Dovolená Řecko 2015 | Invia.cz

Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 2 731 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 2 731 Kč

Nejnovější recenze Řecko

Celkem: 5,8 Dovolená byla velmi vydařená. Blízko na pláž, krásné moře, moc pěkné prostředí. Možnost výletů, cestování, možnost nočního života apod....

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla velmi vydařená. Blízko na pláž, krásné moře, moc pěkné prostředí. Možnost výletů, cestování, možnost nočního života apod. Umístění hotelu ideální. Celkově mohu tuto lokalitu vřele doporučit. Shodli jsme se však na tom, že příště bychom volili jiný hotel kvůli problémům s vodou a velkým horkem ve večerních hodinách (dá se řešit zaplacením klimatizace). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bohužel s kvalitou ubytování jsme spokojeni příliš nebyli, ale i tak se nám zde docela líbilo. Měli jsme krásný výhled, nebyli jsme nějak rušeni hlukem z ulice a to i přesto, že jsme měli pokoj směrem k ulici. Bohužel jsme však bydleli až nahoře, přímo pod rozpálenou střechou a v noci se nedalo téměř spát díky tak velkému horku. Možnost zakoupit klimatizaci byl, ale za cenu značně vysokou. Velkým problémem bylo řešení vody v hotelu. Když jste se vrátili z pláže později, než v 16 hod., nebyla téměř šance, že tekla teplá voda. Někdy jste dokonce museli čekat nějakou dobu, než voda začala vůbec téct. Jak jsem se dozvěděla, tento problém byl i v jiném patře. My navíc dostali pokoj s rozkládací přistýlkou, která nebyla na fotu vůbec uvedená, ani v popisu. Syn z této přistýlky často padal. Velký problém byla koupelna celkově. Miniaturní, WC umístěno přímo naproti umyvadla a za tím sprchový kout, takže jste měli co dělat, abyste vylezli po osprchování tak, abyste nezavadli o WC nebo umyvadlo...Pokoj jinak chválím, velký, prostorný, bohužel ale bez ledničky, což jsme však věděli. Zatím jsme se s něčím takovým nesetkali, ale mi osobně to až tak nevadilo. Balkón prostorný. V celém hotelu čisto. Jako největší výhodu vidím skutečnost, že paní na úklid chodila vždy až poté, co jste z pokoje odešli, třeba i ve 12 hod., což se mi zatím v jiných hotelech nestalo.

Strava
Strava dostačující, opakující se, ale vždy bylo co si vybrat. Na snídani mini krosany, med, jogurt, müsli, lupínky, vajíčka, párky, denně omezeně ovoce (jablka), chléb. Večeře vždy maso, někdy plněné zelné listy (řecká specialita), někdy ryba, hranolky, brambory, rýže, těstoviny. S masem byl někdy problém, někdy bylo tužší, takže pro malé dítě méně vhodné, ale dalo se vybrat z více možností. Každý den polévka. Zelenina jak vařená, tak zeleninové saláty. Běžný řecký sýr (ne feta). Jídlo bylo chutné, teplé a pravidelně se doplňovalo. Pouze ráno byl problém s mlékem, které se doplňovalo méně často. K večeři bylo příjemným překvapením možnost vzít si vodu.

Služby hotelu
Personál ochotný, služby jsme nečerpali.

Pláž
Moře krásné, čisté, písečné, žádné vlny, takže naprosto ideální pro malé děti. Možnost vodních sportů. Tam, kde jsme chodili, byly k dispozici šlapadla ve tvaru aut. Na pláž bylo možné se pohodlně dostat přes dřevěný chodník, takže také vhodné pro kočárky. My chodili až na konec chodníku a poté hned kousek, kde bylo méně lidí. Zde byla také místní taverna, kde bylo možné se občerstvit. Pláž je menší, lidí dost, ale jsou zde vzrostlé stromy, které poskytují dostatek stínu v odpoledních hodinách, takže někdy není ani slunečník nutný. Nicméně slunce zde pálí hodně. V moři jsme pravidelně sledovali rybky. Místy ve větší hloubce řasy. Dlouho trvalo, než byla větší hloubka.

