Itálie Itálie

Mapa - Italská republika

Oficiální název: Italská republika
Hlavní město: Řím (Roma) - 2,8 milionu
Státní zřízení: pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: 97% vyznává katolickou víru, 1,5% se hlásí k valdenské evangelické církvi, 1,5% muslimové a nedefinovaní
Úřední jazyk: italština, ale místní obyvatelstvo je zvyklé na němčinu nebo francouzštinu
Časový posun: středoevropský čas (SEČ)

Itálie - zájezdy od 320 Kč

O ITÁLII

Středoevropská klasika po italsku

Itálie, země temperamentních Italů a Italek. Země obklopená vlídným mořem, jež přináší lehký vánek. Téměř 1300 km táhnoucí se pás od severu k jihu nabízí prostor pro nepřeberné množství aktivit, výletů a návštěv za historií. Obvod státu vykresluje tvar boty, nejspíš proto, že právě Itálie byla tou oporou celé evropská civilizace při jejím vzniku. Monumentálnost na nás dýchá na každém kroku. Ať už jsme v italských Dolomitech či v Alpách tvořících přirozenou hranici s Francií, Švýcarskem, Slovinskem a Rakouskem nebo v Apeninském pohoří, které dalo název celému poloostrovu. Naše smeknutí si zaslouží "starověký" Řím, renesanční Florencie, romantické Benátky nebo Neapol krčící se pod majestátným Vesuvem. Místem pro relaxaci se pro nás může stát oblíbené Bibione či Rimini. Klid nám nabízí poloostrov Gargáno a jeho divoké pobřeží. Nezapomeňme na Sardinii, kterou omývá průzračně azurové moře.

Ráj gurmánů

Italská kuchyně je mezi školami vaření naprostou legendou. Vyniká lehkostí, pestrostí, chuťovou harmonií a navzdory tomu také úplnou jednoduchostí. Kdo by odolal nápaditým úpravám těstovin, originálně servírovaným salátům či světoznámé italské klasice v podobě pizzy? Základem italské gastronomie jsou vždy čerstvé suroviny a dodržování bezkonkurenčních tradičních receptur. A ochuzeni nebudete ani o sladké pokušení. Pro mlsné jazýčky jsou připraveny vynikající moučníky a chybět samozřejmě nesmí osvěžení v podobě pravé italské zmrzliny.

Italská metropole módy

Italové mají cit pro módu v krvi. Vždy mají přehled i o těch nejnovějších módních trendech, a aby také ne, když je z velké části sami přímo určují. Italský módní průmysl si od nepaměti udržuje čelní příčku v celosvětovém žebříčku tohoto odvětví. Klíčem k úspěchu je dokonalé snoubení klasických prvků s těmi extravagantnějšími. Výsledný dojem nikdy nepostrádá sebevědomí, ale zachovává si i noblesní eleganci. Tak jen do toho, nebojte se zkusit italský styl, ten totiž z módy jen tak nevyjde.

Itálie - zájezdy od 320 Kč

Nejnovější recenze Itálie

Celkem: 9,8 Maximální spokojenost z dovolené, stává se hodně zřídka, že bych měla nutkavost vrátit se do toho samého hotelu, ale s tímto místem jsem...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Maximální spokojenost z dovolené, stává se hodně zřídka, že bych měla nutkavost vrátit se do toho samého hotelu, ale s tímto místem jsem byla v sedmém nebi a rozhodně se sem vrátím. Průzračné moře, čistá písčito-kamenitá pláž, dokonalá kuchyně a před hlavní sezónou málo lidí. Nemám co bych vytýkala. Když už budete v těchto lokalitách, rozhodně nevynechte výlet na Stromboli. Výlet Stromboli by night je velkým osvěžením pobytu a rozhodně Vás uvede v úžas. Po odpolední procházce po ostrově, doporučuji si vzít plavky a vyzkoušet černé pláže s teplým mořem. Městečko je plné malebných obchůdků a rozhodně Činná sopka plive lávu každých 20 minut a loď Vás zanese ve večerních hodinách přímo pod krásnou vyhlídku. Doporučuji si objednat bruschettu v přístavní restauraci. Opravdu nezapomenutelná záležitost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, každý den proveden úklid a výměna ručníků. Fén je součástí koupelny. Hotel je situován přímo na pláži, kde jsou zadarmo lehátka s deštníky. Opět bylo milým překvapením, že bylo možné si půjčit na pláži šlapadlo a mořské kajaky. V hotelovém baru si dejte vynikající espresso za 1 euro a doporučuji vyzkoušet pivo.

Strava
Vynikající kuchyně typická kalábrijská, hodně velké porce - předkrm, hlavní chod, salát, dezert nebo ovoce. 1 litr vody a půl litru vína každý oběd i večeři. Přijeli jsme o kilo a půl těžší :-)

Služby hotelu
Musím pochválit paní delegátku Danielu. Její podání informací je opravdu obsáhlé a maximálně dostatečné.

Pláž
Na pláž možná oceníte boty do vody, ale nám tento terén nevadil. Nebojte se smlouvat s místními plážovými prodavači oblečení či jiných šmuků. Usmlouvali jsme šaty na 6 euro.

