Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 2 663 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 2 663 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 6 Ubytování a stravování ok, pláž nevyhovující, nedoporučuji pro rodiny s dětmi, pokud chcete strávit den u moře a ne u bazénu. U bazénu se...

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 2 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování a stravování ok, pláž nevyhovující, nedoporučuji pro rodiny s dětmi, pokud chcete strávit den u moře a ne u bazénu. U bazénu se však leželo příjemně, nefoukal tam vítr, možnost ležení na lehátkách se slunečníkem nebo ve stínu pod palmami.

Večer příjemné procházky do města, cca 15 min do centra dění. Všude bylo moc komárů (nezapomeňte na repelenty).

Celý den lítaly nad hlavou letadla, vzhledem k blízkosti letiště. První den to byla atrakce pro každého, ale další dny už jsme to moc nevnímali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pořádku, pokoje příjemné, čisté. Celkově byl hotel velice pěkný.

Strava
Strava byla velice pestrá a dobrá. Dopoledne a odpoledne byly u bazénu svačinky, což jsme se ocenili a naše pupíčky mohly spokojeně růst. Míchané nápoje byly velice rozmanité a chutné.

Služby hotelu
Bohužel se nám hned druhou noc rozbila klimatizace a nebyli schopni to po našich tří denních stížnostech opravit, i když tam furt někoho posílali. Po třech probdělých nocích jsme se v noci zvedli a šli na recepci, s požadavkem na nový pokoj. Milý pán na recepci nás hned přestěhoval a nový pokoj byl již v pořádku.

Pláž
Pláž byla velikým zklamáním. Na pláži byly kameny, spousta naplavených řas, nečistot atd...na pláži jsme nestrávili ani jeden den, neboť tam silně foukalo. Leželi jsme u hotelu, který je cca 3 min chůze. Kromě jednoho dne v týdnu bylo moře rozbouřené a byly vlny, díky kterým bylo moře plné řas. Šnorchlovat se dalo tedy jeden den.

Michal Z., 22.03.2015, Datum pobytu: 13.6. - 20.6.2014
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel:Ialyssos Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Jídlo 4 fotografie

Ialyssos Bay, Rhodos, Řecko Michal Z. 2015-03-22 6 1 10 Ialyssos Bay

Celkem: 4,6 Zájazd sme kúpili pár dní pred odletom za nízku cenu (dokopy 800 za dve osoby so všetkým na 10 dní), takže sa to za tú sumu dalo prežiť,...

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Zájazd sme kúpili pár dní pred odletom za nízku cenu (dokopy 800 za dve osoby so všetkým na 10 dní), takže sa to za tú sumu dalo prežiť, ale cena, akú pýtajú bez last minute vôbec nezodpovedá úrovni "hotela". A prívlastok all inclusive už vôbec nie. Nevrátili by sme sa tam už. Strava podpriemerná. Ubytovanie pre slovákov na prízemi (pokiaľ nedáte recepčnej úplatok). Personál: brigádnici v obsluhe velmi milí, zato stará pani a pán - upozornujem, že nie sú majitelia ako si každý myslel, ale zamestnanci, sa tvária ako keby im to tam patrilo. Pefkos je celkom pekné mesto, kto nemá rád mačky nech tam ale nejde, všade ich je plno :) Boli úžasné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Boli sme ubytovaní na prízemí, balkón otočený ku bazénu. Hneď nás ovalil príšerný smrad (kúsok pred balkónom kanál). Dvere na izbe sa nedali poriadne zavrieť. V izbe bolo cítiť pleseň a stuchlinu. Mravce si behali po podlahe, určite by sa tam našli aj šváby a pod. Povedala som si, tak tu nebudeme spať za žiadnu cenu, šla som na recepciu, Najskôr vyhováračky, že nemajú voľnú žiadnu izbu, ale keď som vytiahla 20 eur tak okamžite výmena za izbu na 3. poschodí s výhľadom na more. Tam už to bolo lepšie (keď si odmyslím hrdzavú sprchu, špinu a pod.).

Strava
Ak človek nie je príliš vyberavý tak hladný nebude. Ale určite nečakajte žiadne mňamky a gurmánske zážitky. Takmer každý deň to isté. Ako tu bolo spomínané, to čo sa nezje na raňajky/obed, sa zužitkuje na večeru. Niekedy to vyzeralo naozaj negustiózne. Ovocie, zmrzlina na prídel. Hlavné jedlá taktiež nakladali zamestnanci, asi chceli ušetriť, ale ja som práve mala opačný problém, povedala som im že chcem trošičku ochutnať a navalili mi plný tanier.

Čo sa týka pitia - pivo celkom dobré, víno z tých lacnejších a ostatné nápoje neodporúčam piť. A nalejú vám do miniatúrnych pohárov, že človek si musí chodiť pomaly každých 10 min. doliať, a potom sa na vás dívajú štýlom "čo ma zas otravuješ, však pred chvíľou som ti dolial". Copatý barman je nechutný slizák ktorý furt očumuje ( a v súkromí "obšťastnuje" tú starú tetku. ble :D )

Služby hotelu
Upratovačky milé, ale určite ich biedne platia tak podla toho aj robia. Delegátka v pohode. Hotelový psík je skvelý, netreba sa zlaknúť štekania, určite by nepohrýzol. Každý deň sa prišiel sám okúpať do mora a oddychoval na pláži, potom sa vrátil do hotela a chodil si hore dole, milé.

