Řecko Řecko

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 5 733 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 5 733 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 6 příjemný resort, bohužel bez možnosti časově dostupných výletů, vstup do moře katastrofální, zvláště ve srovnání s okolními plážemi a...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 3 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
příjemný resort, bohužel bez možnosti časově dostupných výletů, vstup do moře katastrofální, zvláště ve srovnání s okolními plážemi a vstupy, kde byl písek. Zranění o ostrý kámen na chodidle hned první den. Dále připomínka k all inklusive, kdy je nabídka v určitých časech zcela minimální...a to i omezený výběr nápojů na barech (alko/nealko koktejly za poplatek)

po našich zkušenostech z jiných pobytů (ne Řecko) musím konstatovat, že cena za 7 nocí je značně nadhodnocena Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmi dobré, včetně úklidu. pouze několikahodinové intervaly v centrálním zapínání klimatizace nedostatkem

Strava
bohatá a velmi chutná kuchyně, bohužel s minimem ryb

Služby hotelu
velmi dobré, ochotný personál , úklid pravidelný

Pláž
kamenitá pláž, molo končící nad kameny

Pavel V., 24.07.2016, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Leptokaria, Hotel:Poseidon Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Poseidon Palace, Leptokaria, Řecko Pavel V. 2016-07-24 6 1 10 Funtazie Klub Poseidon Palace

Celkem: 10 Již počtvrté a opět super.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Již počtvrté a opět super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez problémů.

Strava
Vše OK

Služby hotelu
OK

Pláž
OK

Radek Dolák, 24.07.2016, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Club Calimera Sirens Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Club Calimera Sirens Beach, Kréta, Řecko Radek Dolák 2016-07-24 10 1 10 CLUB CALIMERA SIRENS BEACH

Celkem: 8 Hotel krásny, okolie mohlo byť lepšie .Strava fajn, stále sa opakujúca"" Slabé služby delegátov""

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel krásny, okolie mohlo byť lepšie .Strava fajn, stále sa opakujúca"" Slabé služby delegátov"" Zobrazit celou recenzi

Anonym, 24.07.2016, Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kréta, Hotel:Apollonia Beach Resort and Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Apollonia Beach Resort and Spa, Kréta, Řecko Anonym 2016-07-24 8 1 10 Apollonia Beach

Celkem: 8,5 Maximální spokojenost. Klidná lokalita pro odpočinkovou dovolenou

 • 8 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Maximální spokojenost. Klidná lokalita pro odpočinkovou dovolenou Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na Řecko standardní kvalita. Klimatizace byla v ceně, tedy bez příplatků, Samotná jednotka celkem dosti hlučná. Velmi dobře udržovaný bazén.

Strava
není co hodnotit, služba byla bez stravy

Pláž
pláž písečná cca 50 m od studia, na vrchol sezóny dosti liduprázdná. voda čistá, nicméně po déletrvajícím severním větru poměrně studená. I v době největšího větru však překvapivě bez vln.

Petr Šindler, 24.07.2016, Datum pobytu: 14.7. - 21.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Samos, Hotel:Pavlis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pavlis, Samos, Řecko Petr Šindler 2016-07-24 8.5 1 10 Pavlis

Celkem: 3,8 Tento hotel je pro starší ,děti se tu nudí, je to daleko k moři.Když máte jít s dítětem v horku půl hodiny k moři a ještě po cestě kde to...

 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel je pro starší ,děti se tu nudí, je to daleko k moři.Když máte jít s dítětem v horku půl hodiny k moři a ještě po cestě kde to na vás praží tak žádná sláva. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
,Zarazilo mně že jsme nebyli ubytované v hotelu ale mimo hotel.Pokoj čistej až na mravence a jiné brouky.Klimatyzaci jsme si museli zaplatit pokud jme jí chtěli.

Strava
Připravte se na závodní jidelnu 5druhů jidla ale pořád stejné. Takže pět dní si jak štak vyberete ale pak už nevíte co si dát.Skopové nebo tlusté vepřové nejíme... takže kuře,ale i to po párkrát už nemůžete.Svačiny- listové testo s tva

rohem slané a to bylo skoro pořád. Takže chce to peníze dojít si něco koupit.Žádné all inclusive ale tak plná penze s pitím.Pozor pití na pokoj si musíte koupit,zmrzlinku a ovoce také.Pouze meloun ten tam je.

Služby hotelu
Vnučka 8let spadla u bazénu a rozrazila si hlavu,běželi jsme na recepci zavolat doktora.Pani na recepci nám ukázala na stolek kde jsme měli šablony.Tam jsem hledala čísla na delegátku.Vnučce mezitím tekla z hlavy krev a nevěděli jsme jak velké to je ,takže trochu panika.Když jme se dovolali delegátku zjistili že je na letišti a doktor nikde tak jsem volala do česka a tam mi řekli at vezmu taxik a jedu do nemocnice.Vnemocnici se jí hned věnovali má 6 stehu .Neumím žádnou řeč taže jme museli si sehnat někoho kdo umí anglicky a překládál nám to.Ještě štěstí že tam byli češi kteří nám pomohli,protože to tam vůbec nikoho nezajímalo.Příště už jen někam kde bude lékař.

Blanka Höferová, 24.07.2016, Datum pobytu: 28.6. - 12.7.2016
Oblast: Řecko Řecko, Kos, Hotel:Roselands

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Roselands, Kos, Řecko Blanka Höferová 2016-07-24 3.8 1 10 HOTEL ROSELANDS

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622