem takto - ak si chcete dovolenku pokaziť žalúdočnými problémami tak sa tu v pokoji najedzte, ale neviem či to dokážete jesť celý pobyt, väčšina hostí hotela to dokáže za predpokladu, že už im iné nezostalo, my sme to ale po 3 dňoch vzdali a napriek zaplatenej polpenzii sme sa staravovali o kúsok ďalej, personál hotela Kapahi s tým problém nemá, môžete byť pokojný, nebudú vás nútiť jesť to čo ste si zaplatili, im stačí ak to zaplatíte a jesť môžete aj u konkurencie, aspoň sa toľko nenabehajú.....

Služby hotelu
Hotel pre nenáročných, neodporúčam používať klimatizáciu, bola síce plne funkčná a výkonná, ale podľa zápachu ktorý sa z nej šíril by si ju mohol zapnúť len človek čo nevie aké problémy si kontaminovanej klimatizácie môže privodiť

Pláž
Perfektné, more nádherné.

Odporúčam všetkým..............

Kapahi, Thassos, Řecko Anonym 2014-08-29 3.2 1 10 Kapahi

29.08.2014 - Jiří Ondrašík - Přečteno: 14× - Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2014

 • Celkem: 9,2
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená dle očekávání, bez jakýchkoliv problémů. Hotel odpovídá své kategorii. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování na velmi vysoké úrovni, i když byl pokoj s terasou do zahrady, nebylo to na závadu, naopak byl pokoj velmi klidný. Pokoj byl vybaven moderní architekturou.

Strava
Stravování probíhalo v hlavní jídelně, kde byl velmi široký výběr pokrmů. Přes den si můžete nabídnout jídlo i v all day baru u bazénu či v baru u pláže. Jeden večer z celé dovolené je možno navštívit Moonlight restaurant v druhém patře, což vřele doporučuji. Jediný zádrhel, i když nepodstatný, že v barech po celém hotelu nalévají pouze alkohol místní výroby, nikoliv světový. Na ten si musíte zajít do uvedené restaurace, kde však musíte platit. Doporučuji mojito, bylo skvělé a nádherně servírované.

Služby hotelu
Služby hotelu byly taktéž na úrovni. Můžete využít fitness centrum a spa.

Pláž
Ačkoliv je pláž přes hlavní cestu, tak je přístup vyřešen geniálně podchody pod hotelem. Pláž je čistá s velkým dostatkem lehátek se slunečníky.

Andriana Princess Resort & Spa, Rhodos, Řecko Jiří Ondrašík 2014-08-29 9.2 1 10 Andriana Princess Resort and Spa

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800