Řecko Řecko

Mapa - Řecká republika

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 98% populace vyznává pravoslaví, dále jsou zastoupeni římští katolíci, židé a muslimové
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 1 hod

Řecko - zájezdy od 4 496 Kč

O ŘECKU

Řecká bohatá mytologie z minulosti

Řecko - místo s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, jež je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty, představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi, a třpytící se moře vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel.

Řecko najdete na jihovýchodě Evropy, kde se rozkládá na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů (v sedmi správních celcích) a velké množství ostrůvků menších.

Hlavním městem Řecka jsou s 2,5 miliony obyvatel Athény.

Nezapomenutelná řecká lákadla

Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému klimatu, které je od května až do konce října stabilní. Pláže se vám nabízejí jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté.

Kdo neochutnal pravý řecký jogurt, není labužník

Řecký jogurt se vyrábí s pravého řeckého mléka a smetany. Prochází speciálním technickým procesem, díky kterému získává jedinečnou konzistenci, chuť i vůni. Ta je dána dalekosáhlou tradicí výrobního tajemství Řeků. Výsledný produkt je velmi kvalitní a s jogurtem známým v našich zeměpisných šířkách jednoduše nezaměnitelný. Používá se jako základní surovina pro výrobu tradičních řeckých salátů i neodolatelných moučníků. Nejlépe si jej však vychutnáte dochucený pouze výborným řeckým medem nebo horkým ovocem.

Co možná nevíte o řečtině

Řecko je nejen kolébkou evropské civilizace, ale také kolébkou indo-evropských jazyků. Řečtina má totiž suverénně nejdelší zdokumentovanou historii svého vývoje z celé jazykové rodiny. Její první použití bylo zaznamenáno již v době před 3 000 lety. Řecká abeceda se ale nevyužívá jenom v Řecku, často se s jejími znaky můžete setkat třeba v naší fyzice a matematice. Proto neváhejte a využijte v Řecku jedinečnou možnost, naučit se alespoň základům tohoto krásného jazyka.

Poznejte, že široká nabídka služeb turistických center a hotelů, neomezené sportovní vyžití, bohatá nabídka barů i typických místních restaurací je v Řecku samozřejmostí.

Řecko - zájezdy od 4 496 Kč

Nejnovější recenze Řecko

30.07.2014 - Petr M. - Přečteno: - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 9,6
 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Zajímavý poznatek - vítr fučel dva dny v kuse a moře bylo klidné, potom nastalo bezvětří a na pláži vyvěsili červenou vlajku. Museli jsme jistit děti ze břehu. Ty vlny byly i na dospělého veliké. Výlet lodí na Grandvousu a Balos také super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skromné ubytování odpovídající ceně zájezdu. Přesto není co vytknout. Pokoje s terasou a výhledem na moře. Rozvrzaná dvojpostel, která už něco zažila. Jediné co mě napadá negativního je, že po ránu kuřáci vylézají na terasy, zamoří okolí pachem a chrchlají a chrchlají.

Strava
Na jídlo jsme chodili do hotelu Alianthos 5E dítě 8E dospělí plus pití. Forma švédských stolů, řecká kuchyně je skvělá. Zkusili jsme i dvě taverny, ale celkově hotel vyhrál.

Služby hotelu
Úklid se dá domluvit jak si přejete. Zavazadla přivezou a odvezou.

Pláž
Pláž po cestě asi 6 min chůze. Moře čisté bez mušlí.

Studia a apartmány Nikos, Kréta, Řecko Petr M. 2014-07-30 9.6 1 10 NIKOS

30.07.2014 - Simona Podzimková - Přečteno: - Datum pobytu: 15.7. - 27.7.2014

 • Celkem: 9,8
 • 9,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Moc příjemná studia s krásným bazénem. Moře dlouho mělké asi 50m od studií. Pláž v pohodě, my jsme ale využívaly lehátka a slunečník u bazénu a do moře se chodily jen vykoupat. Pozor, vzít si něco proti komárům. Velmi příjemný byl delegát Honza, který se každý den ptal jak se máme, zda něco nepotřebujem a popovídal si.....moc děkujeme za výlet na Západní pobřeží....dokonce s námi čekal 2 hod. na trajekt.....Takže ještě jednou dík Honzíku a pozdravuj Elvise..... Simona Podzimková Ústí nad Orlicí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rozhodně vyměnit ledničku!!!!! To byla noční můra......řvala víc,než vedlejší club.....Menší renovace kuchyňky a koupelny by neškodila... Jinak spokojenost

Strava
bez jídla

Služby hotelu
Každý druhý den výměna ručníků a povlečení a také pravidelný úklid.....jsme spokojeni

Pláž
Mělké moře, teplé, příjemné......Západní pobřeží je hezčí...doporučuji navštívit

Studia Angelos, Korfu, Řecko Simona Podzimková 2014-07-30 9.8 1 10 Studia Angelos

30.07.2014 - David M. - Přečteno: 12× - Datum pobytu: 20.7. - 27.7.2014

 • Celkem: 9,2
 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Malý čistý pokoj v přízemí. Úklid každý den, výměna ručníků a povlečení 2x za týdenní pobyt. Koupelna s vanou, umývadlem a WC neměla žádné odvětrávání. Klimatizace byla překvapivě zdarma. Jediný problém, který nám zkazil dojem z ubytování byl, že se nám na pokoji třikrát objevil asi 5 cm brouk. Až doma jsme na internetu zjistili, že se jednalo o šváby. Domnívám se, že vylezli z odtokového kanálku v koupelně a ve vyšších patrech s nimi nemuseli mít problémy.

