Itálie Itálie

Mapa - Italská republika

Oficiální název: Italská republika
Hlavní město: Řím (Roma) - 2,8 milionu
Státní zřízení: pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: 97% vyznává katolickou víru, 1,5% se hlásí k valdenské evangelické církvi, 1,5% muslimové a nedefinovaní
Úřední jazyk: italština, ale místní obyvatelstvo je zvyklé na němčinu nebo francouzštinu
Časový posun: středoevropský čas (SEČ)

Itálie - zájezdy od 373 Kč

O ITÁLII

Středoevropská klasika po italsku

Itálie, země temperamentních Italů a Italek. Země obklopená vlídným mořem, jež přináší lehký vánek. Téměř 1300 km táhnoucí se pás od severu k jihu nabízí prostor pro nepřeberné množství aktivit, výletů a návštěv za historií. Obvod státu vykresluje tvar boty, nejspíš proto, že právě Itálie byla tou oporou celé evropská civilizace při jejím vzniku. Monumentálnost na nás dýchá na každém kroku. Ať už jsme v italských Dolomitech či v Alpách tvořících přirozenou hranici s Francií, Švýcarskem, Slovinskem a Rakouskem nebo v Apeninském pohoří, které dalo název celému poloostrovu. Naše smeknutí si zaslouží "starověký" Řím, renesanční Florencie, romantické Benátky nebo Neapol krčící se pod majestátným Vesuvem. Místem pro relaxaci se pro nás může stát oblíbené Bibione či Rimini. Klid nám nabízí poloostrov Gargáno a jeho divoké pobřeží. Nezapomeňme na Sardinii, kterou omývá průzračně azurové moře.

Ráj gurmánů

Italská kuchyně je mezi školami vaření naprostou legendou. Vyniká lehkostí, pestrostí, chuťovou harmonií a navzdory tomu také úplnou jednoduchostí. Kdo by odolal nápaditým úpravám těstovin, originálně servírovaným salátům či světoznámé italské klasice v podobě pizzy? Základem italské gastronomie jsou vždy čerstvé suroviny a dodržování bezkonkurenčních tradičních receptur. A ochuzeni nebudete ani o sladké pokušení. Pro mlsné jazýčky jsou připraveny vynikající moučníky a chybět samozřejmě nesmí osvěžení v podobě pravé italské zmrzliny.

Italská metropole módy

Italové mají cit pro módu v krvi. Vždy mají přehled i o těch nejnovějších módních trendech, a aby také ne, když je z velké části sami přímo určují. Italský módní průmysl si od nepaměti udržuje čelní příčku v celosvětovém žebříčku tohoto odvětví. Klíčem k úspěchu je dokonalé snoubení klasických prvků s těmi extravagantnějšími. Výsledný dojem nikdy nepostrádá sebevědomí, ale zachovává si i noblesní eleganci. Tak jen do toho, nebojte se zkusit italský styl, ten totiž z módy jen tak nevyjde.

Itálie - zájezdy od 373 Kč

Nejnovější recenze Itálie

31.07.2014 - Jiří K. - Přečteno: - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 4,2
 • 2 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkem dobrý dojem,ale některé chyby tam byli.Jinak celkem příjemná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je takové spíše pro méně náročné klienty.Vůbec se nevyplatí připlácet za balkón,protože není vůbec s výhledem na moře,ale do zdi Hotelů.Strašně málo místa v pokojích a o koupelně ani nemluvím.Uklízení bylo denně,ale vůbec bez výměny ručníků na tož ložního prádla.

