Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 3 990 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 3 990 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 7,6 na to že to byla 2* spokojeni nad očekávání.. super místo hned na pláži .. ubyt.také překvapilo

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
na to že to byla 2* spokojeni nad očekávání.. super místo hned na pláži .. ubyt.také překvapilo Zobrazit celou recenzi

Anonym, 30.10.2014, Datum pobytu: 16.8. - 23.8.2014
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Apartmány Theodora

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Theodora, Kréta, Řecko Anonym 2014-10-30 7.6 1 10 Apartmány Theodora

Celkem: 6,8 Je to nepříjemné, dlouho jsme váhali, ale poté, co na podanou reklamaci cestovní kanceláři před více než 30 dny dodnes...

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Je to nepříjemné, dlouho jsme váhali, ale poté, co na podanou reklamaci cestovní kanceláři před více než 30 dny dodnes nezareagovala!...,rozhodli jsme se do toho kyselého jablka chtě nechtě kousnouj a podělit se se čtenáři recenzí o svůj "krétský zážitek"...

V průběhu pobytu v hotelu náš tříletý synek dostal diarrhea a zvracel. Prakticky přestal jíst. Tělesná teplota se mu v noci zvedla na 38 stupňů C. V té době byl také pod dohledem místního lékaře. Tyto dny prakticky pořád spal a my jsme samozřejmě nahradili dny na pláži pobytem v pokoji u jeho lůžka. Radost z pobytu u moře nahrazovala trvalá starost o jeho zdraví – a též o zdraví naše, neboť nebylo jisté, co lavinu žaludečních potíží v hotelu způsobilo. Nakonec totiž nešlo o jeden náhodný případ onemocnění: onemocněla řada účastníků zájezdu, kteří pobývali v hotelu Mari Beach a užívali jeho služeb All Inclusive.

Nás – rodiče obdobné zdravotní potíže zasáhly poslední den pobytu: diarrhea a zvracení se nás držely dokonce i po návratu do Prahy...

Kritizujeme, že vedení cestovky ani delegátka nezorganizovaly lékařskou péči tak, aby se jen neléčily následky, ale byla zjištěna příčina a zajištěna také či především lékařská prevence (nebyly odebrány „stěry“, neprověřovaly se předkládané pokrmy či voda). Tak se stalo, že se „epidemie“ rozšířila, jak výše uvedeno, na osazenstvo řady pokojů hotelu!

Postrádali jsme alespoň minimální profesionalitu. Delegátka byla sice svědkem zdravotních trablů našeho tříletého synka, neboť na naši žádost objednala lékaře, ale jinak působila spíš jako telefonistka a překladatelka než odpovědný pracovník na svém místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je fajn, v dobrém měřítku. Nemyslíme, si, že dovolená byla znehodnocena jen neodpovědným přístupem. Podle našeho mínění se vedení hotelu Mari Beach nechovalo s plnou profesionalitou, ale nastojte: zaujalo vůči svým klientům dokonce arogantní postoj...! Je otázka, do jaké míry pečuje řádně o infrastrukturu, kterou se z hotelových prostor odvádějí splašky...

Strava
Druhým důvodem naší stížnosti je nedodržení podmínek, stanovených pro kulturu „All Inclusive“, a to v segmentu nápoje. Namísto avizovaného juice – nemyslíme tím juice 100%, o kterém se psalo v údajích o zájezdu, ale 90, 80, 70 či 60%. Byla nabízena výlučně přeslazená žlutá „limonáda“ z prášku, která nemá s juicem ani vzdáleně nic společného. A tak jsme byli nuceni konzumovat buď tuto umělou limonádu, nebo Coca Colu, což jsme nechtěli, najmě synek který vinou tohoto přeslazené„pitíčka“ ani moc nejedl...

Přes naši reklamaci a následnou ústní žádost delegátky managementu hotelu nebylo naší zdvořilé žádosti ani do posledního dne vyhověno, a to ani v jídelně, ani u hotelového baru.

Dalším problematickým nápojem je – byla - káva a čaj, které nebyly běžně k dispozici – v rámci A.I. – po obědě a večeři, leda s příplatkem! Nejsou tyto nápoje ve střední Evropě prakticky součástí pokrmů?

Moc jsme se na moře těšili a hotel přímo na břehu nás fascinoval. Jak naše těšení dopadlo?

Služby hotelu
Nakonec v člověku zůstane jen to kyselé jablko arogance...

Pláž
Pláž byla OK.

Anonym, 30.10.2014
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Mari Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mari Beach, Kréta, Řecko Anonym 2014-10-30 6.8 1 10 Mari Beach 27. 8. - 3.9. 2014 Zájezd cestovní kanceláře Kovotour

Celkem: 8,4 Velká spokojenost. Díky recenzím jsem věděla co nás asi čeká. Obavu jsem měla jen z počasí, při objednávce zájezdu mi nedošlo, že Thassos...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velká spokojenost. Díky recenzím jsem věděla co nás asi čeká. Obavu jsem měla jen z počasí, při objednávce zájezdu mi nedošlo, že Thassos je nejsevernější ostrov v Řecku, takže počasí v druhé polovině září už nemusí být nejteplejší. Naštěstí obava byla zbytečná z 11 dní jsme se kromě dvou dnů koupali každý den. Počasí bylo velmi příjemné i na cestování po ostrově, takže jsme mohli objevovat a obdivovat krásu pobřeží i vnitrozemí. Byli jsme poslední turnus a doslova jsme "zavírali" sezónu. Mělo to své kouzlo, klid, málo lidí, na plážích idyla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli spokojeni. Hotel byl čistý, stejně jak pokoj. Bylo tam vše potřebné. Nemáme možnost srovnání, protože na dovolenou do hotelů, tak často nejezdíme. Pokoj byl otočený k bazénu, nic nás nerušilo, jen cinkot ovcí, protože bar už nebyl v provozu. Úklid a výměna prádla byla prováděna pravidelně. Snad co bylo nepříjemné, byly tenké stěny, takže bylo vše slyšet, hlavně co se děje v koupelně. Vím, že někteří účastníci zájezdu byli nespokojeni, např. kritizovali volný pohyb slepic po zahradě a v okolí bazénu, taky někdo nelibě snášel drzé kočky u jídla, zaslechla jsem, že někdo měl plíseň v koupelně, ale my si nemůžeme stěžovat.

