Itálie Itálie

Mapa - Italská republika

Oficiální název: Italská republika
Hlavní město: Řím (Roma) - 2,8 milionu
Státní zřízení: pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: 97% vyznává katolickou víru, 1,5% se hlásí k valdenské evangelické církvi, 1,5% muslimové a nedefinovaní
Úřední jazyk: italština, ale místní obyvatelstvo je zvyklé na němčinu nebo francouzštinu
Časový posun: středoevropský čas (SEČ)

Itálie - zájezdy od 272 Kč

O ITÁLII

Středoevropská klasika po italsku

Itálie, země temperamentních Italů a Italek. Země obklopená vlídným mořem, jež přináší lehký vánek. Téměř 1300 km táhnoucí se pás od severu k jihu nabízí prostor pro nepřeberné množství aktivit, výletů a návštěv za historií. Obvod státu vykresluje tvar boty, nejspíš proto, že právě Itálie byla tou oporou celé evropská civilizace při jejím vzniku. Monumentálnost na nás dýchá na každém kroku. Ať už jsme v italských Dolomitech či v Alpách tvořících přirozenou hranici s Francií, Švýcarskem, Slovinskem a Rakouskem nebo v Apeninském pohoří, které dalo název celému poloostrovu. Naše smeknutí si zaslouží "starověký" Řím, renesanční Florencie, romantické Benátky nebo Neapol krčící se pod majestátným Vesuvem. Místem pro relaxaci se pro nás může stát oblíbené Bibione či Rimini. Klid nám nabízí poloostrov Gargáno a jeho divoké pobřeží. Nezapomeňme na Sardinii, kterou omývá průzračně azurové moře.

Ráj gurmánů

Italská kuchyně je mezi školami vaření naprostou legendou. Vyniká lehkostí, pestrostí, chuťovou harmonií a navzdory tomu také úplnou jednoduchostí. Kdo by odolal nápaditým úpravám těstovin, originálně servírovaným salátům či světoznámé italské klasice v podobě pizzy? Základem italské gastronomie jsou vždy čerstvé suroviny a dodržování bezkonkurenčních tradičních receptur. A ochuzeni nebudete ani o sladké pokušení. Pro mlsné jazýčky jsou připraveny vynikající moučníky a chybět samozřejmě nesmí osvěžení v podobě pravé italské zmrzliny.

Italská metropole módy

Italové mají cit pro módu v krvi. Vždy mají přehled i o těch nejnovějších módních trendech, a aby také ne, když je z velké části sami přímo určují. Italský módní průmysl si od nepaměti udržuje čelní příčku v celosvětovém žebříčku tohoto odvětví. Klíčem k úspěchu je dokonalé snoubení klasických prvků s těmi extravagantnějšími. Výsledný dojem nikdy nepostrádá sebevědomí, ale zachovává si i noblesní eleganci. Tak jen do toho, nebojte se zkusit italský styl, ten totiž z módy jen tak nevyjde.

Itálie - zájezdy od 272 Kč

Nejnovější recenze Itálie

Celkem: 4,2 Převažuje zklamání, hotel není rozhodně na úrovni čtyř hvězd.

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 3 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Převažuje zklamání, hotel není rozhodně na úrovni čtyř hvězd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje prostorné, WIFI připojení na pokoji pouze za poplatek, v koupelně nebylo k dispozici tekuté mýdlo. Pokoj

jsme měli v přízemí a to znamenalo hluk od dětí, které neustále běhali a hulákali po chodbách hotelu i po 22. hodině. Přestože recepce byla opodál, nikdo ze zaměstnanců to neřešil.

Strava
Ranní bufet celý týden stejný bez ovoce a zeleniny. Večerní bufet také stále ve stejném složení.

Anonym, 01.03.2015, Datum pobytu: 22.2. - 1.3.2015
Oblast: Itálie Itálie, Monte Bondone, Hotel:Le Blanc (Vason)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Le Blanc (Vason), Monte Bondone, Itálie Anonym 2015-03-01 4.2 1 10 Le Blanc (Vason)

Celkem: 9,8 Dovolená se mi líbila. Velmi ochotný řidič a dobrý průvodce.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená se mi líbila. Velmi ochotný řidič a dobrý průvodce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Trochu nám vadil malý(někdy žádný)proud vody při sprchování. Ale jinak bylo vše útulné a čisté. Každému by jsem tento resort doporučila.

