Itálie Itálie

Oficiální název: Italská republika
Hlavní město: Řím (Roma) - 2,8 milionu
Státní zřízení: pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: 97% vyznává katolickou víru, 1,5% se hlásí k valdenské evangelické církvi, 1,5% muslimové a nedefinovaní
Úřední jazyk: italština, ale místní obyvatelstvo je zvyklé na němčinu nebo francouzštinu
Časový posun: středoevropský čas (SEČ)

Itálie - zájezdy od 149 Kč

O ITÁLII

Středoevropská klasika po italsku

Itálie, země temperamentních Italů a Italek. Země obklopená vlídným mořem, jež přináší lehký vánek. Téměř 1300 km táhnoucí se pás od severu k jihu nabízí prostor pro nepřeberné množství aktivit, výletů a návštěv za historií. Obvod státu vykresluje tvar boty, nejspíš proto, že právě Itálie byla tou oporou celé evropská civilizace při jejím vzniku. Monumentálnost na nás dýchá na každém kroku. Ať už jsme v italských Dolomitech či v Alpách tvořících přirozenou hranici s Francií, Švýcarskem, Slovinskem a Rakouskem nebo v Apeninském pohoří, které dalo název celému poloostrovu. Naše smeknutí si zaslouží "starověký" Řím, renesanční Florencie, romantické Benátky nebo Neapol krčící se pod majestátným Vesuvem. Místem pro relaxaci se pro nás může stát oblíbené Bibione či Rimini. Klid nám nabízí poloostrov Gargáno a jeho divoké pobřeží. Nezapomeňme na Sardinii, kterou omývá průzračně azurové moře.

Ráj gurmánů

Italská kuchyně je mezi školami vaření naprostou legendou. Vyniká lehkostí, pestrostí, chuťovou harmonií a navzdory tomu také úplnou jednoduchostí. Kdo by odolal nápaditým úpravám těstovin, originálně servírovaným salátům či světoznámé italské klasice v podobě pizzy? Základem italské gastronomie jsou vždy čerstvé suroviny a dodržování bezkonkurenčních tradičních receptur. A ochuzeni nebudete ani o sladké pokušení. Pro mlsné jazýčky jsou připraveny vynikající moučníky a chybět samozřejmě nesmí osvěžení v podobě pravé italské zmrzliny.

Italská metropole módy

Italové mají cit pro módu v krvi. Vždy mají přehled i o těch nejnovějších módních trendech, a aby také ne, když je z velké části sami přímo určují. Italský módní průmysl si od nepaměti udržuje čelní příčku v celosvětovém žebříčku tohoto odvětví. Klíčem k úspěchu je dokonalé snoubení klasických prvků s těmi extravagantnějšími. Výsledný dojem nikdy nepostrádá sebevědomí, ale zachovává si i noblesní eleganci. Tak jen do toho, nebojte se zkusit italský styl, ten totiž z módy jen tak nevyjde.

Itálie - zájezdy od 149 Kč

Nejnovější recenze Itálie

Celkem: 7,8 Jezdíme se pravidelně, jsme zde spokojeni.

 • 8 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Jezdíme se pravidelně, jsme zde spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je podle našich představ.

Strava
Bez stravy.

Služby hotelu
Apartmánový dům je čistý, pravidelně uklízen včetně bazénu. Spokojen.

Pláž
Pláž je písčitá hned za hotelem, vždy byla volná místa.

Petr B., 22.08.2016, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Bibione, Hotel:Rezidence Itaca

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Itaca, Bibione, Itálie Petr B. 2016-08-22 7.8 1 10 Itaca

Celkem: 8 Bylo to fajn, příjemné překvapení.

 • 8 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bylo to fajn, příjemné překvapení. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 22.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Residence Gran Mado

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Gran Mado, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2016-08-22 8 1 10 Grand Mado

Celkem: 9,6 Hotel je umístěn na dobrém místě. Kousek od hotelu večerní promenáda, přímo před hotelem půjčovna aut a kol. Jízdní kola si můžete půjčit...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je umístěn na dobrém místě. Kousek od hotelu večerní promenáda, přímo před hotelem půjčovna aut a kol. Jízdní kola si můžete půjčit přímo v hotelu a to bez poplatku. Cca 4 km od hotelu je Porto Canale navržený Leonardaem Da Vincim - určitě doporučuji zajet se podívat právě na kolech.

Pokud máte rádi trošku adrenalin určitě doporučuji zajet navštívit Mirabilandia zábavný park, který je cca 20 km od hotolu. Je tam zábava pro celou rodinu.

Celkově hotel s jeho službami doporučuji. Při srovnání cena/výkon krásných 10 z 10 Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje opravdu maličké, ale na druhou stranu vše co je potřeba v pokoji najdete. Pokoj má menší balkon, koupelna je klasicky vybavená.

Uklízet pokoj chodí každý den.

Strava
Jídlo mají opravdu výborné a je ho opravdu mnoho..

Snídaně:

pečivo, šunka, sýr, vajíčka, sladké buchty, croissant, káva, čaj, zelenina, ovoce, jogurt, marmeláda, med,... výběr opravdu veliký

Večeře:

salátový bufet, 2 servírované chody, dezert

u servírované večeře si můžete vybrat vždy ze 3 jídel (na jednu večeři máte tedy výběr ze 6 jídel)

Služby hotelu
Hotel starší rekonstrukce tu proběhla, ale už to nějaký pátek bude. V hotelu byl milý personál, kdykoliv bylo něco potřeba nebyl v ničem problém a rádi pomohli nebo poradili.