Jana V., 23.11.2015, Datum pobytu: 6.7. - 20.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Korfu, Hotel:Sea Bird

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sea Bird, Korfu, Řecko Jana V. 2015-11-23 5.8 1 10 Seabird

Celkem: 8 Byli jsme celkově velmi spokojeni, byla naplněna naše očekávání. Veškeré služby a personál lze pouze pochválit.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme celkově velmi spokojeni, byla naplněna naše očekávání. Veškeré služby a personál lze pouze pochválit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Máme drobné výhrady k sociálnímu zařízení (propagační foto zobrazuje poněkud jiný standard). Mám na mysli prostorovou stísněnost, s tím související "zaplavení" prostoru při sprchování a špatně odtékající odpad. Po sprchování by bylo vhodné z bezpečnostních důvodů vytřít podlahu, ale nebylo čím.

Strava
Strava byla rozmanitá a nebyl problém si vybrat podle své chuti.

Služby hotelu
Bez jakýchkoli problémů, naprostá spokojenost.

Pláž
Vzdálenost pláže byla jednoznačně větší, než je uváděno v propagačních materiálech. Vzdálenost není až tak podstatná, není ale ideální, když se realita výrazně liší od proklamace. Pláže i moře čisté, v našem termínu málo lidí a zejména příjemně teplá voda.

Jaroslav K., 22.11.2015, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2015
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel:Villa Mare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villa Mare, Rhodos, Řecko Jaroslav K. 2015-11-22 8 1 10 VILLA MARE

Celkem: 7,8 Dovolená byla skvělá

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní neodpovídalo popisu cestovní kanceláře

Strava
Strava vynikající

Služby hotelu
Veškeré nedostatky v ubytování však vynahradí vedlejší hotelový komplex, který se využívá ke stravování a volnočasovým aktivitám

Pláž
Pláž patří k hotelovému komplexu, lehátka zdarma, plážový bar, čistá oblázková pláž

Jiřina V., 20.11.2015, Datum pobytu: 15.7. - 29.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Rhodos, Hotel:Montemar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Montemar, Rhodos, Řecko Jiřina V. 2015-11-20 7.8 1 10 Montemar Hotel

Celkem: 7,6 Dovolená vydařená,denně stejné snídaně,místní pláž námi nevyužívaná,chodili jsme přes kopec na pláž Milos,která byla velmi pěkná,bohužel...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená vydařená,denně stejné snídaně,místní pláž námi nevyužívaná,chodili jsme přes kopec na pláž Milos,která byla velmi pěkná,bohužel bez možnosti toalet a nějakého občerstvení.Půjčili jsme si auto a celý ostrov projeli,včetně nejhezčích pláží a majáku na konci ostrova. Jeden den vyjížďka lodí z Nidri po ostrovech. Velmi dobře zorganizované a stálo to za shlédnutí s krásným koupáním.Jediným kazem bylo č hodinové čekání v Praze na odlet. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skromné,pokoj menší,ale pěkná terasa.

Strava
Strava bohatá,ale ne rozmanitá. Každý den stejná nabídka.Personál ochotný.

Služby hotelu
Personál ochotný,zapůjčení auta bez problémů.

Pláž
Místní pláž nic moc,zajímavá pláž Milos,na kterou se ale musí dojít přes kopec cca 20minut chůze nebo pomocí taxíku. Pláž velmi pěkná s krásnou vodou i vlnami. Obsazenost,spíše poloprázdná. Šnorchlování bez významu,protože moře bylo okamžitě hluboké a oblázkové.

Lubomír K., 19.11.2015, Datum pobytu: 10.7. - 17.7.2015
Oblast: Řecko Řecko, Lefkada, Hotel:Agios Nikitas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž Milos 8 fotografií

Agios Nikitas, Lefkada, Řecko Lubomír K. 2015-11-19 7.6 1 10 AGIOS NIKITAS HOTEL

Celkem: 7,4 pohodová dovolená

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
pohodová dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj čistý, dobrý , odpovídá 3 plus nemám výhrad

Strava
záčátek dobrý, dalšími dny nedávali do nabídky tolik příloh a jídlo se dost opakovalo, ale chutove vse dobre

Služby hotelu
obsluha dobra , jen by mohl byt bar u bazenu soucasti hotelu,

Pláž
pláž velice příjemná hlavne pro male deti, pozvolny vstup do vody , more teple nádherné plavání super

rano nebo vecir by maly uklid neskodil

Roman Pech, 19.11.2015, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2015
Oblast: Řecko Řecko, Zakynthos, Hotel:Anastasia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Anastasia Beach, Zakynthos, Řecko Roman Pech 2015-11-19 7.4 1 10 Hotel Anastasia

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800