Anonym, 02.07.2015, Datum pobytu: 9.6. - 16.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel:Torre Marino

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Torre Marino, Kalábrie, Itálie Anonym 2015-07-02 9.8 1 10 Torre Marino

Celkem: 8,8 V hotelu Old River velice vstřícný a milý personál, česky hovořící obsluha, česky hovořící recepční, podali nám maximum možných...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu Old River velice vstřícný a milý personál, česky hovořící obsluha, česky hovořící recepční, podali nám maximum možných informací, v hotelu velice příjemná atmosféra, hotel má vlastní super bazén s lehátky a slunečníky, vlastní parkoviště, v hotelu možno zdarma zapůjčit jízdní kola, a to i se sedačkami pro malé děti, hotel má vlastní suprové dětské hřiště se skluzavkami, houpačkami, k moři od hotelu je to opravdu jen kousíček, moře pro děti ideální, ve velké vzdálenosti mělké moře, pro malé děti maximálně vyhovující, píseček jemný, spousta mušliček, strava v hotelu opravdu famózní, velmi bohatá snídaně, v ceně kapučíno, horká čokoláda atd., tříchodové večeře - výběr z menu, večeře opět velmi bohaté, polopenze dostačující i s dětmi, oběd možno dokoupit přímo v hotelu, nám se moc líbilo, byli jsme spokojeni. V hotelu maximálně čisto, a to všude, perfektní práce pokojských i uklízeček. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou spíše jednoduché, nečekejte žádný luxus, ale koupelny jsou úplně nové, všechny pokoje mají balkon, na balkoně malý sušák na plavky, jinak pokoje maximálně čisté, každý den uklízeno pokojskými, výměna ručníků a osušek. Jinak zázemí hotelu velice pěkné, nové.

Strava
Famózní, maximální spokojenost s polopenzí, velice bohaté snídaně, v ceně kapučína, horké čokolády, kávy, croissanty, velice bohaté tříchodové večeře, výběr z menu, předkrm vždy na výběr těstoviny nebo rizoto nebo polévka, hlavní chod vždy na výběr maso nebo ryba, dezert vždy na výběr nějaký moučník nebo zmrzlina, doporučuji profiterol ochutnat, vynikající záležitost. Kousíček od hotelu super pizzerka s dětským hřištěm, pizza od 6 eur, možno vzít i do krabice s sebou např. k bazénu na oběd, výrobná pizza, doporučuji, kousek od pizzerky super cukrárna s vynikající zmrzkou s posezením pod slunečníky, kopeček zmrzky 1,20 euro, opět luxusní. Jinak nakupovat doporučuji v supermarketu kousek od cukrárny směrem doleva, výhodnější ceny a otevřeno 8.30 - 20.30 hod.

Služby hotelu
Bazén u hotelu luxusní, nová suprová lehátka a slunečníky, sprchy přímo u bazénu, WC možno využít v přízemí hotelu za recepcí, maximální čistota. Přímo u hotelu suprové dětské hřiště, houpačky, skluzavky, domeček. V hotelu možno zdarma zapůjčit jízdní kola, a to i s dětskými sedačkami. Jinak dole v recepci a v zázemí hotelu možno využít WIFI.

Pláž
Pláž kousíček od hotelu, opravdu velice mělká voda, a to poměrně dost daleko, pro malinké děti ideální, jemný píseček, voda čistá.

Radka Šímová, 02.07.2015, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lignano, Hotel:Old River (Lignano Riviera)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Old River (Lignano Riviera), Lignano, Itálie Radka Šímová 2015-07-02 8.8 1 10 Hotel OLD RIVER

Celkem: 7,4 Docela dobré jen nám chyběla na pokoji lednice

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Docela dobré jen nám chyběla na pokoji lednice Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkem to šlo

Strava
Strava Dobrá akorát snídaně každý den to samé malý výběr

Služby hotelu
Mohli by být lepší

Pláž
Není co vytknout super

Martin F., 02.07.2015, Datum pobytu: 24.6. - 29.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Lido di Jesolo, Hotel:Vianello

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vianello, Lido di Jesolo, Itálie Martin F. 2015-07-02 7.4 1 10 Hotel Vianello s bazénem - Lido di Jesolo

Celkem: 8,2 Klidné místo, proměnlivá kvalita moře (teplota, medůzy, čistota), z 80% velmi dobré.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Klidné místo, proměnlivá kvalita moře (teplota, medůzy, čistota), z 80% velmi dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý starší hotel s dobrým personálem. Díky poloze hotelového pokoje (5. patro, boční výhled na moře). jsem byl velmi spokojen.

Strava
neměnící se nabídka snídaňového bufetu, večeře vynikající.

Služby hotelu
Bez připomínek, absolutní spokojenost s čistotou, klidem i kuchyní.

Pláž
Hodně prostoru, placené služby v cenové relaci. Nabídka dalece převyšovala poptávku.,

Milan K., 02.07.2015, Datum pobytu: 21.6. - 28.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sicílie, Hotel:San Pietro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

San Pietro, Sicílie, Itálie Milan K. 2015-07-02 8.2 1 10 Hotel SAN PIETRO

Celkem: 9,2 Sardinie je nádherná, je dobré zajet se na nějaký výlet ať už lodí nebo autobusem, stojí to za to!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Sardinie je nádherná, je dobré zajet se na nějaký výlet ať už lodí nebo autobusem, stojí to za to! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je to moc hezký hotel s perfektními službami.

Strava
Vynikající! Opravdu strašně dobré, chutné jídla, 100% servis!

Služby hotelu
Perfektní!

Pláž
Pláž je kousek, je to přes takový borový hájek, takže je to příjemná cesta. Moře je čisté, pláž je udržovaná. Akorát jsou tam chaluhy. Mnohým to hodně vadilo, ale není to nic stašného, možná to naruší první dojem.

Tamara K., 02.07.2015, Datum pobytu: 21.6. - 28.6.2015
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel:Club Hotel Torre Moresca

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Club Hotel Torre Moresca, Sardinie / Sardegna, Itálie Tamara K. 2015-07-02 9.2 1 10 Hotel CLUB TORRE MORESCA

Všechny recenze Itálie

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800