Strava
Perfektní jídlo, milá obsluha.

Služby hotelu
Personál byl úžasný. Velmi ochotný, zdvořilý.

Sjezdovky
Sjezdovky byly krásně upravené. U některých lanovek byly fronty, tak cca 10 min. Byl zrovna karneval a prázdniny v Německu.

Beáta Jánošová, 01.03.2015, Datum pobytu: 13.2. - 19.2.2015
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel:Horská chata Dolomia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Horská chata Dolomia, Arabba/Marmolada, Itálie Beáta Jánošová 2015-03-01 9.8 1 10 Horská chata DOLOMIA

Celkem: 7,3 8* Reakce cestovky na poptávku velmi rychlá. Ubytování velmi pěkné. Děkujeme za zprostředkování ubytování. Uděluji souhlas s využitím...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
8*

Reakce cestovky na poptávku velmi rychlá.

Ubytování velmi pěkné.

Děkujeme za zprostředkování ubytování.

Uděluji souhlas s využitím přiložené fotografie. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné ubytování s 15 km vzdáleností od sjezdovek. Uvítali bychom příště blíže ke sjezdovkám.

Vybavení bytu - chyběla nám myčka a v jednom pokoji u paland nefungovalo topení. Jinak dostatek prostoru, celkově teplo, hodně úložných míst, dostatek vody na koupání, hodně nádobí, čisto.....

Strava
Strava vlastní.

Služby hotelu
Ochotní majitelé.

Sjezdovky
Kronplatz známe. Stále se vylepšuje zázemí střediska. Jedná se o moderní centrum, dobře upravované sjezdovky, někdy až moc lanovek typu vajíček / sundávání lyží / přidala bych sedačky-vyhřívané.

Kateřina Šimková, 27.02.2015, Datum pobytu: 20.2. - 23.2.2015
Oblast: Itálie Itálie, Valle Isarco, Hotel:Rezidence Obermoarhof (Plose)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Alpy 2015 s dvojkou ze Šumavy 1 fotografie

Rezidence Obermoarhof (Plose), Valle Isarco, Itálie Kateřina Šimková 2015-02-27 7.3 1 10 rezidence Obermoarhof

Celkem: 8,5 Super dovolená. V hezkém místě. Ubytování ucházejí. Lyžování úžasné a počasí také. Velmi ochotný přístup paní delegátky, která na všechny...

 • 7 Ubytování
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super dovolená. V hezkém místě. Ubytování ucházejí. Lyžování úžasné a počasí také. Velmi ochotný přístup paní delegátky, která na všechny v den příjezdu čekala, dala nám potřebné informace a instrukce a předala hned večer skipasy. Během pobytu se přišla zeptat jestli je vše v pořádku. Jinak měla každý den úřadní hodiny. Poslední den si přišla pokoje osobně přebrat a překontrolovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování odpovídala ceně. Za jednu z nejnižších cen nemůžete chtít luxus. V rezidenci pouze Češi od CK. Jednoduše zařízené čisté pokoje, s kuch.koutem. Dostatek skříní. Regulace teploty na pokoji. Lyžárna na lyže. Lyžařské boty si můžete brát uschnout na pokoj. Wi-fi funguje jen ve společenské místnosti se stolním fotbalem a saunou v suterénu a na pár pokojích v patře a fungovala dost špatně. S mobilem se ještě připojit šlo, ale notebokem ne. Možnost různých aktivit v hotelu Malga Ciapela organizovaných CK.

Strava
Co si kdo přiveze nebo koupí a uvaří na pokoji. Na sjezdovkách množství barů a restaurací, kde si vybere něco každý. Ceny ovšem na naše poměry dost vysoké. My si dali vždy něco lehkého po poledni na svahu a pak večeři uvařili na pokoji. Jinak bylo možné zajít na jídlo do vedlejšího hotelu. Taky je zde malá nákupní zóna, kde můžete koupit suvenýry, typické italské speciality, ale i třeba pečivo, nebo lyžařské potřeby a oblečení.