Bazén s lehátky je otevřený vždy dopoledne a poté odpoledne. V bazénu je chlorovaná voda a je i dostatečně hluboký.

Pláž
Pláž je opravdu kousek cca 2 min chůze.

Pláž každý večer uklízejí takže je opravdu čistá. Stejně čisté je i moře. Akorát pokud budete chtít plavat opravdu v hloubce musíte nějaký ten metr od břehu opravdu popojít.

Na pláži není problém s úschovou nafukovacích věcí. Dále se na pláži smí kouřit a zapůjčí vám i popelník.

A jako velký bonus je na pláži zdarma připojení k WiFi

Kateřina H., 21.08.2016, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Emilia Romagna, Hotel:Hotel Astor

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

bazén 3 fotografie

Hotel Astor, Emilia Romagna, Itálie Kateřina H. 2016-08-21 9.6 1 10 Hotel Astor

Celkem: 7,8 S ročním dítětem v podstatě ideální dovolená, byť ve vrcholné turistické sezóně, kdy je v lokalitě přece jen trochu "těsno". Možnosti...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S ročním dítětem v podstatě ideální dovolená, byť ve vrcholné turistické sezóně, kdy je v lokalitě přece jen trochu "těsno". Možnosti turistického a sportovního vyžití takřka nepřeberné. Hotelový bazén (resp. bazény) s nádherným výhledem na jezero a hory hned "u nosu". Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalovy celkem pěkné, jen už by sem tam potřebovaly drobné opravy.

Strava
Snídaně byly po 10 dnech už malinko monotónní, ale večeře neměly chybu - ostatně jako celá italská kuchyně. O vynikající kávě a zmrzlině v okolních městech a vesnicích ani nemá cenu mluvit :-)

Služby hotelu
Vše více méně v pořádku, jen bychom ocenili lepší (lépe řečeno vůbec nějaké) wifi připojení v bungalovech.

Pláž
Nabídka pláží více než dostatečná, je potřeba počítat s nedostatkem stínu a značným přelidněním daným prázdninovým obdobím v Německu. Proto jsme častěji využívali hotelových bazénů se skvělým výhledem do kraje.

Miroslav I., 21.08.2016, Datum pobytu: 6.8. - 16.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel:Village Bazzanega

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Village Bazzanega, Lago di Garda, Itálie Miroslav I. 2016-08-21 7.8 1 10 Hotel/apartmány a bungalovy Bazzanega

Celkem: 7,4 Dovolená byla povedené a to hlavně díky delegátce Čedoku p. Šárce, která se o nás úžasně starala. Doprovodila nás na krásné výlety, které...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla povedené a to hlavně díky delegátce Čedoku p. Šárce, která se o nás úžasně starala. Doprovodila nás na krásné výlety, které doplnila svým poutavým a odborným výkladem. Byli jsme v Římě a v Pompejích. Opravdu moc krásné.Pokud by bylo více času určitě stojí zato Capri a Neapol.

Celkově-příjemný hotel v krásném prostředí a klidné atmosféře. Nádherné moře a kolem hotelu, krásné přírodní panorama. Večer bohužel žádné obchůdky, cca 10 minut chůze malinkaté městečko s cca 10ti krámky. Pár kaváren, zmrzlina/výborná/ a potraviny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jak bylo již napsáno v minulých recenzích hotel odpovídá tak na 3,vybavení je dosti opotřebované a velmi zastaralé , ale opravdu čisté. Sprchový koutek vážně malý, ale zase stále teče teplá voda, což někdy u moře nebývá.

Strava
Strava italská.Sladké a ne moc pestré snídaně do 10,00 hodin. Pití na snídani dostatek /káva, čaj, výborné kakao, džusy, voda.../.Bohužel žádné ovoce. Oběd od 12,00 do 14,00 a večeře od 19,30 do 21,00.Obě jídla jsou už bohatší. Každý den hodně ryb a mořských potvůrek. Nám chyběly zeleninové a ovocné saláty. Na stole voda, minerálka a víno. Velmi příjemné, že máte přidělený stůl a tedy nečekáte a máte vždy volno a připraveno .Jinak jídlo chutné.

Služby hotelu
Recepce příjemná, ostatní personál také ,ale opravdu nepříjemný a neochotný barman na baru u bazénu. U moře je barman úžasný a vynahradí vám to. Plavčíci se stále starají ,pokud něco potřebují a vy jim nerozumíte, pomáhají si i překladačem na telefonu, snaží se . Nezapomeňte čepici k bazénu, bez ní do bazénu nemůžete ,jinak dá se koupit na recepci za 4 EUR. Bazén je veliký a čistý.

Pláž
Hotel má vlastní pláž což je obrovská výhoda v Italii. Je zde dostatek místa ,lehátek, bar, sprchy a moře je krásné.Ráno je klidné na plavání a odpoledne jsou menší vlny. Přístup do moře velmi pozvolný.

Dagmar T., 21.08.2016, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Kampánie, Hotel:Camping Baia Domizia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Camping Baia Domizia, Kampánie, Itálie Dagmar T. 2016-08-21 7.4 1 10 Camping Baia Domizia

Všechny recenze Itálie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622