Strava
Strava byla jen česká,ale moc dobrá.Škoda,že se hotel nepokouší přiblížit Italskému stylu.Chybělo mi na snídani trochu zeleniny nebo ovoce(škoda).Jinak moc dobré

Služby hotelu
Co se týká personálu,tak dobrý jen paní delegátka byla trochu nepříjemná.Výhoda Hotelu je ,že celý personál jsou Češi.Připojení na Wifi je trochu zarazilo na týden 10 Euro.Myslím si,že to by mělo být automatické a hlavně ZDARMA.Abych jen nehanil,tak musím Hotel pochválit za výborné parkování a za dobré hlavně bezpečné vyžití pro děti.A dá se v Hotelu platit v korunách a čepují se zde české nápoje(Kofola,pivo...adt.)

Pláž
Pláže jsou čisté,ale zase trochu pro klienty nevýhodné.Plže jsou placené a týden Vás vyjde cca. 70 Euro(2 x lehátko a slunečník) což si myslím ,že je to dost drahé.

Del Vecchio, Rimini, Itálie Jiří K. 2014-07-31 4.2 1 10 Hotel DEL VECCHIO

31.07.2014 - Jaroslava N. - Přečteno: - Datum pobytu: 18.7. - 27.7.2014

 • Celkem: 9
 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila. Jelikož jsme nebyli v Itálii poprvé, nic nás nijak výrazně nepřekvapilo. Celková spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezký menší hotel v klidné části na okraji Lignana s venkovním bazénem a dětským koutkem. Pokoj s balkonem, TV a vlastní klimatizací byl pro dvě osoby dostačující, vzhledem k tomu, že se v něm člověk moc nezdržuje a pouze

přespává. Pouze ke koupelně mám určité výhrady. Maličká, sprchový kout představuje pouze odtokový kanálek

v podlaze. A hlavně předchozími návštěvníky již popisovaný zápach z odpadů. Vyřešili jsme to provizorními ucpávkami, které jsme vytvořili z mikrotenových sáčků a fungovalo to.

Strava
Se stravou v hotelu jsme byli spokojeni. Příjemná a milá slovensky hovořící obsluha, která byla velice ochotná a vždy

připravena zodpovědět i dotazy týkající se třeba i okolí hotelu a celého letoviska.

Služby hotelu
Služby hotelu na velmi dobré úrovni. Každý den úklid a výměna ručníků. Příjemné prostředí ve veřejných prostorách

hotelu, kde je i možnost připojení na internet.

Pláž
Pláž nedaleko. Přístupná přes můstek vedoucí nad autokempem. Moc jsme jí nevyužívali. Navštívili jsme místní Infocentrum, získali mapu zdejší městské dopravy a jezdili do centra (Sabbiadoro), kde jsou i neplacené pláže.

Lístek stojí 1,25 Euro a zastávka je poblíž hotelu, před hotelem Marina uno, v jehož Gazetterii zakoupíte i lístky.

Old River (Lignano Riviera), Lignano, Itálie Jaroslava N. 2014-07-31 9 1 10 Hotel Old River

31.07.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pekný hotel s kvalitními službami Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmi dobre

Strava
vytečná vyběr i pro malé dítě

Služby hotelu
velmi dobré,přímo u tohoto hotelu je vhodné alespoň částečná znalost němčiny, nicmene recepce i personal byl velmi mily a snazí se dorozumět i lámanou angličtinou:-)

Pláž
ok, vcetne plazoveho servisu

Helvetia, Lignano, Itálie Anonym 2014-07-31 10 1 10 HELVETIA

31.07.2014 - Michal R. - Přečteno: - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 9,2
 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená v klidném místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Malý a příjemný hotel.

Strava
Nejlepší s celého pobytu ,naprostá spokojenost. Pokud má někdo rád zeleninu a těstoviny jako já tak bude spokojen.

Služby hotelu
Čistota pokojů dobrá, každá den úklid a klimatizace dostačující je centrální a ráno se vypínala na dopoledne.

Pláž
Pláž s čistou vodou a kamínky ,přístup do vody byl docela prudký nic pro malé děti, jinak klid a málo lidí.