Strava
Velice chutná dostatečné množství a ani jednou za pobyt se jídla neopakovala. Na obědy a večeře výběr z cca 10 salátů. Na oběd jedno maso a jedna ryba, na večeři výběr širší včetně vařené či grilované zeleniny. Vynikající deserty. Víno v rámci all inclusive bylo podprůměrné. Nealkoholické nápoje byly místní provenience.

Služby hotelu
Služby odpovídaly uváděnému popisu. Personál ochotný a vstřícný. Klimatizace byla zdarma, přístup k internetu za 3 eura na 24 hodin.

Pláž
Písčitá místy oblázková pláž cca 3 minuty chůze od hotelu, cca 500 m dlouhá a jen pár metrů široká, vcelku čistá. Jediná nevýhoda byla, že slunečníky jsou rozmístěné velice blízko sebe.

Alexander House, Kréta, Řecko David M. 2014-07-30 9.2 1 10 Alexander House Hotel

30.07.2014 - Anonym - Přečteno: 12× - Datum pobytu: 16.7. - 27.7.2014

 • Celkem: 8,5
 • 7 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jeli jsme moderním patrovým autobusem, cesta utekla poměrně rychle. Řidiči byli velmi příjemní a cestu zvládli bez problémů. Na místě nás čekala delegátka, která byla stále usměvavá a příjemná a kdykoli jsme ji potřebovali, byla po ruce. Poslední den odjezdu nás delegátka zavezla na menší hotel s bazénem, kde jsme čekali do doby odjezdu. U hotelu nám byla k dispozici lednička a sprcha.

Sarti bylo menší městečko se spoustou taveren a obchůdků. U pláže se pak nacházely bary a restaurace. Jídla byla velmi chutná, obsluha vesměs příjemná. Ceny se pohybovaly různě. Pivo 2,5 - 4 eura, gyros v pitě 1,70 -2,5 eura, mořské plody pak okolo 6 eur. Z výletů, které nám byly nabídnuty, jsme si zaplatili výlet lodí se třemi zastávkami. První byla na Orange beach, kde se skákalo z lodi do moře, dále pak Modrá laguna s nádherným čistým mořem a poslední zastávkou byl bezejmenný ostrov, kde nám byla připravena podle objednávky bud´to ryba (pražma) nebo souvlaki se zeleninou a nápojem zdarma. Cena výletu 30 euro. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo průměrné, odpovídalo fotkám na internetu. Bydleli jsme v přízemí, kde bylo nevýhodou, že nám každý viděl do pokoje. Výhled z balkonu byl sice směrem k moři, na moře jsme však neviděli. Výhledu bránil kontejner a další budovy. K moři to nebylo daleko, cca 100m. Nevýhodou v koupelně byla sprcha bez závěsu, takže jsme neustále museli po sprchování vytírat podlahu. V pokoji byla tv, kde bylo možno chytit českou stanici ČT24 a Óčko.

Strava
Vařili jsme si sami.

Služby hotelu
Úklid pokoje byl proveden pouze před nastěhováním do apartmánu. Povlečení nám vyměnili jednou asi v polovině zájezdu. Na začátku dovolené nám dali pouze jedno klubko toaletního papíru, další nedoplnili, taktéž sáčky do koše.

Pláž
Pláž se skládala z drobných kamínků. V moři byl písek. V místě, kde se nacházely kameny, bylo dost ježků, tak na ty pozor. Na pláži byla spousta barů, které nabízely lehátka se slunečníky za zakoupení nějakého nápoje. Lehátka pak byly vaše klidně celý den. Moře bylo čisté hlavně v první polovině dovolené. Jeden den nás zastihla bouřka, kdy pak v moři byly velké vlny, díky kterým na hladinu vyplavaly řasy apod. Další dny bylo moře čisté dopoledne, odpoledne už o něco méně.

Janis, Thassos, Řecko Anonym 2014-07-30 8.5 1 10 Janis

30.07.2014 - Marian Holan - Přečteno: - Datum pobytu: 10.7. - 23.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolenka, krásme prostredie, čisté more a okolie, milí ,ústretoví personál. krásne zrenovovaný hotel priamo na pláži. s lehátkami a slnečníkmi. Doporučujeme navštíviť., my by sme išli znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Aris - ubytovanie priamo na pláži, terasa s reštauráciou a veľmi pekné útulné izby s výhľadom na more, každý deň upratované, čisté uteráky, hygiena na úrovni. Jednu chybičku to predsa len malo- nemali sme v cene zahrnutý poplatok za klimatizáciu na izbe síce bola avšak za príplatok 5 eur. na deň. Vačšinu dňa sme strávili na pláži, ale v noci by sa zišla avšak nie za takú cenu. Doporučujem zahrnúť do ceny zájazdu za rozumnejšiu cenu. Wifi je v reštaurácii, na terase zdarma.

Strava
Raňajky trochu jednotvárne, nebolo by na škodu trochu zmien, ale inak dostatok všetkého , stále dopĺňané chýbajúce jedlo. Večere postačujúci výber z viacerých jedál kačdý večer , množstvo čerstvých šalátov, polievka, ovocie. Mohli sme sa najesť do prasknutia...Jedlo čerstvé, teplé, chutné... niet čo vytknúť. Personál milí, stále usmiatí , veľmi príjemní....stále dopĺňali chýbajúce jedlo.. Proste na úrovni.

Služby hotelu
Služby hotela v poriadku, všetko úplne zabezbečené.

Pláž
Pláž priamo vstup z terasy hotela- čiže 0 m, čistá , more čistučké, teplé, také kľudnejšie, veľmi dobré na plávanie, bez veľkých vĺn. K hotelu boli k dispozícii lehátka so slnečníkmi.

Aris, Peloponés, Řecko Marian Holan 2014-07-30 10 1 10 rcenzia Grécko- TOLO-hotel ARIS

Všechny recenze Řecko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800