Služby hotelu
V Regině jen sauna, stolní fotbal a pár posilovacích strojů.

Sjezdovky
Vlek směrem do Arabby (poma) je cca 200 m, je to doopravdy jen kousek pěšky s lyžema. Odtud se dostanete dále směr Arabba a na okruh Sella ronda. Do Arabby pojedete na lyžých cca 20 min zato po silnici cca 40 min. Zde je dále možnost lyžovat ve čtyřech střediscích propojených tímto okruhem. Sjezdovky většinou široké, všechny ráno prefektně upravené a všech obtížností. Okruh Sella ronda se dá i s dětma krásně objet. Dále od ubytování pouze přes silnici můžete sjet po slezdovce přímo ke kabině na nejvyšší vrchol Marmoladu do výšky 3250m. Sjezd z tohoto kopce po ránu, než tam dojedou vlakama z ostatních středisek je naprosto úžasný. My jsme měli to štěstí na azuro celých 6 dní, jen dva dny foukal vítr.

Anonym, 26.02.2015, Datum pobytu: 7.2. - 14.2.2015
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel:Rezidence Regina Dolomiti (Malga Ciapela)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Regina Dolomiti (Malga Ciapela), Arabba/Marmolada, Itálie Anonym 2015-02-26 8.5 1 10 Residence Regina Dolomiti

Celkem: 7 Dovolenou jsme si užili. Ubytování bylo skromnější, ale jeli jsme si hlavně zalyžovat, takže nám o přepych nešlo. Lyžování splnilo naše...

 • 5 Ubytování
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili. Ubytování bylo skromnější, ale jeli jsme si hlavně zalyžovat, takže nám o přepych nešlo. Lyžování splnilo naše představy. Z ubytování jsme za pět minut byli pěšky u lanovky, fronty skoro vůbec nebyly, sjezdovky byly krásně upraveny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán jsme převzali nedostatečně uklizený - na podlaze se sem tam válel chuchvalec prachu, zaprášená byla i koupelna (plus občas vlas předchozího rekreanta), možná to bylo z důvodu, že nás paní domácí chtěla co nejdříve ubytovat, abychom nemuseli čekat.

Bydleli jsme v apartmánu pro 4, mysleli jsme, že budeme mít pokoje oddělené, případně bude jedna dvojice spát v obývacím pokoji. Avšak nakonec jsme měli na spaní jeden malý pokoj s jednou manželskou postelí a jednou dvoupatrovou postelí, což nás jako dva páry trochu zklamalo.

Kuchyně byla hodně maličká.

V koupelně byla stará vana se sprchou, takže jsme při sprchování vždy nacákali vodu na podlahu, chyběla předložka pro vystoupení z vany mokrýma nohama - použili jsme jeden z našich ručníků.

Pozitivní však bylo, že se dal apartmán krásně vytopit. Se zimou tedy vůbec nebyl problém.

Strava
Byli jsme moc rádi, že jsme zvolili pobyt bez stravy. Mohli jsme si tak organizovat náš čas sami a například jsme brzy vstávali, abychom byli na sjezdovce co nejdříve.

Přímo na sjezdovce se dal oběd bez problému zakoupit, ceny byly trochu vyšší.

Sjezdovky
Sjezdovky byly krásné. Ačkoli je Aprica malinkým střediskem, opravdu jsme víc nepotřebovali. Hlavně ráno po čerstvě upravené sjezdovce bylo lyžování skvělé. Potom se vždy nahrnulo více lidí, ale možná jsme vychytali špatnou dobu - víkend a potom měli Italové státní svátek.

Šárka F., 26.02.2015, Datum pobytu: 13.2. - 19.2.2015
Oblast: Itálie Itálie, Aprica, Hotel:Rezidence Casa Vittoria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Casa Vittoria, Aprica, Itálie Šárka F. 2015-02-26 7 1 10 REZIDENCE CASA VITTORIA

Všechny recenze Itálie

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800