Pláž
Úzka, lehátka 8 eur na deň. More nádherné, úžasné, veľké pozitívum dovolenky. Doobeda pokojné, poobede občas krásne vlnky. Trávili sme tam čo najviac času, v bazéne sme neboli ani raz.

Anonym, 17.03.2015, Datum pobytu: 14.9. - 24.9.2014
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel:Pefkos Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pefkos Garden, Rhodos, Řecko Anonym 2015-03-17 4.6 1 10 Pefkos Garden

Celkem: 9,2 Moc se nám líbilo, byla to povedená dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Moc se nám líbilo, byla to povedená dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektní, pokoje čisté, klimatizace funkční, v pokoji bylo naprosté ticho, žádný hluk z okolí.

Strava
Strava byla pestrá, vždy si bylo co vybrat.

Služby hotelu
Milý personál, čisto, vše fungovalo jak má.

Pláž
Pláž by mohla být blíž hotelu. Cesta na pláž byla prašná, jezdili po ní auta, což obzvláště s malými dětmi moc příjemné nebylo.

Anonym, 16.03.2015, Datum pobytu: 7.8. - 18.8.2014
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel:Gaia Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gaia Village, Kos, Řecko Anonym 2015-03-16 9.2 1 10 Gaia Village

Celkem: 5,2 Zlé zážitky s ubytovaním nám vynahradila pláž a krásne more. Do tohto hotela už nie!

 • 4 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Zlé zážitky s ubytovaním nám vynahradila pláž a krásne more. Do tohto hotela už nie! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola veľká, ale hneď pri dverách nám udrel do nosa potuchnutý zápach. Žiadna manželská posteľ, štyri samostatne stojace postele. Manžel dal dve spolu, ale nesedeli tak musel kombinovať. Matrace boli nielen rozdielne, ale aj zospodu vlhké. Terasa bola prepojená so všetkými izbami, takže žiadne súkromie. V kúpeľni bola stále voda, záves na sprche bol krátky a tak to tieklo všade.Vetranie žiadne a nepísaný zákon Kréty:,, Použitý toaletný papier sa nesplachuje, ale hádže do koša." tiež urobí svoje.

Strava
Aj keď nie sme nároční, stále sa opakujúce jedlá,väčšinou zeleninové idú na nervy. Hydina, samé koštiale a mäso?Ako v rozprávke KDE BOLO,TAM BOLO! Len na tanieri nebolo. Ovocie melón červený sem tam žltý a pomaranče.

Dezert na plechu vyliaty puding,alebo želatína. Cez deň naozaj ľahké občerstvenie v podobe toustového chleba rozkrojeného do trojuholníka a natretého nutelou, alebo pol koliečka nejakej mäkkej salami. Chúdence deti. Niektorí rodičia chodili stravu dokupovať do marketu. Po večeri sme chodili do blízkych reštaurácii na dobré vychladené pivo a vínko. Vždy sme grátis dostali plnú misku arašidov a keď sme odchádzali po štamperlíku Raki s medom.

Služby hotelu
Jedna jedáleň a jeden bar pre dva hotely. Takže keď aj mimo sezóny stále plné . Na recepcii robila Slovenka, ale naše problémy neriešila, ani sa nesnažila. Jedáleň sa skladala z dvoch častí. V jednej sme si vyberali jedlo a cez uličku, kde sa chodí aj na pláž sa prechádzalo do jedálne. Tak sme museli dávať pozor, aby nám tanier niekto nevyrazil z rúk. Vonku na terase sa málo kedy ušlo sadnúť. Neviem si predstaviť, ako to tam bolo cez sezónu. A čo sa týka upratovania ? No nič moc, čo je mokré to je čisté, biela dlažba v izbe samá čmuha a mokrá ešte večer. Na jeden krát umyla celú izbu s kúpeľňou.

Pláž
Piesková pláž a krásne pokojné more nám vynahradili všetky tie nedostatky. Okolie je nádherne hornaté ale Kréťania si nevedia udržať poriadok pripadá mi to zanedbané. Táto pláž je dlhá niekoľko km je tam veľa hotelov a dúfam, že aj lepších ako tento.

Anonym, 15.03.2015, Datum pobytu: 11.6. - 21.6.2014
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Kavros Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Kavros Beach, Kréta, Řecko Anonym 2015-03-15 5.2 1 10 Kavros Beach

Celkem: 8,8 Dovolenkovali jsme jako mladý pár, chtěli jsme půjčit auto a poznávat ostrov.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenkovali jsme jako mladý pár, chtěli jsme půjčit auto a poznávat ostrov. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný pokoj s balkonkem, výhled do zahrady zajišťoval soukromí a klid.

Strava
Snídaně pestrá, čerstvé potraviny.

Služby hotelu
Čistota pokojů i okolí hotelu byla dobrá.

Pláž
Pláž před hotelem,ale spíše jsme jezdili po všech možných na našich výletech autem. Malé oblázky a písek. Lze najít i úplně neokupované pláže, kde jsme byli sami.

Anonym, 11.03.2015
Oblast: Řecko Řecko, Karpathos, Hotel:Argos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Argos, Karpathos, Řecko Anonym 2015-03-11 8.8 1 10 Argo hotel se snídaní

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800