Strava
Opět spokojenost. Věděli jsme z internetu, že snídaně jsou jednoduché a prý bez fantazie, ale nám to nevadilo a bohatě stačilo. Já byla nadšená z řeckého jogurtu, který sice nebyl každý den, můj muž zase ze sýru Feta. Zase jsme měli výhodu, že jsme neměli srovnání. Ti co zažili dovolenou např. v Egyptě, si neodpustili komentář. Večeře jsme si pochvalovali, dost pokrmů bylo z řecké kuchyně. Ochutnali jsme taky některá jídla v místních restauracích. Přímo v hospůdce na pláži pod hotelem jsme si rádi dávali řecký salát s caciky a malé pražené rybky, moc spokojeni jsme byli v Potosu v taverně Irene, kde jsem měla nejlepší gyros v mém životě, manžel si pochutnal na kalamárech plněné sýrem. K jídlu vždy výborné vínko.

Služby hotelu
Opět velká spokojenost, paní Elena nezklamala. Usměvavá, milá, příjemná, při objednávce auta či motorky nikdy nebyl problém. Velký plus bylo, že personál rozuměl česky.

Pláž
Pláže na Thassosu jsou úžasné. Každý si přijde na své. My jsme jich navštívili docela dost. Daleko víc se nám líbily pláže neznámé, malé, zašité, než ty vyhlášené, ale každá mělo něco do sebe. Soukromí jsme měli na pláži Saloniky, která byla kousek od hotelu, romantická byla Metalia vedle Limenarie. V blízkosti hotelu byly všechny pláže pěkné.Zkrátka ostrov Thassos nezklamal spíše příjemně překvapil.

Zdeňka Kotková, 30.10.2014, Datum pobytu: 18.9. - 29.9.2014
Oblast: Řecko Řecko, Thassos, Hotel:Astris Sun

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Astris Sun, Thassos, Řecko Zdeňka Kotková 2014-10-30 8.4 1 10 Hotel ASTRIS SUN

Celkem: 9 Byl jsem spokojen.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byl jsem spokojen. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo ceně.

Strava
Strava dobrá.

Služby hotelu
Všechno bylo v pořádku. Jediná věc, která mi vadila bylo spojení WIFI - na recepci a v baru u bazénu měli WIFI, které u nás stojí několik set KČ a ty samozřejmě měly špatné pokrytí.

Pláž
Pláž byla čistá, asi 300m od hotelu. Sice jsem šnorchloval, ale zrovna v tom místě bylo nezajímavé kamenité dno porostlé řasami, sem tam nějaká rybka. Pro milovníky šnorchlování asi ne příliš vhodná lokalita.

Vít Tesař, 30.10.2014, Datum pobytu: 9.8. - 16.8.2014
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Lambi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lambi, Kréta, Řecko Vít Tesař 2014-10-30 9 1 10 Lambi Hotel

Celkem: 7 Celkově bych asi tento hotel doporučil spíše lidem, kterým nevadí poměrně dlouhá procházka k moři a určitě hlavně v termínech hlavní...

 • 8,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkově bych asi tento hotel doporučil spíše lidem, kterým nevadí poměrně dlouhá procházka k moři a určitě hlavně v termínech hlavní sezóny, nikoliv září či dokonce říjnu jako jsme byli my. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo asi dobré, odpovídalo počtu hvězdiček. Jedinou výhradu bych snad měl k teplotě v bazénu, která byla extrémně studená i v době, kdy bylo cca 30 stupňů, takže asi byla nějak ochlazovaná.

Strava
Stravovali jsme se jenom v hotelu, popř. měli obědový balíček (jedna bageta se sýrem).

Zde mohu říci, že se na nás "hodně podepsal" fakt, že jsme byli mimo sezónu v době, kdy na hotelu bylo jen 12 Čechů a cca 8 Poláků. All inclusive se v prvním týdnu (byli jsme na 12 dní) redukovala na 1 jídlo k večeři a obědu, ráno 1 sýr, 1 salám a soutěž "kdo uhodne, v jakém tvaru bude podáváno vejce", ovoce žádné.

Druhý týden původní kuchař, který jak jsme pochopili vařil hlavně pro Italy (pouze v hlavní sezóně) odešel a vařila místní kuchařka se to trochu zlepšilo (2-3 jídla k výběru, přibylo ovoce).

Asi nás nejvíce zklamal postoj delegátky, které si někteří z nás stěžovali, její stanovisko hájilo pozici hotelu - je po sezóně a málo lidí, tak co chcete?

Služby hotelu
Nevím, co se tímhle myslí, fakticky jsme využívali pouze WiFi v recepci - jinde nebylo, dále stravování a pak dopravu na pláž (nejprve malý bus, pak osobní auto a pak už asi nic).

Pláž
Pláž asi standardní jako všude na Rhodosu - tedy čistá. Zde konkrétně písečná, jinde na Rhodosu nejdete i kombinace písku a kamenů, resp. oblázků.

Anonym, 29.10.2014, Datum pobytu: 27.9. - 8.10.2014
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel:Diagoras

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Diagoras, Rhodos, Řecko Anonym 2014-10-29 7 1 10 Diagoras

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800