Baia Degli Dei, Sicílie, Itálie Michal R. 2014-07-31 9.2 1 10 Hotel BAIA DEGLI DEI

31.07.2014 - Marie E. - Přečteno: - Datum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkem: 7
 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená na pěkném místě. Díky vlastní dopravě jsme měli svobodu pohybu a byli jsme schopni reagovat na případné změny počasí a vyrážet na výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Bohužel jsme byli trochu zklamáni z celkové úrovně služeb v Itálii. Občas se nám totiž zdálo, že se Italové zasekli někde v devadeátých letech a od té doby se vůbec nic nezměnilo. V místech, kde se pohybují převážně turisté byste čekali, že jídelní lístky budou alespoň v jednom světovém jazyce a ne pouze v italštině. Kdyby mohli tak vám zpoplatní i vzduch, ale anglicky se domluvit je stejný problém jako u nás na venkově. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v apartmánu, který se nachází v uzavřeném areálu, kde v několika budovách mají své soukromé apartmány i Italové, kteří sem jezdí na léto. Komplex je udržovaný, relativně tichý s hezkým výhledem. Vybavení apartmánu je jednoduché, lednice, sporák, pračka, TV v případě štěstí klimatizace (doporučuji si zjistit předem), balkonek s výhledem na moře. Vše si musíte dovézt vlastní včetně ložního prádla, mycích postředků, toaletního papíru, rychlovarné konvice atd...v apartmánu není příliš zásuvek do kterých je potřeba nezapomenout redukci. V kuchyni je vybavení poskrovnu, takže doporučuji pár základních kousků vzít sebou (prkénko na krájení, vlastní nůž, vývrtku, škrabku, pánev..) nejslabším článkem byla koupelna, zejména sprchový kout už byl na hranici důstojnosti a vzhledem k jeho funkčnosti jsme museli po každém sprchování vytírat......

Strava
Stravu jsme si řešili po svém, něco jsme dovezli, něco dokoupili v blízském supermarketu, který má vcelku příznivé ceny a seženete v něm opravdu téměř vše. Celkově nás stravování v této oblasti mírně zklamalo, neboť jsme se těšili na místní speciality, kterých zde ale bylo relatuvně poskrovnu. Pizzerie ani Gelaterie (zmrzlinárny) nás neohromili, nic nebylo špatné, ale pro toho, kdo by zde chtěl zkoumat kulinářské umění Itálie toto není ta pravá oblast.

Služby hotelu
Komplex má svého správce, na večer se celý areál zavírá a dostanou se tam pouze rezidenti. Pokud budete mít štěstí, dosáhnete i na parkovací místo pro Váš vůz uvnitř areálu, ale není to pravdilem, neboť většinu parkovacích míst dlouhodobě drží sami Italové. Jinak lze bezproblémově parkovat na ulici před komplexem. Jinak zde žádné služby nejsou, co nám chybělo bylo zejména Wi-fi připojení, které bylo dostupné (zdarma) pouze v loby blízkého hotelu Elena.

Pláž
Konkrétně pláž patřící ke komplxu Green Marine je pěkná a po průzkumu nejbližšího okolí dokonce jedna z nejhezčích v okolí, nicméně má některé své droubné mušky. Výhodou je, že se na pláž dostanete přímo z areálu, je to opravdu asi 30 metrů. Pokud nejste dlouhodobý rezident, tak se musíte smířit se základními lehátky (polosed), které jsou asi 20 metrů od moře, díky smlouvě kterou má CK s provozovatelem pláže zde získate dvě lehátka a jeden slunečník na 6 dní za 30 EUR, pokud chcete lehátko, na kterém se dá ležet připravte si dalších 20Eur za jedno a pokud chcete ležet blíže k moři tak je to dalších 20 eur za každou řadu/ jedno lehátko :-) taktéž se připravte na to, že sprcha na pláži je placená 0,50 EUR

Green Marine apartmány, Abruzzo, Itálie Marie E. 2014-07-31 7 1 10 GREEN MARINE

Všechny recenze Itálie

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800